..
------
---- -
------Informacje z ośrodka kultury i bibliotek:

Kulturalnie Poruszeni - podsumowanie spotkań

Kulturalnie Poruszeni - podsumowanie spotkań

Przypominamy reprezentantom poszczególnych grup, że w dniu 23.04.2016r. o godz. 15.00 w C.E. Szklany Dom, odbędzie się podsumowanie cyklu spotkań  w ramach projektu "Kulturalnie poruszeni". Fotorelacje ze spotkań (udostępnione przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu i Szklany Dom) w Ciekotach, Woli Kopcowej

>>> Komentarze(1) 22 Kwi 2016

Czytaj dalej...

Impresje Świętokrzyskie

Impresje Świętokrzyskie

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu otrzymał dotację w ramach programu „Góry Świętokrzyskie naszą przyszłością” na projekt pn: „Impresje Świętokrzyskie”.Projekt polega na opracowaniu i nagraniu wspólnego materiału muzycznego przez Zespół Pieśni i Tańca Ciekoty oraz Łukasza Mazura wraz z zespołem muzyków improwizujących. Melodie na płycie będą inspirowane źródłową muzyką z regionu świętokrzyskiego w jazzowej aranżacji. Połączenie jazzu i folkloru w sposób nowatorski będzie promować nasz region. Nagraniu płyty towarzyszyć będzie sesja fotograficzna z prób połączonych grup.W ramach projektu zostaną także  zakupione nowe, regionalne stroje ludowe dla Zespołu Pieśni i Tańca Ciekoty. Na wspólny koncert połączony z promocją płyty zapraszamy wszystkich  na „Imieniny Stefana”, które odbędą się 2 września 2016 r. na terenie „Żeromszczyzny” w Ciekotach. Wartość dofinansowania: 40395,00 zł Źródło: www.szklanydom.maslow.pl

>>> Komentarze(0) 18 Kwi 2016

Czytaj dalej...

"Kulturalnie Poruszeni"

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Masłowie serdecznie zaprasza mieszkańców Gminy Masłów, którzy chcieliby mieć wpływ na życie kulturalne gminy i organizowane przez GOKiS wydarzenia, do wzięcia udziału w spotkaniach podczas których będziemy rozmawiać o kulturze i nie tylko… Spotkania odbędą się w:Wola Kopcowa – „Promyczek”         - 14 kwietnia, godz.16.30Masłów – siedziba GOKiS-u              - 15 kwietnia, godz 16.00Wspomniane działania organizowane są w ramach projektu „Kulturalnie poruszeni” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2016, mającego na celu jest wzmocnienie zaangażowania domów kultury w życie społeczności lokalnej, odkrywanie i rozwijanie potencjału mieszkańców gminy i ich zasobów kulturotwórczych (talentów, umiejętności i pasji),  by móc w przyszłości realizować przedsięwzięcia kulturalne przy ich aktywnym udziale.Spotkania służą diagnozie społecznej mieszkańców gminy, mającej na celu poznanie ich talentów, pasji i zainteresowań. Poprowadzą  je członkowie warszawskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Twórczych „Ę”, którzy w oparciu o wszystkie podjęte przez GOKiS działania diagnostyczne (wywiady indywidualne i grupowe)  napiszą RAPORT Z DIAGNOZY SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ, który ukaże się na stronach internetowych: „Szklanego Domu”,  GOKiS-u i Gminy MasłówW kolejnym etapie projektu GOKiS ogłosi konkurs na kulturalne inicjatywy mieszkańców, na których realizację przeznaczono 22 tyś. złotych.Serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału w naszym projekcie! Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Masłowie serdecznie zaprasza mieszkańców Gminy Masłów, którzy chcieliby mieć wpływ na życie kulturalne gminy i organizowane przez GOKiS wydarzenia, do wzięcia udziału w spotkaniach podczas których będziemy rozmawiać o kulturze i nie tylko… Spotkania odbędą się w:Wola Kopcowa – „Promyczek”         - 14 kwietnia, godz.16.30Masłów – siedziba GOKiS-u             - 15 kwietnia, godz 16.00 Wspomniane działania organizowane są w ramach projektu „Kulturalnie poruszeni” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2016, mającego na celu jest wzmocnienie zaangażowania domów kultury w życie społeczności lokalnej, odkrywanie i rozwijanie potencjału mieszkańców gminy i ich zasobów kulturotwórczych...

>>> Komentarze(0) 08 Kwi 2016

Czytaj dalej...

O bezpieczeństwie zimą podczas spotkania z policjantami

O bezpieczeństwie zimą podczas spotkania z policjantami

Gdzie nie wolno jeździć na sankach, kiedy kulig będzie bezpieczny i co zrobić, aby po zmroku być widocznym na drodze. Tego mogli się dowiedzieć uczestnicy dwóch spotkań z policjantami. Mundurowi w poniedziałek byli w bibliotece Wiśniówce, a we wtorek w Masłowie.

>>> Komentarze(1) 11 Lut 2014

Czytaj dalej...

Zabawa karnawałowa w Masłowie [WIDEO, ZDJĘCIA]

Zabawa karnawałowa w Masłowie [WIDEO, ZDJĘCIA]

Karnawałową zabawę dla dzieci zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna w Masłowie. Impreza poprowadzona przez Agencję Artystyczną Patigo odbyła się w niedzielę, 12 stycznia w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu. Dzieci bawiły się w rytmie ulubionych przebojów, brały też udział w konkursach i zabawach.

>>> Komentarze(0) 12 Sty 2014

Czytaj dalej...

"50-tka u Andrzeja" - koncert w ośrodku kultury [GALERIA ZDJĘĆ, MATERIAŁ FILMOWY]

Muzykę country, blues, folk i rock and roll można było usłyszeć podczas sobotniego koncertu "50-tka u Andrzeja" zespołu Andrzej i Przyjaciele. Muzycy w akustycznej aranżacji przedstawili utwory z repertuaru Johny'ego Casha, Boba Dylana, Joan Baez i The Beatles.

>>> Komentarze(2) 14 Gru 2013

Czytaj dalej...

Mikołaj w gminnej bibliotece

Mikołaj w gminnej bibliotece

Wizyta Świętego Mikołaja była atrakcją dla dzieci z klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Masłowie, którzy 6 grudnia gościli w Gminnej Bibliotece Publicznej. Dzięki najmłodszym bywalcom biblioteki, udało się już wprowadzić świąteczny nastrój.

>>> Komentarze(3) 06 Gru 2013

Czytaj dalej...

W Masłowie nie wypaliło, w Zagnańsku okazało się sukcesem

W Masłowie nie wypaliło, w Zagnańsku okazało się sukcesem

Dwie bardzo podobne imprezy odbyły się w ostatnim czasie w gminie Masłów oraz Zagnańsk. Chodzi o tzw. swappy, czyli akcje wymiany ubraniami. W Masłowie zainteresowanie było praktycznie żadne. W Jaworzu w gminie Zagnańsk - bardzo duże, a tamtejsza akcja odbiła się echem w mediach. W czym tkwi różnica?

>>> Komentarze(19) 19 Paź 2013

Czytaj dalej...

Wydarzenie w ośrodku kultury. Zabrakło tylko... ludzi

Wydarzenie w ośrodku kultury. Zabrakło tylko... ludzi

Prawie zerowe zainteresowanie sobotnią akcją zorganizowaną przez bibliotekę publiczną w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Masłowie. Wydarzenia pod nazwą "Odśwież swoją szafę" miało zachęcić do wymieniania się swoimi niepotrzebnymi ubraniami. Propozycja nie przypadła jednak do gustu mieszkańcom.

>>> Komentarze(9) 08 Paź 2013

Czytaj dalej...

"Narodowe Czytanie" w Masłowie [RELACJA FILMOWA]

Gminna Biblioteka Publiczna w Masłowie włączyła się w ogólnopolską akcję zainicjowaną przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego - "Narodowe Czytanie". W tym roku, w sobotę, 7 września w całym kraju czytano dzieła Aleksandra Fredry, komediopisarza i pamiętnikarza, który urodził się dokładnie 220 lat temu.

>>> Komentarze(16) 09 Wrz 2013

Czytaj dalej...

"Narodowe czytanie" także w Masłowie

Gminna Biblioteka Publiczna w Masłowie włącza się do ogólnopolskiej akcji "Narodowe Czytanie" zainicjowanej przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Otwarte spotkanie rozpocznie się w sobotę o godzinie 15 w ośrodku kultury.

>>> Komentarze(0) 04 Wrz 2013

Czytaj dalej...

Spotkanie z policją w gminnej bibliotece

Spotkanie z policją w gminnej bibliotece

Pod hasłem "Bezpieczne wakacje" w Gminnej Bibliotece Publicznej w Masłowie odbyło się spotkanie z policjantami. Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Kielcach mówili o tym jak należy zachować się na drodze, co zrobić jak zaczepi nas ktoś obcy i kiedy należy korzystać z numerów alarmowych.

>>> Komentarze(0) 04 Sie 2013

Czytaj dalej...

Zakład fryzjerski w... ośrodku kultury

Zakład fryzjerski w... ośrodku kultury

Tego, jak dbać o włosy, można było się dowiedzieć podczas spotkania z cyklu "To warto wiedzieć" zorganizowanego w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Masłowie. We wtorek, 14 maja placówka zamieniła się w mały salon fryzjerski, a praktyczne informacje przekazywała Justyna Zielińska z zakładu fryzjerskiego w Masłowie.

>>> Komentarze(1) 16 Maj 2013

Czytaj dalej...

"Tuwim na wesoło" w gminnej bibliotece

45 prac wpłynęło w ramach konkursu "Tuwim na wesoło" zorganizowanego przez Gminnną Bibliotekę Publiczną w Masłowie. Młodzi uczestnicy musieli wykonać zakładkę do książek wzorowaną na wierszach poety.

>>> Komentarze(0) 15 Maj 2013

Czytaj dalej...

Tuwim na wesoło - konkurs Gminnej Biblioteki

Tuwim na wesoło - konkurs Gminnej Biblioteki

Konkurs plastyczny pod nazwą "Tuwim na wesoło": ogłosiła Gminna Biblioteka Publiczna w Masłowie. Zadaniem uczestników jest wykonanie zakłądki do książki, która będzie wzorowana na wierszach poety.

>>> Komentarze(2) 23 Kwi 2013

Czytaj dalej...

Minister daje pieniądze na projekt modernizacji ośrodka kultury

Minister daje pieniądze na projekt modernizacji ośrodka kultury

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało 40 tysięcy złotych dotacji na przygotowanie projektu dotyczącego przebudowy Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Masłowie. Decyzja została podjęta po odwołaniu złożonym przez gminę, bo na początku projekt nie uzyskał aprobaty Ministerstwa.

>>> Komentarze(7) 17 Kwi 2013

Czytaj dalej...

Ferie w gminnej bibliotece [GALERIA ZDJĘĆ]

Ferie w gminnej bibliotece [GALERIA ZDJĘĆ]

Były zajęcia muzyczne, warsztaty tworzenia biżuterii oraz pogadanka o bezpieczeństwie na drodze z policjantami - tak minęły zimowe ferie w filiach gminnej biblioteki.

>>> Komentarze(0) 26 Sty 2013

Czytaj dalej...

"Jesienne impresje" w ośrodku kultury [ZDJĘCIA]

Wieczór poetycko-muzyczny "Jesienne impresje" odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Masłowie. Mieszkańcy mogli posłuchać melancholijnego koncertu Michała Kopcia i Katarzyny Bilnickiej. Z kolei gimnazjaliści ze szkoły w Masłowie wyrecytowali wiersze.

>>> Komentarze(0) 01 Gru 2012

Czytaj dalej...

Zajęcia z angielskiego w ośrodku kultury

Zajęcia z angielskiego w ośrodku kultury

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu organizuje na lekcje języka angielskiego.  Zajęcia rozpoczną się już w poniedziałek, 10 września, ale wciąż można się zapisać lub stworzyć nową grupę w innym terminie.

>>> Komentarze(0) 07 Wrz 2012

Czytaj dalej...

Chińskie smoki powstały w świetlicy w Barczy

Chińskie smoki powstały w świetlicy w Barczy

Tradycyjnego chińskiego smoka wykonywali uczestnicy warsztatów prowadzonych w świetlicy w Barczy. Zajęcia prowadziła Sharon Zhang, wolontariuszka Chin, która spędza wakacje w gminie Masłów.

>>> Komentarze(0) 18 Sie 2012

Czytaj dalej...

Wakacje z tańcem w ośrodku kultury

Wakacje z tańcem w ośrodku kultury

Zajęcia taneczne dla najmłodszych to wakacyjna propozycja Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu. Kilkanaście osób dwa razy w tygodniu poznaje tańce towarzyskie. Uczestnicy zajęć tańczą m.in. sambę, cza-czę i walca angielskiego.

>>> Komentarze(0) 14 Sie 2012

Czytaj dalej...

Wolontariuszka z Chin prowadzi warsztaty w gminie Masłów

 Wolontariuszka z Chin prowadzi warsztaty w gminie Masłów

Nauka języka angielskiego, warsztaty kulinarne i tworzenie smoków z papieru – tego między innymi można nauczyć się na spotkaniach z Sharon, wolontariuszką z Chin. Zajęcia prowadzone są w świetlicach gminnych.

>>> Komentarze(0) 05 Sie 2012

Czytaj dalej...

Studio Biblioteka, czyli młodzi czytelnicy przed kamerą

Studio Biblioteka, czyli młodzi czytelnicy przed kamerą

Stali bywalcy filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Mąchocicach Kapitulnych znaleźli sposób na wakacyjną nudę. Postanowili przygotować własny program telewizyjny. Pokazali w nim w jaki sposób spędzają swój czas w bibliotece.

>>> Komentarze(0) 14 Lip 2012

Czytaj dalej...

Wakacje z tańcem proponuje GOKiS Masłów

Wakacje z tańcem proponuje GOKiS Masłów

3 lipca ruszają wakacyjne zajęcia taneczne w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu. To propozycja dla młodych osób w wieku od 7 do 14 lat.

>>> Komentarze(0) 16 Cze 2012

Czytaj dalej...

Zajęcia ZUMBA Fitness teraz także w GOKiS Masłów

Zajęcia ZUMBA Fitness teraz także w GOKiS Masłów

Od kilku dni w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Masłowie odbywają się zajęcia sportowo-taneczne ZUMBA Fitness. Jest to mieszanka tańca i fitnessu przy dźwiękach latynoskich rytmów.

>>> Komentarze(0) 10 Cze 2012

Czytaj dalej...
 

Polecamy:
POLECAMY

Pliki Cookies

Polityka prywatności
Korzystanie z portalu oznacza akceptację
zasad jej wykorzystywania
> Więcej na temat polityki prywatności i plików cookies <

WSPÓŁPRACUJEMY Z: