Wkrótce spotkanie w sprawie plagi ślimaka pomrowego?!
Wpisany przez Redakcja   
niedziela, 17 kwietnia 2016 21:41

Władze Gminy Masłów poinformowały, że w miesiącu kwietniu w Centrum Edukacyjnym Szklany Dom zostanie zorganizowane spotkanie w kontekście plagi tzw. ślimaka pomrowego występującego w dużych ilościach w okolicy zalewu w Ciekotach oraz Góry Radostowej. W spotkaniu uczestniczyć będzie specjalista z zakresu limakologii (nauki o ślimakach).

Mieszkańcy okolicy Radostowej oraz przedstawiciele portalu "Gmina Masłów cała prawda" już w 2015r apelowali do władz gminy Masłów o pomoc w rozwiązaniu problemu, niestety uzyskiwali odpowiedź, że takie działania nie zaliczają się do zadań gminy. Z interwencją zwrócili się do Radnego Piotra Zegadło, który na jednej z sesji postulował, aby sprawy zgłaszane przez mieszkańców nie były dyskutowane podczas obrad tylko w drodze formalnej korespondencji, tym samym wystąpili do w/w Radnego z prośbą o pomoc. Przełom nastąpił dopiero kilka dni temu, (mimo, iż do dnia dzisiejszego nie napłynęła żadna formalna odpowiedź) w rozmowie telefonicznej zainteresowani zostali poinformowani, iż UG Masłów będzie starał się pomóc mieszkańcom w tej sprawie.

Należy podkreślić, że na terenie naszej gminy występują obszary, gdzie populacja tzw. ślimaka pomrowego liczona jest w tysiącach.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców, których dotyka ten problem do uczestnictwa w spotkaniu.

O terminie będziemy informować z wyprzedzeniem.

 

Dodaj komentarz

1. Odpowiedzialność za treść komentarzy ponoszą tylko i wyłącznie ich autorzy. Redakcja Masłów Info nie odpowiada za ich treść
2. Wpisy obraźliwe, wulgarne, naruszające prawo będą usuwane
3. Komentarze promujące własne strony, produkty itp. będą usuwane.
4. Treść zamieszczanego wpisu powinna być związana z treścią komentowanego artykułu.
5. Aby poprawnie zamieścić swój komentarz należy bezbłędnie przepisać w specjalne pole kod zabezpieczający. Należy zwracać uwagę na wielkość liter. Jeśli kod jest nieczytelny należy odświeżyć stronę przed wpisaniem komentarza.


Kod antyspamowy
Odśwież

Polecamy:
POLECAMY

Pliki Cookies

Polityka prywatności
Korzystanie z portalu oznacza akceptację
zasad jej wykorzystywania
> Więcej na temat polityki prywatności i plików cookies <

WSPÓŁPRACUJEMY Z: