Informator - turystyka

 

Miejsca warte zobaczenia:

 

Agroturystyka i ośrodki wypoczynkowe:

 

 

Gmina Masłów zaliczana jest do atrakcyjnych dla turystów. Zieleń łąk i lasów, piękne krajobrazy Gór Świętokrzyskich to jej atuty. Okolica jest natomiast dobrym miejscem dla miłośników wędrówek pieszych i rowerowych, a trasy w Górach Świętokrzyskich zachęcają do turystyki rodzinnej. Drogi są łatwe, dostępne dla dzieci.

Tereny gminy Masłów polubili miłośnicy jazdy na rowerze, ale przede wszystkim fani lotnictwa. W centrum Masłowa znajduje się lotnisko sportowe, na terenie którego działa m.in. Aeroklub Kielecki.

Funkcjonują tu schroniska, pensjonaty, hotele i domy wczasowe. Najtańszą ofertę przedstawiają gospodarstwa agroturystyczne, schronisko młodzieżowe w Mąchocicach Scholasterii, hostel na Ameliówce i w Izbie Dobrego Smaku w Ciekotach. Wypoczynek proponują  również ośrodki "Przedwiośnie" i "Ameliówka" w Mąchocicach Kapitulnych, Oddysey w Dąbrowie.

Wśród miejsc chętnie odwiedzanych przez turystów jest Żeromszczyzna. Tak właśnie nazywany jest obszar Ciekot, nad zalewem, gdzie przed laty mieszkał jeden z najważniejszych pisarzy - Stefan Żeromski. W miejscu, w którym stał jego dwór, dziś znajduje się odrestaurowany dworek, wybudowany w 2010 roku na wzór tego, w którym żył Żeromski.

 

 

Polecamy:
POLECAMY

Pliki Cookies

Polityka prywatności
Korzystanie z portalu oznacza akceptację
zasad jej wykorzystywania
> Więcej na temat polityki prywatności i plików cookies <

WSPÓŁPRACUJEMY Z: