Radni upamiętnili rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego
Wpisany przez Masłów Info   
piątek, 25 stycznia 2013 17:34

Uchwałę upamiętniającą 150 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego podjęli na ostatniej sesji radni Gminy Masłów. W dokumencie zobowiązują się do podjęcia inicjatyw kulturalno – oświatowych w celu uczczenia bohaterów Powstania.Treść uchwały przyjętej jednogłośnie przez radnych odczytał podczas sesji rady Gminy, wójt Ryszard Pazera.

"W związku z kolejną rocznicą wielkiego zrywu narodowego w dążeniu do odzyskania wolności i suwerenności państwowej, mając na względzie wielkość ofiar złożonych na ołtarzu Ojczyzny przez naszych przodków, ich dalekowzroczność w reformowaniu stosunków społecznych i narodowościowych, budowanie świadomego społeczeństwa z wielu warstw społecznych, aktywizowanie ogółu ludzi myślących i modlących się po polsku oraz ostateczne moralne ich zwycięstwo wyrażające się w tym, że możemy cieszyć się wolnością i suwerennością – Rada Gminy Masłów wraz z całą społecznością mieszkańców wyraża im najwyższe uznanie i cześć" - czytamy w uchwale Rady Gminy.

 

 

 

Zobacz materiał filmowy:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

1. Odpowiedzialność za treść komentarzy ponoszą tylko i wyłącznie ich autorzy. Redakcja Masłów Info nie odpowiada za ich treść
2. Wpisy obraźliwe, wulgarne, naruszające prawo będą usuwane
3. Komentarze promujące własne strony, produkty itp. będą usuwane.
4. Treść zamieszczanego wpisu powinna być związana z treścią komentowanego artykułu.
5. Aby poprawnie zamieścić swój komentarz należy bezbłędnie przepisać w specjalne pole kod zabezpieczający. Należy zwracać uwagę na wielkość liter. Jeśli kod jest nieczytelny należy odświeżyć stronę przed wpisaniem komentarza.


Kod antyspamowy
Odśwież

Polecamy:
POLECAMY

Pliki Cookies

Polityka prywatności
Korzystanie z portalu oznacza akceptację
zasad jej wykorzystywania
> Więcej na temat polityki prywatności i plików cookies <

WSPÓŁPRACUJEMY Z: