A jednak można... Przystanek już stoi
Wpisany przez Masłów Info   
wtorek, 27 grudnia 2011 00:00

Przewrócona od kilku miesięcy wiata przystankowa na drodze między Ameliówką a Mąchocicami Scholasterią w końcu została podniesiona i zamontowana. Od czasu przebudowy drogi chętnych do postawienia przystanku nie było, sytuacja zmieniła się dopiero wtedy, gdy sprawę nagłośniły media.

 


Podczas remontu drogi powiatowej Mąchocice - Ciekoty - Święta Katarzyna wykonane zostały też nowe zatoczki autobusowe, również na odcinku między Ameliówką a Mąchocicami Scholasterią. Ale od chwili zakończenia robót chętnych do ponownego postawienia wiaty przystankowej nie było. Przystanek przez dłuższy czas leżał przewrócony tuż za jezdnią.

Na ostatniej sesji o problemie mówił radny Andrzej Bawół. Tłumaczył, że sytuacja robi się śmieszna, bo z pozoru błahy problem od kilku miesięcy pozostaje nierozwiązany. Wójt Masłowa wyjaśniał wówczas, że inwestycję realizowała nie gmina, a powiat i to on powinien zająć się naprawą.

Sprawa została opisana na łamach naszego portalu, a później tematem zainteresowała się też gazeta "Echo Dnia" na łamach której Zbigniew Wróbel, zastępca dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg stwierdził, że sprawa przystanków to zadanie gminy. Zapowiedział, że może on zlecić zamontowanie przystanku, ale najpierw gmina musi go naprawić i pomalować.

Kilka dni po prasowej publikacji, przystanek został naprawiony.

 

 

Dodaj komentarz

1. Odpowiedzialność za treść komentarzy ponoszą tylko i wyłącznie ich autorzy. Redakcja Masłów Info nie odpowiada za ich treść
2. Wpisy obraźliwe, wulgarne, naruszające prawo będą usuwane
3. Komentarze promujące własne strony, produkty itp. będą usuwane.
4. Treść zamieszczanego wpisu powinna być związana z treścią komentowanego artykułu.
5. Aby poprawnie zamieścić swój komentarz należy bezbłędnie przepisać w specjalne pole kod zabezpieczający. Należy zwracać uwagę na wielkość liter. Jeśli kod jest nieczytelny należy odświeżyć stronę przed wpisaniem komentarza.


Kod antyspamowy
Odśwież

Polecamy:
POLECAMY

Pliki Cookies

Polityka prywatności
Korzystanie z portalu oznacza akceptację
zasad jej wykorzystywania
> Więcej na temat polityki prywatności i plików cookies <

WSPÓŁPRACUJEMY Z: