Awantury nie było. Zmian na stanowiskach też nie
Wpisany przez Masłów Info   
czwartek, 28 lutego 2013 08:36

Przewodniczący Rady Gminy, dwóch jego zastępców  oraz delegat do Międzygminnego Związku Wodociągów i Kanalizacji pozostali na swoich stanowiskach. Autorom wniosku o ich odwołanie nie udało się uzyskać większości głosów.

 Blok uchwał w sprawie odwołania ze stanowisk radnych z klubu Nowoczesna Gmina przedstawiła radna Genowefa Jaros:   - Zdajemy sobie sprawę, że my, radni wzajemnie się nie oceniamy, nas oceniają wyborcy. Mamy natomiast prawo do pełnienia różnych funkcji w radzie i korzystamy z tego uprawnienia (...) Jeżeli byśmy chcieli słowo w słowo uzasadniać, nie ma to najmniejszego sensu. Chcemy zrobić to z klasą. Zmiany te podejmujemy po to, aby było lepiej - mówiła Genowefa Jaros.

- Mam nadzieję, że ta zmiana wynika z przekonań wewnętrznych, a nie jest spowodowana jakimiś naciskami zewnętrznymi. Jeżeli większość radnych zdecyduje o zmianach, przyjmiemy to i pogratulujemy zwycięzcom - dodał radny Andrzej Bawół (Nowoczesna Gmina).

Najpierw radni zajęli się sprawą delegata do Międzygminnego Związku Wodociągów i Kanalizacji. Rok temu stanowisko to stracił radny Kazimierz Rachwał, a nowym delegatem został wówczas Andrzej Pedrycz. Teraz ośmioro radnych złożyło wniosek o jego odwołanie proponując z powrotem kandydaturę radnego Rachwała.  W ostatecznym głosowaniu za zmianą zagłosowało 7 radnych, tyle samo było przeciwnych, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. Taki wynik głosowania oznacza, że zmian jednak nie będzie.

Później radni zajęli się odwołaniem przewodniczącego Rady. Pod wnioskiem w tej sprawie również podpisało się osiem osób, ale w ostatecznym, tajnym głosowaniu za odwołaniem było 7 radnych, tyle samo było przeciwko, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. Oznacza to, że do zmiany na tym stanowisku również nie doszło.

Wobec takiego wyniku głosowania radni zdjęli z porządku obrad głosowania w sprawie odwołania wiceprzewodniczących Rady.

- Tym radnym, którzy głosowali przeciwko mnie, swoją dalszą pracą postaram się udowodnić, że zasługuję również na ich zaufanie - powiedział przewodniczący Rady Sylwester Wojtyna.     - Szanujemy demokratyczny wybór. Taka była decyzja Rady. Szanuję również odwagę, bo pod wnioskiem podpisało się osiem osób, wynik głosowania to sprawa sumienia i odpowiedzialności każdego. Przewodniczącemu życzymy, aby jak najlepiej pracował dla dobra Rady - dodała radna Genowefa Jaros.

- Nie odbieram tego jako porażki jednych lub drugich. Po prostu zwyciężyła demokracja, o którą tak długo walczyliśmy wspólnie - stwierdził wiceprzewodniczący Rady Mirosław Januchta. I dodał:   - Przypominam, że ślubowanie skończyliśmy słowami "Tak nam dopomóż Bóg". Myślę, że nie obrażę uczuć religijnych państwa jeśli przytoczę jeszcze kilka słów, a mianowicie "Choćbyś mówił językami ludzi i aniołów, a miłości byś nie miał, stałbyś się jak miedź brzęcząca albo cymbał brzmiący". Wszystkiego dobrego - zakończył radny Januchta.

Radna Genowefa Jaros na koniec zwróciła się do dziennikarzy obecnych na sesji:   - Zapowiadaliście Państwo, że będzie burzliwa sesja. Burzy jednak nie było, bo radni nawet jak się różnią, to różnią się pięknie - mówiła radna. Słowa te powinni zapamiętać szczególnie sami radni, bo w ubiegłym roku wielokrotnie udowodnili jednak, że nie zawsze potrafią "różnić się pięknie", a zebrani byli świadkami sporów i kłótni.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

1. Odpowiedzialność za treść komentarzy ponoszą tylko i wyłącznie ich autorzy. Redakcja Masłów Info nie odpowiada za ich treść
2. Wpisy obraźliwe, wulgarne, naruszające prawo będą usuwane
3. Komentarze promujące własne strony, produkty itp. będą usuwane.
4. Treść zamieszczanego wpisu powinna być związana z treścią komentowanego artykułu.
5. Aby poprawnie zamieścić swój komentarz należy bezbłędnie przepisać w specjalne pole kod zabezpieczający. Należy zwracać uwagę na wielkość liter. Jeśli kod jest nieczytelny należy odświeżyć stronę przed wpisaniem komentarza.


Kod antyspamowy
Odśwież

Polecamy:
POLECAMY

Pliki Cookies

Polityka prywatności
Korzystanie z portalu oznacza akceptację
zasad jej wykorzystywania
> Więcej na temat polityki prywatności i plików cookies <

WSPÓŁPRACUJEMY Z: