Wiadomości
"Gorąco" przed wyborami sołtysa Woli Kopcowej.
Wpisany przez Redakcja   
sobota, 16 marca 2019 14:42

(fot. Echo Dnia)     Na 22  marca  2019r. (piątek) o godz. 18.00 w Domu Ludowym w Woli Kopcowej, Wójt zwołuje  zebranie wyborcze dla stałych mieszkańców Woli Kopcowej celem dokonania wyboru Sołtysa oraz Rady Sołeckiej na następną kadencję.

Do redakcji napływają różne zapytania i interwencje dlaczego nie zamieszczamy istotnych informacji związanych z bieżącymi wydarzeniami, jak chociażby likwidacja funduszu sołeckiego na 2020r.

Stowarzyszenie RIO informuje: Mieszkańcy gminy Masłów bez funduszu sołeckiego !

Co to jest fundusz sołecki? To środki wyodrębnione w budżecie gminy, zagwarantowane na realizacje przedsięwzięć służących poprawie życia mieszkańców. Poprzez fundusz sołecki mieszkańcy mają możliwość decydowania jakie realizacje mają odbyć się na terenie ich sołectwa.

28.02.2019 podczas sesji Rady Gminy Wójt gminy Masłów Pan Tomasz Lato wystąpił z wnioskiem o zawieszenie funduszu sołeckiego. Wójt poinformował, iż ze względu na pracę nad budżetem i różne planowane inwestycje, celowym jest złożenie wniosku o zawieszenie funduszu. Wójt podkreślił, że dziękuje sołtysom za wyrażenie zgodny na takie działanie.

Oprócz Wójta i Sołtysów wniosek poparli również Radni stosunkiem głosów 12 za, 2 wstrzymało się od głosu.

Na stronie UG Masłów pojawiła się informacja, iż zawieszenie możliwości finansowania wskazanych przez mieszkańców realizacji nie oznacza pozbawienia prawa do decydowania o zadaniach inwestycyjnych. Będą mogły być one zgłaszane zarówno przez radnych reprezentujących dane sołectwa jak i sołtysów i rady sołeckie.

Wójt i Radni zapomnieli jednak o subtelnej różnicy, fundusz sołecki zobowiązywał Wójta do wykonania wskazanych realizacji, natomiast zgłoszenia o których czytamy na stronie urzędu mogą, ale nie muszą być uwzględnione przez Wójta.

 

W internecie na FB pojawiła się nowa grupa "Da się..." Wola Kopcowa, która regularnie komentuje ostatnie poczynania Władz Gminy, Radnych i Sołtysów.


Niedawno pojawił się artykuł w Echu Dnia "W gminie Masłów świętowali Dzień Sołtysa"
Grupa pyta, za co te nagrody dla sołtysów?
"... ZA TO, ŻE ODDALI FUNDUSZ SOŁECKI!!? mieszkańcy zostali pozbawieni funduszu a za te pieniądze sołtysi zostali nagrodzeni !!? Nagradzanie i wyróżnienie sołtysów m.in. sołtysa naszego sołectwa jest zasadne ?! Z punktu widzenia naszej miejscowości i brakiem pomocy dla jej mieszkańców ?!
Problemy z jakimi borykają się mieszkańcy naszego sołectwa zgłaszane do sołtysa i pozostawione bez próby pomocy dla zainteresowanych, pokazują inne oblicze zasadności wyróżnienia.
Brak dialogu poprzez zebrania, wspólne inicjatywy czy realizacje programów społecznych ukazuje nam jakże bierną postawę do funkcji sołtysa w naszej miejscowości."

Kolejną sprawą wywołującą emocje jest remont boiska w Woli Kopcowej
"Czekamy na odbiór techniczny? Czy już odebrane?
Podczas jednego z zebrań sołeckich, którego ze względu na stronnicze podejście do podziału funduszu sołeckiego reprezentował Pan sołtys, informowałem mieszkańców o inwestycji (przyp. red. pisze założyciel grupy), która nie była konsultowana z mieszkańcami. Wydatki te były przeznaczone na remont boiska w Woli Kopcowej. Przed ostatnimi wyborami samorządowymi prace trwały pod dyktando efektowności a nie efektywności. Pewnie nie jedna osoba zadaje sobie pytanie kiedy będzie odebrane bo w tym momencie jest...."Gdzie te ławki?
"Po co najmniej niezasadnej decyzji m. in. Sołtysa sołectwa Wola Kopcowa jak i bezgranicznemu uporowi radnego tego też sołectwa, z FUNDUSZU SOŁECKIEGO za rok 2017 zostały zabezpieczone pieniądze na zakup i montaże (wniosek radnego z aprobatą sołtysa) na krzesełka/ławeczki, które według realizacji plany powinny znajdować się na trybunach boiska w Woli Kopcowej
GDZIE ONE SĄ ?! KTO ZA TO ODPOWIE ?!
Czy niegospodarność tych Panów nie znajdzie potępienia conajmniej w naszych wypowiedziach?
Czy dalej będziemy tolerować bezmyślność, nieracjonalność, egoizm i zarozumiałość?
Myśle, że już na najbliższym zebraniu sołeckim związanym z wyborami sołtysa 22 marca o godzinie 18:00 w Domu Ludowym damy wyraz naszemu niezadowoleniu i pokarzemy, że nasze sołectwo to świadome społeczeństwo.
Zapraszam na wybory "NOWEGO" Sołtysa"fot. Da się...

Projekt miejscowego planu zagospodarowania Woli Kopcowej
Wiele osób pyta do kiedy można składać uwagi w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego?
Odpowiedź: uwagi można składać do 26.03.2019r do Wójta Gminy Masłów. 
RIO interweniuje w sprawie chodnika w Dąbrowie
Wpisany przez Redakcja   
wtorek, 26 lutego 2019 22:26

Stowarzyszenie Rozwój Inicjatyw Obywatelskich podejmuje interwencje w imieniu mieszkańców sołectwa Dąbrowa w sprawie sposobu remontu chodnika. Przypomnijmy, że chodnik ten był już wiele razy naprawiany, niestety mieszkańcy nie mogą się doczekać remontu zapewniającego wieloletnie użytkowanie. Stowarzyszenie wystosowało również pytania do Wójta gminy Masłów w kontekście należytego nadzoru na remontami, które są finansowane ze środków publicznych.
Jednocześnie stowarzyszenie RIO zachęca do poruszenia za ich pośrednictwem różnych spraw służących poprawie życia mieszkańców i budowie społeczeństwa obywatelskiego.

 

Szczegóły na profilu FB Stowarzyszenia

 
Odśnieżanie chodników
Wpisany przez Redakcja   
środa, 09 stycznia 2019 20:04

Jeden z czytelników naszego portalu zwraca się z interwencją w sprawie odśnieżania chodników:

"Ja wiem, że jest RODO, ale bardzo bym prosił o podanie namiarów na tego "fachowca", który odśnieża traktorkiem chodniki w np. Woli Kopcowej. Chodzi o to bym go przez przypadek, kiedyś tam, nie zatrudnił  w swojej firmie. To co ten "spec" uczynił nam na chodnikach woła o pomstę do nieba. Mam nadzieję, że wójt ruszy się zza biurka i popatrzy, jeszcze raz popatrzy i przetrze oczy ze zdumienia i na koniec podrze faktury wystawione przez firmę odpowiedzialną za zimowe utrzymanie chodników w gminie.
W dniu 9.01.2019 o godzinie 16:00 udałem się piechotą z Woli Kopcowej do Spara po zakupy i dwa razy na tym "odśnieżonym" chodniku zaliczyłem glebę a wyjątkowo byłem trzeźwy jak niemowlę. Brodziłem w brei pod którą był lód - widać było co prawda ślad traktora i tylko ten ślad; śladu zgarniania nie było niestety."
 
2x drożej za odbiór śmieci
Wpisany przez Redakcja   
środa, 09 stycznia 2019 14:36

Radni na ostatniej sesji w 2018r. większością głosów zdecydowali o podwyżce opłat z kwoty 5 zł na 10 zł  (do pięciu osób w rodzinie) z uwzględnieniem ulg dla rodzin: od 6 do 8 osób (4 zł na kolejne osoby) od 9 osób w górę (po 2 zł od osoby). Przykładowo rodzina dziesięcioosobowa zapłaci za odbiór śmieci 66 zł. Stawki zostały przyjęte przez radnych po burzliwych dyskusjach, które odbywały się na komisjach Rady Gminy.

Szczegóły: Ostatni raz w tym roku obradowała Rada Gminy

Harmonogram wywozu odpadów komunalnych w 2019r.

 
Tomasz Lato Wójtem Gminy Masłów
Wpisany przez Redakcja   
poniedziałek, 22 października 2018 08:09

Wg nieoficjalnych jeszcze wyników Tomasz Lato został wybrany na Wójta Gminy Masłów na kolejne 5 lat. W kampanii wyborczej startował z KWW Razem dla Gminy Masłów i konkurował z Martą Łysak  z KWW Przyjazna Gmina Masłów.

Wg portalu Echodnia.eu  https://echodnia.eu/swietokrzyskie/wyniki-wyborow-samorzadowych-2018-na-wojta-gminy-maslow-wygrywa-tomasz-lato/ar/13585804

Tomasz Lato,  - 73,5%, 3843 głosy głosów; Marta Joanna Łysak- 26,5%, 1385 głosów;

Okręg 3 Część sołectwa: Dąbrowa od 1 do 108, ul. Szybowcowa od 15 do końca nieparzyste - mandat radnego zdobył Stanisław Doleziński z Razem dla gminy Masłów. Stanisław Doleziński - 200 głosów; KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA GMINY MASŁÓW, Jan Sylwester Kamiński - 110 głosów; KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

Okręg 4 Część sołectwa: Dąbrowa od 316 do końca, Dąbrowa-Osiedle - mandat zdobył Ryszard Filipowicz z Polskiego Stronnictwa Ludowego, Michał Stanisław Łakomiec - 76 głosów; KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNA GMINA MASŁÓW, Piotr Ryszard Dachowski - 65 głosów; KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA GMINY MASŁÓW, Ryszard Jan Filipowicz - 88 głosów; KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

Okręg 5 Sołectwa: Dolina Marczakowa, Wiśniówka- mandat zdobył Janusz Obara,Razem dla gminy Masłów. Marta Barbara Król - 43 głosy KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNA GMINA MASŁÓW, Janusz Obara - 234 głosy KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA GMINY MASŁÓW, Jakub Dawid Sikora - 160 głosów; KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MASŁÓW NASZA GMINA

Okręg 8 Sołectwo Masłów Drugi - radnym został Zenon Pedrycz z Prawa i Sprawiedliwości, Wojciech Marcin Piwko - 164 głosy KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA GMINY MASŁÓW, Wioletta Cecylia Moskal - 94 głosy KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PROJEKT ŚWIĘTOKRZYSKIE BOGDANA WENTY, Zenon Adam Pedrycz - 212 głosów. KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

Okręg 12 Część sołectwa: Mąchocice Kapitulne ulice: Dolna, Nad Lubrzanką - mandat zdobył Ryszard Szymczuch, Razem dla gminy Masłów. Monika Jaros - 115 głosów; KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNA GMINA MASŁÓW, Ryszard Piotr Szymczuch - 208 głosów KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA GMINY MASŁÓW, Zbigniew Marian Bujak - 53 głosy; KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MĄCHOCIC DOLNYCH

Okręg 13 Część sołectwa: Mąchocice Kapitulne, ulice: Amelii, Bogdana Kosińskiego, Górna, Górska, Łysogórska, Szkolna, Św. Floriana, Widokowa parzyste, Wielkiego Kamienia - mandat zdobył Mateusz Fąfara z komitetu Kapitalne Mąchocice. Jerzy Tadeusz Chojnacki - 26 głosów; KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNA GMINA MASŁÓW, Mirosław Andrzej Januchta - 96 głosów; KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA GMINY MASŁÓW, Mateusz Jan Fąfara - 168 głosów; KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KAPITALNE MĄCHOCICE

Okręg 14 Część sołectwa: Wola Kopcowa ulice: Antoniego Lenartowicza, Bukowa, Cicha, Dębowa, Dojazdowa, Graniczna parzyste, Jaśminowa, Kielecka od 1 - 9, Kopcówki, Leśna, Letniskowa, Podmasłowie 1, parzyste 2 - 10, Różana, Sosnowa, Spokojna, Stefana Żeromskiego, Wspólna - mandat zdobył Andrzej Pedrycz, Razem dla gminy Masłów. Bogusław Krukowski - 108 głosów; KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNA GMINA MASŁÓW, Andrzej Pedrycz - 204 głosy; KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA GMINY MASŁÓW, Wiktor Domański - 58 głosów; KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

Okręg 15 Część sołectwa: Wola Kopcowa, ulice: Jeziorkowa, Kielecka od 10 do końca, Podmasłowie nieparzyste od 3 do końca, parzyste od 12 do końca, Polna, Świętokrzyska - mandat zdobył Marek Dudzik, Razem dla gminy Masłów. Jan Adam Niechaj - 24 głosy KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNA GMINA MASŁÓW, Marek Łukasz Dudzik - 171 głosów KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA GMINY MASŁÓW, Teodora Jagiełło - 156 głosów KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PROJEKT ŚWIĘTOKRZYSKIE BOGDANA WENTY

Nieoficjalny skład Rady Gminy Masłów

1. Wojciech Haba Komitet Wyborczy Wyborców Kapitalne Mąchocice - 245 głosów
2. Tomasz Ksel Komitet Wyborczy Wyborców Przyjazna Gmina Masłów - 181 głosów
3. Stanisław Doleziński Komitet Wyborczy Wyborców Razem dla Gminy - Masłów - 200 głosów

4. Ryszard Filipowicz Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe - 88 głosów
5. Janusz Obara Komitet Wyborczy Wyborców Razem dla Gminy Masłów - 234 głosy
6. Bernarda Komorowska Komitet Wyborczy Wyborców Przyjazna Gmina Masłów - 140 głosów
7. Artur Lis Komitet Wyborczy Wyborców Razem dla Gminy Masłów - 191 głosów
8. Zenon Pedrycz Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość - 211 głosów
9. Andrzej Kułak Komitet Wyborczy Wyborców Razem dla Gminy Masłów - 139 głosów
10. Małgorzata Kozubek Komitet Wyborczy Wyborców Parcela - 153 głosy
11. Piotr Zegadło Komitet Wyborczy Wyborców Razem dla Gminy Masłów - 175 głosów
12. Ryszard Szymczuch Komitet Wyborczy Wyborców Razem dla Gminy Masłów - 208 głosów
13. Mateusz Fąfara Komitet Wyborczy Wyborców Kapitalne Mąchocice - 168 głosów
14. Andrzej Pedrycz Komitet Wyborczy Wyborców Razem dla Gminy Masłów - 204 głosy
15. Marek Dudzik Komitet Wyborczy Wyborców Razem dla Gminy Masłów - 171 głosów

 

Gratulujemy Panu Tomaszowi Lato oraz nowowybranym radnym!

 
Terminy spotkań z kandydatami na Wójta
Wpisany przez Redakcja   
środa, 10 października 2018 11:21

Do redakcji dotarła informacja z harmonogramem spotkań kandydatki na Wójta Gminy Masłów, Panią Martą Łysak. W związku z licznymi komentarzami, zamieszczamy terminy w poszczególnych sołectwach. Czekamy również na informację od kandydata Pana Tomasza Lato. Na tablicach sołeckich w Woli Kopcowej zamieszczono ogłoszenia, że jedno ze spotkań z p. Lato odbędzie się dzisiaj 10.10.2018 o godz. 19.00 w siedzibie OSP Wola Kopcowa.

Najbliższe spotkanie z p. Łysak odbędzie się również dzisiaj 10.10.2018 o godz. 18.00 w Świetlicy Samorządowej w Dolinie Marczakowej.

 
2 kandydatów na Wójta Gminy Masłów
Wpisany przez Redakcja   
poniedziałek, 24 września 2018 16:40

26.09.2018 mija termin zgłaszania kandydatów na Wójtów Gminnym Komisjom Wyborczym. W gminie Masłów tylko 2 komitety mogły i zgłosiły swoich kandydatów.

1. Tomasz Stanisław Lato 54 lata, zam. w Mąchocicach-Scholasterii KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA GMINY MASŁÓW, obecnie urzędujący wójt

2. Marta Joanna Łysak 39 lat,  zam. w Mąchocicach Kapitulnych KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNA GMINA MASŁÓW

Foto i opis kandydatów https://echodnia.eu/swietokrzyskie/wybory-samorzadowe-2018-kandydaci-na-wojta-maslowa-prezentuja-swoje-programy-wyborcze/ar/13472072

 
Lista kandydatów na radnych Gminy Masłów
Wpisany przez Redakcja   
wtorek, 18 września 2018 14:47

Znamy już kandydatów na radnych Gminy Masłów w Wyborach Samorządowych 2018, w poszczególnych okręgach

Nr 1 Sołectwa: Barcza, Brzezinki

1. Andrzej Januchta KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA GMINY MASŁÓW

2. Monika Anna Jołda KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNA GMINA MASŁÓW

3. Wojciech Dariusz Haba KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KAPITALNE MĄCHOCICE

4. Stanisław Franciszek Białowąs KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

 

Nr 2 Sołectwa: Ciekoty, Mąchocice-Scholasteria

1. Robert Józef Fortuna KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA GMINY MASŁÓW

2. Tomasz Ksel KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNA GMINA MASŁÓW

3. Roman Jan Kołomański KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

 

Nr 3 Część sołectwa: Dąbrowa od 1 do 108, ul. Szybowcowa od 15 do końca nieparzyste

1. Stanisław Doleziński KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA GMINY MASŁÓW

2. Jan Sylwester Kamiński KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

 

Nr 4 Część sołectwa: Dąbrowa od 316 do końca, Dąbrowa-Osiedle

1. Michał Stanisław Łakomiec KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNA GMINA MASŁÓW

2. Ryszard Jan Filipowicz KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

3. Piotr Ryszard Dachowski KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA GMINY MASŁÓW

 

Nr 5 Sołectwa: Dolina Marczakowa, Wiśniówka

1. Jakub Dawid Sikora KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MASŁÓW NASZA GMINA

2. Janusz Obara KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA GMINY MASŁÓW

3. Marta Barbara Król KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNA GMINA MASŁÓW

 

Nr 6 Część sołectwa: Domaszowice od 62 - 152, ul. Walerego Przyborowskiego od 2 do 106A parzyste, od 1 do 127 nieparzyste, Św. Ojca Pio

1. Regina Jadwiga Chyb KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA GMINY MASŁÓW

2. Bernarda Komorowska KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNA GMINA MASŁÓW

3. Piotr Józef Konat KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

 

Nr 7 Część sołectwa: Domaszowice od 153 do końca, ulice: Dominika Tutaja, Gustawa Morcinka od 32 do końca parzyste, Jasna, Klonowa, Kwiatów Polnych, mjr Hubala, Młoda, Odzyskana, Otrocz Nowy, Pogodna, Szeroka, Uniwersytecka, Walerego Przyborowskiego od 108 do końca parzyste, od 129 do końca nieparzyste, Wichrowa, Wiosenna

 

1. Artur Maciej Lis KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA GMINY MASŁÓW

2. Bartosz Zbigniew Staszewski KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ROZWÓJ DLA DOMASZOWIC

 

Nr 8 Sołectwo Masłów Drugi

1. Wojciech Marcin Piwko KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA GMINY MASŁÓW

2. Zenon Adam Pedrycz KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

3. Wioletta Cecylia Moskal KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PROJEKT ŚWIĘTOKRZYSKIE BOGDANA WENTY

 

Nr 9 Część sołectwa: Masłów Pierwszy, ulice: Księdza Józefa Marszałka od 31 do końca, Podklonówka, Północna, Widokowa nieparzyste

1. Andrzej Kułak KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA GMINY MASŁÓW

2. Marek Henryk Czernecki KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNA GMINA MASŁÓW

 

Nr 10 Część sołectwa: Masłów Pierwszy, ulice: Działkowa, Foliowa, Graniczna nieparzyste, Jana Pawła II nieparzyste od 1 do końca, Lawendowa, Lotnicza, Mała, Miodowa, Modrzewiowa 23, od 25 do końca, Piaskowa, Słoneczna, Spokojna, Świerczyńska, Świętokrzyska, Zielona

1. Małgorzata Kozubek KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PARCELA

2. Marzena Ewa Gil KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNA GMINA MASŁÓW

3. Sylwester Wojtyna KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

 

Nr 11 Część sołectwa: Masłów Pierwszy, ulice: Jana Pawła II parzyste od 2 do końca, Jana Pieniążka, Krajobrazowa, Księdza Józefa Marszałka od 1 - 30, Leśna, Miła, Modrzewiowa od 1 - 22, 24, Ogrodowa, Spacerowa

1. Piotr Władysław Zegadło KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA GMINY MASŁÓW

2. Magdalena Marta Skrzypek KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNA GMINA MASŁÓW

 

Nr 12 Część sołectwa: Mąchocice Kapitulne ulice: Dolna, Nad Lubrzanką

1. Zbigniew Marian Bujak KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MĄCHOCIC DOLNYCH

2. Ryszard Piotr Szymczuch KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA GMINY MASŁÓW

3. Monika Jaros KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNA GMINA MASŁÓW

 

Nr 13 Część sołectwa: Mąchocice Kapitulne, ulice: Amelii, Bogdana Kosińskiego, Górna, Górska, Łysogórska, Szkolna, Św. Floriana, Widokowa parzyste, Wielkiego Kamienia

1. Mirosław Andrzej Januchta KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA GMINY MASŁÓW

2. Mateusz Jan Fąfara KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KAPITALNE MĄCHOCICE

3. Jerzy Tadeusz Chojnacki KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNA GMINA MASŁÓW

 

Nr 14 Część sołectwa: Wola Kopcowa ulice: Antoniego Lenartowicza, Bukowa, Cicha, Dębowa, Dojazdowa, Graniczna parzyste, Jaśminowa, Kielecka od 1 - 9, Kopcówki, Leśna, Letniskowa, Podmasłowie 1, parzyste 2 - 10, Różana, Sosnowa, Spokojna, Stefana Żeromskiego, Wspólna

1. Andrzej Pedrycz KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA GMINY MASŁÓW

2. Bogusław Krukowski KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNA GMINA MASŁÓW

3. Wiktor Domański KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

 

Nr 15 Część sołectwa: Wola Kopcowa, ulice: Jeziorkowa, Kielecka od 10 do końca, Podmasłowie nieparzyste od 3 do końca, parzyste od 12 do końca, Polna, Świętokrzyska

1. Marek Łukasz Dudzik KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA GMINY MASŁÓW

2. Teodora Jagiełło KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PROJEKT ŚWIĘTOKRZYSKIE BOGDANA WENTY

3. Jan Adam Niechaj KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNA GMINA MASŁÓW

 
Znamy Komitety Wyborcze Wyborców w Gminie Masłów
Wpisany przez Redakcja   
poniedziałek, 27 sierpnia 2018 20:05

W dniu 27.08.2018 zakończyła się rejestracja komitetów wyborczych w nadchodzących wyborach samorządowych. Na ternie Gminy Masłów zarejestrowano następujące Komitety Wyborcze Wyborców:

1. KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KAPITALNE MĄCHOCICE  Mąchocice Kapitulne - Pełnomocnik wyborczy Lidia Honorata Fąfara

2. KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MASŁÓW NASZA GMINA Wiśniówka - Pełnomocnik wyborczy Jakub Dawid Sikora

3. KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MĄCHOCIC DOLNYCH Mąchocice Kapitulne - Pełnomocnik wyborczy Bronisława Ryś

4. KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PARCELA Masłów Pierwszy - Pełnomocnik wyborczy  Elżbieta Maria Kędzierska

5. KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNA GMINA MASŁÓW Mąchocice Kapitulne - Pełnomocnik wyborczy Aleksandra Gołąbek

6. KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA GMINY MASŁÓW Kielce - Pełnomocnik wyborczy Rafał Andrzej Lis

7. KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ROZWÓJ DLA DOMASZOWIC Domaszowice - Pełnomocnik wyborczy Elżbieta Staszewska

Szczegóły: https://wybory2018.pkw.gov.pl/pl/delegatury/komisarz-wyborczy-w-kielcach-i

 
21 października - premier wyznaczył datę wyborów samorządowych
Wpisany przez Redakcja   
środa, 15 sierpnia 2018 11:05

21 października odbędzie się pierwsza tura wyborów samorządowych – wynika z rozporządzenia opublikowanego we wtorek w Dzienniku Ustaw. Datę wyborów wyznaczył premier Mateusz Morawiecki.
Z chwilą zarządzenia wyborów rusza kalendarz wyborczy. To właśnie wtedy startuje kampania wyborcza. Od tego momentu mogą tworzyć się komitety wyborcze. To również czas na zawiadamianie właściwych organów wyborczych o utworzeniu takich komitetów. Po przyjęciu zawiadomień przez organy wyborcze komitety mogą prowadzić agitację wyborczą i zbierać podpisy pod zgłoszeniem list kandydatów. W jesiennych wyborach samorządowych wybierzemy 1547 wójtów, 823 burmistrzów i 107 prezydentów, w sumie 2477 organów wykonawczych gmin
...
W skali całego kraju do objęcia w gminach będzie dokładnie 39 256 mandatów radnego. Wybierzemy ponadto radnych powiatów i sejmików województw.

...

Termin wykonania pierwszej czynności wyborczej - podanie do publicznej wiadomości, w formie obwieszczenia, informacji o okręgach wyborczych, liczbie radnych wybieranych w każdym okręgu oraz o wyznaczonej siedzibie terytorialnej komisji wyborczej - upływa 27 sierpnia. Najpóźniej tego dnia należy też zawiadomić odpowiednio Państwową Komisję Wyborczą lub właściwego komisarza wyborczego (w zależności od skali działania i rodzaju komitetów wyborczych) o utworzeniu komitetu wyborczego.
Termin na zgłaszanie gminnym komisjom wyborczym kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast upływa 26 września o północy. Do 6 października terytorialne komisje wyborcze rozplakatują obwieszczenia o zarejestrowanych listach kandydatów na radnych, a gminne komisje wyborcze o zarejestrowanych kandydatach na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

Szczegóły:
http://samorzad.pap.pl/depesze/temat_dnia/184843/21-paxdziernika---premier-wyznaczyl-date-wyborow-samorzadowych
http://samorzad.pap.pl/depesze/temat_dnia/185340/Kalendarz-wyborczy--15-dat--terminow-wykonania-czynnosci-wyborczych

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 30

Polecamy:
POLECAMY

Pliki Cookies

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies
Korzystanie z portalu oznacza akceptację
zasad wykorzystywania plików cookies
> Więcej na temat plików cookies <

WSPÓŁPRACUJEMY Z: