--------
----------
---------Kronika policyjna:

Wypadek w Mąchocicach. Dziecko poważnie ucierpiało

Wypadek w Mąchocicach. Dziecko poważnie ucierpiało

Jak informuje Echo Dnia, nieprzytomna 10-latka w ciężkim stanie trafiła do szpitala po wypadku, do jakiego doszło w czwartkowy poranek w Mąchocicach Kapitulnych w powiecie kieleckim. Dramat w gminie Masłów wydarzył się o godzinie 8.- Drogą gminną w kierunku Bęczkowa jechał ford transit prowadzony przez trzeźwego 25-latka. Z trasy podporządkowanej nadjechał  inny dostawczak, renault mascott. Jego 28-letni kierowca zatrzymał się przed skrzyżowaniem, by udzielić fordowi pierwszeństwa. Właśnie wtedy doszło do tragedii. Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że 10-letnia dziewczynka wyszła na drogę zza stojącego renaulta, wprost przed jadącego forda - opowiada młodszy aspirant Mariusz Bednarski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.  Po potrąceniu przez transita nieprzytomna 10-latka z poważnymi obrażeniami głowy została zabrana do szpitala, gdzie trafiła na stół operacyjny. Źródło: www.echodnia.eu

>>> 09 Cze 2016

Czytaj dalej...

Szybka interwencja policji - sprawca zatrzymany

Szybka interwencja policji - sprawca zatrzymany

Dzięki współpracy z mieszkańcami kieleckiego powiatu oraz zaangażowaniu, a także drobiazgowej pracy policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, wczoraj rano został zatrzymany 37 –latek. Jest on podejrzewany o usiłowanie zgwałcenia nastolatki, które miało miejsce w miniony piątek w gminie Masłów. Sprawca teraz odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.Cała sytuacja miała miejsce w miniony piątek w podkieleckich Mąchocicach Kapitulnych po godzinie 19. Wtedy to, około 40 –letni mężczyzna zaatakował wracającą do domu nastolatkę. Sprawca przewrócił ją na ziemi, kilkukrotnie uderzył oraz usiłował zgwałcić. Na szczęście dziewczyna wyswobodziła się napastnikowi i po dotarciu do najbliższych zabudowań poinformowała policjantów.Sprawą od razu zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Dzięki współpracy z mieszkańcami kieleckiego powiatu oraz  wielogodzinnej i niezwykle drobiazgowej pracy, funkcjonariusze ustalili sprawce brutalnej napaści. Wczoraj rano został zatrzymany 37 –latek. Dodatkowo policjanci ustalili, że najprawdopodobniej jest on odpowiedzialny również za rozbój, który miał miejsce w listopadzie ubiegłego roku w miejscowości Trzcianki. Wtedy to sprawca zaatakował 29 –latkę, po czym skradł jej pierścionek o wartości 1800 złotych.Teraz za swojego zachowania 37 –latek będzie tłumaczył się przed sądem. Może mu grozić kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Źródło: KMP w Kielcach

>>> 15 Lut 2016

Czytaj dalej...

Napaść seksualna w Mąchocicach Kapitulnych

Napaść seksualna w Mąchocicach Kapitulnych

Gazeta Wyborcza w swoim artykule informuje o seksualnej napaści na nastolatkę. Policja prosi o pomoc!Policjanci poszukują mężczyzny, który w piątek wieczorem napadł na nastolatkę w Mąchocicach Kapitulnych. O kontakt proszone są osoby, które były w okolicy - Gwarantujemy anonimowość - mówi Damian Janus z komendy wojewódzkiejDo napaści doszło około godz. 19.20. - Około 40-letni mężczyzna zaatakował idącą nastolatkę. Pobił ją i dotykał w miejsce intymne. Dziewczyna wyswobodziła się i uciekła - informuje Damian Janus z zespołu prasowego świętokrzyskiej policji i dodaje. - Osoby, które pomiędzy godz. 19 a 20 w piątek były na drodze Mąchocice Kapitulne-Leszczyny prosimy o kontakt z wydziałem kryminalnym komendy miejskiej policji w Kielcach. Gwarantujemy anonimowość - mówi Janus. Można dzwonić na nr. 601 164 335 lub 997. - Gdy doszło do szamotaniny pomiędzy napastnikiem, a dziewczyną, tą drogą przejeżdżały samochody, ale nikt się nie zatrzymał - wyjaśnia policjant. Źródło: http://kielce.wyborcza.pl/kielce/1,47262,19621276,napad-seksualny-na-nastolatke-policja-prosi-o-pomoc.html#ixzz404ygdiR0 Szczegóły również w Echu Dnia wraz z apelem o pomoc w znalezieniu sprawcy: http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/powiat-kielecki/art/9395374,brutalna-napasc-na-nastolatke-w-powiecie-kieleckim,id,t.html  

>>> 13 Lut 2016

Czytaj dalej...

Pożar w hotelu

Pożar w hotelu

Pożar w hotelu w gminie Masłów. To było podpalenie?Prawdopodobnie podpalenie było przyczyną pożaru w jednym z pokoi hotelowych w Dąbrowie w gminie Masłów. Błyskawiczna akcja strażaków sprawiła, że ogień strawił tylko niewielką część budynku.  Pierwsze zgłoszenie o pożarze brzmiało dramatycznie - mówił Robert Sabat, pełniący obowiązki komendanta miejskiego kieleckiej straży pożarnej. - Z informacji, która we wtorek nad ranem dotarła do nas wynikało, że cały hotel objęty jest ogniem. Na miejsce pojechało w sumie 12 zastępów, w tym 10 zawodowej straży z Kielc i dwie miejscowe Ochotnicze Straże Pożarne (z funpage'a ospmachocice wiemy, że 6-osobowy zastęp strażaków z Mąchocic Kapitulnych walczył z pożarem hotelu na Dąbrowie. Wkrótce więcej informacji na https://www.facebook.com/ospmachocice przyp. red. Masłów Info). - Już podczas dojazdu do hotelu z daleka widoczny był ogień, który wydobywał się z jednego pokoi na parterze budynku. Hotel był murowany, kryty blachą o trzech kondygnacjach. Dowódca akcji zdecydował o tym, aby podać prąd wody do środka pokoju przez niemal całkowicie spalone drzwi balkonowe. Do środka budynku w aparatach ochrony górnych dróg oddechowych weszli strażacy, którzy rozpoczęli równoczesne gaszenie od wewnątrz. - Właściciele obiektu od razu zaznaczyli, ze w płonącej części budynku nie ma gości. Strażacy jednak dokładnie przeszukali pomieszczenia, na szczęści faktycznie nikogo nie było. Na zewnątrz ewakuowano jednego z gości, który znajdował się w drugiej części obiektu - tej nie objętej pożarem - tłumaczył Robert Sabat. Od budynku odłączono wcześniej energię elektryczną. - Strażacy sprawdzili przy pomocy kamery termowizyjnej, czy wszystkie zarzewia ognia zostały ugaszone. Oddymiono pomieszczenia, ogień strawił wyposażenie pokoju, część stropu, drzwi, częściowo zniszczony został też korytarz - wyliczał komendant Sabat. Jako prawdopodobną przyczynę pożaru strażacy przyjęli działanie innych osób, czyli podpalenie. - Na miejscu pracowała ekipa policjantów, w sprawie wypowie się także biegły z zakresu pożarnictwa - informował Mariusz Bednarski z biura prasowego świętokrzyskiej policji. Źródło: http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/powiat-kielecki/art/9355612,pozar-w-hotelu-w-gminie-maslow-to-bylo-podpalenie,id,t.html tutaj...

>>> 02 Lut 2016

Czytaj dalej...

Masłów Drugi: Groźny wypadek w Wielkanocny Poniedziałek

Masłów Drugi: Groźny wypadek w Wielkanocny Poniedziałek

Niezachowanie ostrożności podczas omijania pozbawionego asfaltu fragmentu drogi było najprawdopodobniej przyczyną wypadku do którego doszło w Wielkanocny Poniedziałek na ulicy Krajobrazowej w Masłowie. Zderzyły się ze sobą dwa auta osobowe jadące z przeciwnych stron.

>>> 21 Kwi 2014

Czytaj dalej...

Wypadek na lokalnej drodze między Domaszowicami a Cedzyną

Wypadek na lokalnej drodze między Domaszowicami a Cedzyną

Rowerzystka jadąca lokalną drogą w Domaszowicach w kierunku Cedzyny, wzdłuż trasy ekspresowej, została potrącona przez osobowe BMW jadące na łódzkich numerach rejestracyjnych. Jak informują policjanci, do wypadku doszło w Wielką Sobotę tuż przed godziną 14.

>>> 19 Kwi 2014

Czytaj dalej...

Pociski moździerzowe wykopane na budowie kanalizacji

Pociski moździerzowe wykopane na budowie kanalizacji

Trzy pociski moździerzowe wykopała koparka pracująca na budowie kanalizacji przy ulicy Spacerowej w Masłowie. Zostały zabrane przez pracowników firmy saperskiej. To już kolejne takie znalezisko w tym rejonie.

>>> 18 Kwi 2014

Czytaj dalej...

4 tysiące złotych strat po kradzieży instalacji elektrycznej

4 tysiące złotych strat po kradzieży instalacji elektrycznej

Na cztery tysiące złotych oszacowano straty po włamaniu do prywatnego budynku w gminie Masłów. Złodziej ukradł instalację elektryczną w postaci przewodów. Do kradzieży doszło między 22 a 27 marca. Nie wiadomo kiedy dokładnie - informuje policja.

>>> 31 Mar 2014

Czytaj dalej...

Trzy kosiarki, pompa, mikrofalówka i telewizor padły łupem złodzieja

Trzy kosiarki, pompa, mikrofalówka i telewizor padły łupem złodzieja

Kolejna w ostatnich tygodniach kradzież z włamaniem na terenie gminy Masłów. Jak informuje policja, na siedem tysięcy złotych oszacowano straty po tym jak złodziej dostał się do altanki i znajdującego się obok domku.

>>> 03 Mar 2014

Czytaj dalej...

30 metrów siatki ogrodzeniowej padło łupem złodzieja

30 metrów siatki ogrodzeniowej padło łupem złodzieja

Około trzydzieści metrów siatki ogrodzeniowej zdemontował, a następnie ukradł złodziej z prywatnej posesji w Woli Kopcowej - informuje Policja. To kolejna kradzież w tej miejscowości.

>>> 01 Mar 2014

Czytaj dalej...

Ciekoty: paliwo i akumulatory padły łupem złodzieja

Ciekoty: paliwo i akumulatory padły łupem złodzieja

Około 400 litrów oleju napędowego ukradł złodziej w Ciekotach. Paliwo spuścił z samochodu ciężarowego zaparkowanego na prywatnej posesji. Zabrał też dwa akumulatory.

>>> 25 Lut 2014

Czytaj dalej...

Złodzieje z gminy Masłów próbowali ukraść dywany. Zatrzymani na gorącym uczynku

Złodzieje z gminy Masłów próbowali ukraść dywany. Zatrzymani na gorącym uczynku

Dwóch mężczyzn z gminy Masłów - 21 i 31-latek trafiło w ręce policjantów po tym, jak ze sklepu przy ulicy Źródłowej w Kielcach próbowali ukraść dywany.  Gdy je wynosili, zauważyli to funkcjonariusze pracujący w znajdującym się na przeciwko policyjnym Laboratorium Kryminalistycznym.

>>> 15 Lut 2014

Czytaj dalej...

Paliwo i butle gazowe padły łupem złodziei

Paliwo i butle gazowe padły łupem złodziei

Kolejne przypadki nocnych kradzieży na terenie gminy Masłów. Jak informują policjanci, łupem złodziej padły ostatnie butle gazowe. Spuszczone zostało też paliwo z koparki.

>>> 01 Lut 2014

Czytaj dalej...

Barcza: samochód w rowie

Barcza: samochód w rowie

Chwila nieuwagi i niedostosowanie prędkości do warunków na drodze to prawdopodobne przyczyny wypadku w Barczy. W sobotę po godzinie 19 do rowu wpadł samochód osobowy jadący w kierunku Klonowa.

>>> 19 Sty 2014

Czytaj dalej...

Domaszowice: Mężczyzna skoczył z wiaduktu, nie żyje

Domaszowice: Mężczyzna skoczył z wiaduktu, nie żyje

Nie żyje mężczyzna, który w sobotę około godziny 13 skoczył z wiaduktu nad trasą ekspresową w Domaszowicach. Wszystko wskazuje na to, że było to samobójstwo. Świadkowie twierdzą, że na moście był sam - informuje biuro prasowe Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

>>> 18 Sty 2014

Czytaj dalej...

Masłów Pierwszy: wypadek na ul. Jana Pawła II

Masłów Pierwszy: wypadek na ul. Jana Pawła II

Kierowca samochodu marki BMW wyjeżdżając z posesji przy ulicy Jana Pawła II w Masłowie nie ustąpił pierwszeństwa i zderzył się z jadącym ulicą Oplem - informują kieleccy policjanci. Do zdarzenia doszło we wtorek przed godziną 13.

>>> 16 Sty 2014

Czytaj dalej...

Kolizja z udziałem autobusu w Scholasterii

Kolizja z udziałem autobusu w Scholasterii

Niewykluczone, że śliska jezdnia i niedostosowanie prędkości do warunków mogły być przyczyną kolizji w Mąchocicach Scholasterii. Informację o tym, że w stojący na przystanku autobus uderzyło auto osobowe dostaliśmy od jednego z mieszkańców.

>>> 14 Sty 2014

Czytaj dalej...

Świąteczne ozdoby padły łupem złodzieja

Świąteczne ozdoby padły łupem złodzieja

Ozdoby bożonarodzeniowe zawieszone przed jednym z domów w gminie Masłów padły łupem złodzieja - informuje kielecka policja. W nocy z piątku na sobotę rabuś wszedł na teren ogrodzonej posesji, wspiął się na drzewo i zdjął zawieszoną gwiazdę oraz ozdobną kometę.

>>> 21 Gru 2013

Czytaj dalej...

Domaszowice: zwłoki mężczyzny znalezione na polu

Domaszowice: zwłoki mężczyzny znalezione na polu

Na ciało 55-letniego mężczyzny natknęli się robotnicy pracujący przy budowie kanalizacji w Domaszowicach. Zwłoki leżały w polu, kilkadziesiąt metrów od drogi.

>>> 17 Gru 2013

Czytaj dalej...

Śmiertelne potrącenie w Wiśniówce

Śmiertelne potrącenie w Wiśniówce

64-letni mężczyzna został potrącony na przejściu dla pieszych w Wiśniówce, na drodze krajowej nr 73. Uderzenie było na tyle silne, że pieszy zginął na miejscu.

>>> 14 Gru 2013

Czytaj dalej...

Czołowe zderzenie w Woli Kopcowej

Czołowe zderzenie w Woli Kopcowej

Dwa samochody osobowe zderzyły się czołowo na ulicy Świętokrzyskiej w Woli Kopcowej. Jak informuje policja, 64-letni kierowca Skody jadący w kierunku Masłowa zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w jadącą z przeciwka Toyotę.

>>> 13 Gru 2013

Czytaj dalej...

Wypadek na skrzyżowaniu w Mąchocicach Kapitulnych

Wypadek na skrzyżowaniu w Mąchocicach Kapitulnych

Trzy samochody osobowe zderzyły się na skrzyżowaniu w Mąchocicach Kapitulnych. Z relacji policjantów wynika, że 27-letni kierowca jadący drogą od strony Masłowa nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i wjechał w jadący główną drogą inny samochód. Ten z kolei uderzył w kolejne auto.

>>> 02 Gru 2013

Czytaj dalej...

Dwie osoby w szpitalu po wypadku w Domaszowicach

Dwie osoby w szpitalu po wypadku w Domaszowicach

Groźny wypadek w Domaszowicach na skrzyżowaniu z lokalną drogą biegnącą wzdłuż trasy ekspresowej. W wyniku zderzenia dwóch aut osobowych, dwie osoby trafiły do szpitala.

>>> 21 Lis 2013

Czytaj dalej...

Policjanci namierzyli złodzieja, który okradł biurowiec w Wiśniówce. Mężczyzna jest już za kratkami

Policjanci namierzyli złodzieja, który okradł biurowiec w Wiśniówce. Mężczyzna jest już za kratkami

Część mienia skradzionego z nieużytkowanego budynku biurowego w Wiśniówce odzyskali kieleccy policjanci. Okazuje się, że 55-letni złodziej z gminy Masłów przebywa już w więzieniu, gdzie odbywa karę pozbawienia wolności za inne przestępstwo.

>>> 21 Lis 2013

Czytaj dalej...

Kolejny wypadek na skrzyżowaniu w Domaszowicach

Kolejny wypadek na skrzyżowaniu w Domaszowicach

10-letnia dziewczynka została zabrana do szpitala po wypadku do jakiego doszło na skrzyżowaniu w Domaszowicach z ulicą Sandomierską i Wikaryjską. To kolejne groźne zdarzenie w miejscu, w którym działa sygnalizacja świetlna.

>>> 17 Lis 2013

Czytaj dalej...
 

Polecamy:
POLECAMY

Pliki Cookies

Polityka prywatności
Korzystanie z portalu oznacza akceptację
zasad jej wykorzystywania
> Więcej na temat polityki prywatności i plików cookies <

WSPÓŁPRACUJEMY Z: