Nowa firma - problem z odbiorem śmieci
Wpisany przez Redakcja   
wtorek, 10 stycznia 2017 18:24

Do Redakcji dotarły 4 zgłoszenia od mieszkańców Woli Kopcowej o tym, że firma odbierająca śmieci nie wywiązuje się z terminów, które sama narzuciła w harmonogramie. Śmieci wystawione przed posesjami czekają czasami kilka dni aby firma je zabrała. Taka sytuacja miała miejsce przy odpadach zmieszanych w pojemnikach. Dzisiaj to samo dzieje się z odpadami segregowanymi w workach. Mieszkańcy nie wiedzą co mają robić na wieczór, czy z powrotem je przestawiać na teren swoich posesji czy pozostawiać na noc, co może się wiązać z rozrywaniem worków przez psy lub inne dzikie zwierzęta.

Przypomnijmy, że od 1 stycznia 2017 r. do 31 grudnia 2018 r. śmieci od mieszkańców odbiera nowa firma: EKOM Maciejczyk Spółka Jawna z Nowin. Być może są to pierwsze chwilowe trudności organizacyjne firmy na terenie naszej gminy lub po prostu dają się we znaki złe warunki atmosferyczne, które utrzymują się od kilku dni. Niemniej jednak mieszkańcy proszą o interwencję, być może firma powinna wprowadzić jakieś korekty w harmonogramie wywozu odpadów tak aby takie sytuacje nie powtarzały się.
Nadal nie ma również informacji co do pokwitowania przez mieszkańców posiadanych koszy dostarczonych przez poprzednią firmę odbierającą odpady, o czym informował Urząd Gminy na swojej stronie: Nowa firma będzie odbierać odpady komunalne. Nie wiemy kiedy i w jakiej formie ma się to odbyć?

 

Dodaj komentarz

1. Odpowiedzialność za treść komentarzy ponoszą tylko i wyłącznie ich autorzy. Redakcja Masłów Info nie odpowiada za ich treść
2. Wpisy obraźliwe, wulgarne, naruszające prawo będą usuwane
3. Komentarze promujące własne strony, produkty itp. będą usuwane.
4. Treść zamieszczanego wpisu powinna być związana z treścią komentowanego artykułu.
5. Aby poprawnie zamieścić swój komentarz należy bezbłędnie przepisać w specjalne pole kod zabezpieczający. Należy zwracać uwagę na wielkość liter. Jeśli kod jest nieczytelny należy odświeżyć stronę przed wpisaniem komentarza.


Kod antyspamowy
Odśwież

Polecamy:
POLECAMY

Pliki Cookies

Polityka prywatności
Korzystanie z portalu oznacza akceptację
zasad jej wykorzystywania
> Więcej na temat polityki prywatności i plików cookies <

WSPÓŁPRACUJEMY Z: