--------
----------
---------Pozostałe informacje z gminy:

OSP Wola Kopcowa na pomagam.pl

OSP Wola Kopcowa na pomagam.pl

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Woli Kopcowej w ostatnim czasie rozpoczęła współpracę z portalem www.pomagam.pl. Głównym celem nawiązania współpracy jest zbiórka środków finansowych na zakup sprzętu do ratownictwa drogowego. Jednostka OSP Wola Kopcowa powstała w 1931 roku. Naszym głównym celem od początku istnienia była ochrona życia, zdrowia i mienia ludzkiego przed pożarami i innymi klęskami żywiołowymi. W ostatnich latach poszerzyliśmy swoją działalność o neutralizację owadów stanowiących zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców. W 2016 roku powstała u nas specjalizacja ratownictwa wodnego. Została zakupiona łódź ratownicza, przyczepa podłodziowa, torba medyczna PSP R1 z pełnym wyposażeniem, zostały pozyskane sanie lodowe. W 2016 roku dzięki wsparciu Gminy, lokalnych firm i przedsiębiorców udało się również zakupić średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Naszym wielkim marzeniem jest zakup sprzętu do ratownictwa drogowego w bieżącym roku. Liczba wypadków samochodowych rośnie z roku na rok. Częstym powodem tych sytuacji są nietrzeźwi kierowcy, nadmierna prędkość czy niedostosowanie się do warunków panujących na drodze. W wielu przypadkach do udzielenia skutecznej pomocy jest niezbędny sprzęt hydrauliczny. Dzięki realizacji tego celu wzrosłaby nasza gotowość bojowa i moglibyśmy nieść skuteczną pomoc nie tylko w naszym sołectwie, ale również w całej gminie i miejscowościach z nią sąsiadujących. Bardzo prosimy o wsparcie nas w realizacji tego celu. Prosimy również o rozpowszechnianie naszej zbiórki. Szczegóły: pomagam.pl/ospwolakopcowa Nasze działania możecie Państwo śledzić na funpage'u fb

>>> Komentarze(5) 26 Lut 2017

Czytaj dalej...

Można i tak...

Można i tak...

Ustawili hydrant z wąsem. Na cześć ojca Stefana Żeromskiego Jak informuje Gazeta Wyborcza, kolejny kolorowy hydrant przeciwpożarowy odsłoniły Wodociągi Kieleckie obok dworku Stefana Żeromskiego w Ciekotach. Na cześć ojca pisarza otrzymał imię Wincenty.- A że Wincenty Żeromski nosił bujny wąs, również hydrant ma namalowane duże czarne wąsy - mówi Ziemowit Nowak, rzecznik prasowy Wodociągów Kieleckich.To kolejny kolorowy hydrant ustawiony przez Wodociągi. Pierwszy, pomalowany na podobieństwo tancerki, stanął jesienią obok Kieleckiego Centrum Kultury. - Te hydranty odgrywają taką samą rolę przeciwpożarową jak tradycyjne, ale wyglądają oryginalnie. Zakupiliśmy całą partię, w różnych wariantach i jeszcze zaskoczymy kielczan - zapowiada Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich. Źródło i więcej zdjęć: http://kielce.wyborcza.pl/kielce/1,47262,20104165,ustawili-hydrant-z-wasem-na-czesc-ojca-stefana-zeromskiego.html

>>> Komentarze(10) 21 Maj 2016

Czytaj dalej...

OSP Wola Kopcowa pomaga potrzebującym

OSP Wola Kopcowa pomaga potrzebującym

Ochotnicza Straż Pożarna z Woli Kopcowej włączyła się w akcję organizowaną przez MOPR w Kielcach. Akcja polega na zbieraniu plastikowych nakrętek dzięki którym możemy pomóc najbardziej potrzebującym. Ci, którzy chcieliby oddać plastikowe nakrętki mogą to uczynić w remizie w Woli Kopcowej po wcześniejszym uzgodnieniu, następnie zebrane nakrętki będą przekazane do MOPR. Prosimy was o włączenie się w akcję ponieważ przez ten mały gest możemy pomóc komuś, kto tej pomocy potrzebuje. WSZYSTKIM TYM, KTÓRZY MAJĄ CHĘĆ WŁĄCZYĆ SIĘ W AKCJĘ PROSIMY O KONTAKT E-MAIL: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

>>> Komentarze(0) 23 Lis 2015

Czytaj dalej...

Głosuj na naszą piekarnię...

Głosuj na naszą piekarnię...

Trwa plebiscyt redakcji Echa Dnia "Wybieramy najlepsze piekarnie w powiecie kieleckim". Trudno zliczyć piekarnie działające na terenie powiatu kieleckiego. Rozpoczynamy plebiscyt na najlepszą piekarnię w województwie świętokrzyskim, wybieramy też najlepszych w Kielcach i powiecie kieleckim ziemskim. Każdy zakład może w nim wziąć udział, wystarczy zgłosić to do redakcji "Echa Dnia”. Wśród nominowanych znalazła się piekarnia p. Ernesta Noga z naszej gminy. Miejsce kojarzone jest jako „chleb z Mąchocic”. W sprzedaży jest pieczywo, piekarnia trudni się wyrobem chleba mąchockiego produkowanego na zakwasie, bez środków polepszających. Działa od 1962 roku, ale jej tradycje sięgają czasów powojennych. W obecnej lokalizacji funkcjonuje od 1972 roku. Czynna jest od wtorku do soboty. Mąchocice Kapitulne 168, tel.  41 311 17 38, obok Zespołu Szkół. Zachęcamy wszystkich mieszkańców aby głosowali na naszego przedsiębiorcę przez facebooka bądź sms. Tu możesz oddać głos Źródło: echodnia.eu

>>> Komentarze(4) 20 Wrz 2015

Czytaj dalej...

Konsultacje w sprawie ulg dla przedsiębiorców

Konsultacje w sprawie ulg dla przedsiębiorców

Zarząd Stowarzyszenia Przedsiębiorców Gminy Masłów zwraca się z prośbą do wszystkich przedsiębiorców działających na terenie Gminy Masłów o wyrażenie swoich opinii na temat przygotowanego projektu uchwały w sprawie zwolnień od podatku od nieruchomości / w ramach pomocy de minimis/ dla przedsiębiorców prowadzących działalność na terenie Gminy Masłów. Przed przesłaniem projektu do akceptacji przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta, bardzo prosimy o ewentualne uwagi dotyczące treści projektu, które przedsiębiorcy mogą zgłaszać na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do dnia 17 sierpnia 2015 roku. Projekt uchwały Zarząd SPGM

>>> Komentarze(0) 09 Sie 2015

Czytaj dalej...

Biesiada Masłowska tym razem pod inną nazwą, Zabawa w niedzielę w Ciekotach

Biesiada Masłowska tym razem pod inną nazwą, Zabawa w niedzielę w Ciekotach

Pod nazwą "Biesiada Sobótkowa" odbędzie się w niedzielę impreza na Żeromszczyźnie. Na scenie amfiteatru wystąpią m.in.: kabaret Czwarta Fala, zespoły Masters i The Once Band. Będzie można też obejrzeć spektakl "Żywioły". Imprezę zakończy dyskoteka pod gwiazdami.

>>> Komentarze(0) 20 Cze 2014

Czytaj dalej...

Lotniczy piknik w niedzielę. Będzie można z bliska oglądać samoloty

Lotniczy piknik w niedzielę. Będzie można z bliska oglądać samoloty

Aeroklub Kielecki, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego oraz Gmina Masłów zapraszają do udziału w rodzinnym pikniku, który odbędzie się w niedzielę, 15 czerwca na lotnisku w Masłowie. W programie loty widokowe samolotem, konkursy z nagrodami, wystawy, parada motocyklistów oraz wzloty balonem.

>>> Komentarze(0) 14 Cze 2014

Czytaj dalej...

W czwartek spotkanie z Bogdanem Wentą. We wtorek gościł Ruch Narodowy

W czwartek spotkanie z Bogdanem Wentą. We wtorek gościł Ruch Narodowy

Spotkanie z Bogdanem Wentą, kandydatem do Parlamentu Europejskiego, odbędzie się w czwartek o godzinie 17 w budynku Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Masłowie. Były szkoleniowiec VIVE, startujący z list PO będzie przekonywał do poparcia jego kandydatury w zaplanowanym na 25 maja głosowaniu.

>>> Komentarze(14) 13 Maj 2014

Czytaj dalej...

Obraz Matki Bożej z Quebecu w Kanadzie nawiedzi parafię w Domaszowicach

Obraz Matki Bożej z Quebecu w Kanadzie nawiedzi parafię w Domaszowicach

Do parafii w Domaszowicach, jako jednej z dwóch w Diecezji Kieleckiej, trafi wędrujący po całym świecie obraz Matki Bożej Niepokalanie Poczętej z Quebecu w Kanadzie. Uroczystości związane z nawiedzeniem obrazu zaplanowano na wtorek i środę (13 - 14 maja).

>>> Komentarze(0) 11 Maj 2014

Czytaj dalej...

Nocna i świąteczna pomoc medyczna – Suków zamiast Masłowa

Nocna i świąteczna pomoc medyczna – Suków zamiast Masłowa

Przychodnia w Masłowie nie będzie już świadczyła nocnej i świątecznej pomocy medycznej w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.  Po tym jak w marcu wojewoda zakazała prowadzenia działalności medycznej przez spółkę Krio-Med, NFZ ogłosił nowy konkurs. Teraz rejon gminy Masłów nocą i w święta podlegać będzie pod ośrodek w Sukowie.

>>> Komentarze(2) 27 Kwi 2014

Czytaj dalej...

Wielki maraton ZUMBA - w maju w Masłowie

Wielki maraton ZUMBA - w maju w Masłowie

Instruktorzy z Warszawy, Krakowa, Kielc i Staszowa poprowadzą Maraton ZUMBA, który 17 maja  odbędzie się na hali sportowej w Masłowie. Na uczestników czeka trzy godziny świetnej zabawy przy energetycznej muzyce.

>>> Komentarze(0) 16 Kwi 2014

Czytaj dalej...

Miododajne drzewa będą zasadzone za pieniądze z powiatu

Miododajne drzewa będą zasadzone za pieniądze z powiatu

Dwa tysiące złotych otrzymała gmina Masłów na zakup sadzonek drzew miododajnych. Pieniądze przekazało Starostwo Powiatowe w Kielcach dla większości samorządów w powiecie kieleckim, a także dla Świętokrzyskiego Związku Pszczelarzy. Akcja organizowana jest w ramach Programu Edukacji Ekologicznej "Dla Ziemi, dla siebie".

>>> Komentarze(0) 16 Kwi 2014

Czytaj dalej...

Paralotniarz zawisł na drzewie

Paralotniarz zawisł na drzewie

Latający nad Klonówką paralotniarz zahaczył o gałęzie i zawisł na dwunastometrowym drzewie - informują strażacy. Do nietypowego zdarzenia doszło w niedzielę tuż po południu.

>>> Komentarze(0) 15 Kwi 2014

Czytaj dalej...

Francuski odrzutowiec testowany nad Masłowem [ZOBACZ WIDEO]

Francuski odrzutowiec testowany nad Masłowem [ZOBACZ WIDEO]

Osobowy odrzutowiec Falcon 2000, wyprodukowany przez francuską firmę Dassault Aviation, testowany był w sobotę na lotnisku w Masłowie. Maszyna przyleciała do Polski prosto z fabryki, a po wizycie w Masłowie poleciała do podwarszawskiego Modlina, gdzie będzie będzie stacjonowała. To pierwszy zarejestrowany w Polsce samolot tej firmy.

>>> Komentarze(20) 12 Kwi 2014

Czytaj dalej...

Wiśniówka: silny wiatr zerwał dach z budynku

Wiśniówka: silny wiatr zerwał dach z budynku

Silny wiatr we wtorkowy wieczór przysporzył pracy strażakom. Mocny podmuch zerwał sporą część dachu z nieużywanego obecnie budynku biurowego w Wiśniówce.

>>> Komentarze(1) 10 Kwi 2014

Czytaj dalej...

Modernizowany zalew w Ciekotach rajem dla żab [WIDEO]

Modernizowany zalew w Ciekotach rajem dla żab [WIDEO]

Przebudowywany zalew w Ciekotach, z którego została spuszczona woda, stał się rajem dla żab. Jak informują nasi czytelnicy, tych płazów można tam spotkać dziesiątki, o ile nie setki.

>>> Komentarze(1) 03 Kwi 2014

Czytaj dalej...

Ruszają kolejne zajecia nauki pływania dla dzieci z gminy Masłów

Ruszają kolejne zajecia nauki pływania dla dzieci z gminy Masłów

We wtorek, 25 marca rozpoczną się kolejne zajęcia z nauki pływania dla dzieci w wieku 6 - 9 lat. Lekcje odbywać się będą w grupie maksymalnie dziesięcioosobowej na basenie hotelu Uroczysko w Cedzynie.

>>> Komentarze(2) 18 Mar 2014

Czytaj dalej...

Zmiana na linii "38". Od soboty korekta godzin i trasy

Zmiana na linii

W sobotę zmieni się rozkład jazdy linii nr 38. Zmiana wynika z wydłużeniu trasy kilku kursów po stronie kieleckiej. Część autobusów pojedzie na ulicę Grunwaldzką w rejon szpitala wojewódzkiego.

>>> Komentarze(2) 05 Mar 2014

Czytaj dalej...

Dzień Kobiet w gminie Masłów. Imprezy w sobotę i niedzielę

Dzień Kobiet w gminie Masłów. Imprezy w sobotę i niedzielę

Dwie imprezy związane z Dniem Kobiet odbędą się w najbliższy weekend w gminie Masłów. Organizowane przez wójta otwarte spotkanie dla mieszkanek gminy zaplanowano w Ciekotach na niedzielę. Dzień wcześniej w Mąchocicach Kapitulnych spotkają się m.in. członkinie lokalnych zespołów na imprezie organizowanej przez Zarząd Gminny PSL.

>>> Komentarze(2) 05 Mar 2014

Czytaj dalej...

Unijny dużur na początku marca w Masłowie. Podpowiedzą gdzie szukać dofinansowania

Unijny dużur na początku marca w Masłowie. Podpowiedzą gdzie szukać dofinansowania

4 marca w budynku Urzędu Gminy Masłów będzie można spotkać się z pracownikami Głównego Punktu Informacyjnego o Funduszach Europejskich. Konsultanci będą dyżurować od 9.30 do 14.30 w sali konferencyjnej na parterze.

>>> Komentarze(0) 21 Lut 2014

Czytaj dalej...

Nie ma prądu i wody. Energetycy uszkodzili wodociąg

Nie ma prądu i wody. Energetycy uszkodzili wodociąg

Energetycy pracujący przy wymianie słupa w Domaszowicach uszkodzili wodociąg - informują nasi czytelnicy. W efekcie część mieszkańców nie ma ani wody, ani prądu.

>>> Komentarze(6) 04 Lut 2014

Czytaj dalej...

Ośrodek Pomocy Społecznej rozpoczął rekrutację do projektu "Schematom STOP!"

Ośrodek Pomocy Społecznej rozpoczął rekrutację do projektu

Pięć wielodzietnych rodzin z gminy Masłów, które borykają się z problemem bezrobocia i korzystają ze świadczeń pomocy społecznej, będzie mogło wziąć udział w projekcie "Schematom STOP!". Rekrutacja trwa od 29 stycznia do 5 lutego.

>>> Komentarze(3) 01 Lut 2014

Czytaj dalej...

Dodatkowe kursy do Barczy. Nowy rozkład "12" od soboty

Dodatkowe kursy do Barczy. Nowy rozkład

W sobotę zmieni się rozkład jazdy autobusów linii nr 12. Związane jest to w wydłużeniem dwóch kursów, które do tej pory dojeżdżały tylko do Brzezinek. Teraz autobusy po godzinie 5 oraz 19 zakończą trasę w Barczy.

>>> Komentarze(14) 23 Sty 2014

Czytaj dalej...

W niedzielę koncert w kościele w Masłowie

W niedzielę koncert w kościele w Masłowie

Zespół "YUKA" wystąpi w niedzielę w Kościele parafialnym w Masłowie. Muzycy zaprezentują bardziej i mniej znane kolędy. Początek o godzinie 17.15.

>>> Komentarze(0) 23 Sty 2014

Czytaj dalej...

Śmieci muszą być wystawione przed godziną siódmą - apeluje firma odbierająca odpady

Śmieci muszą być wystawione przed godziną siódmą - apeluje firma odbierająca odpady

Mieszkańcy gminy Masłów w dniu odbioru odpadów powinni wystawić swoje pojemniki już przed godziną siódmą - apeluje firma Fart-Bis, która zajmuje się wywoazem śmieci. Nie oznacza to, że odpady zostaną odebrane rano. Firma daje sobie czas do godziny 18.

>>> Komentarze(2) 19 Sty 2014

Czytaj dalej...
 

Polecamy:
POLECAMY

Pliki Cookies

Polityka prywatności
Korzystanie z portalu oznacza akceptację
zasad jej wykorzystywania
> Więcej na temat polityki prywatności i plików cookies <

WSPÓŁPRACUJEMY Z: