Wicewojewoda prosi o reakcję w sprawie radnego gminy Masłów
Wpisany przez Masłów Info   
środa, 27 marca 2013 20:51

Urząd Wojewódzki poprosił przewodniczącego Rady Gminy Masłów o reakcję w sprawie radnego, który został zatrzymany za jazdę pod wpływem alkoholu - informuje dziennik "Echo Dnia". Mimo, że wyrok w jego sprawie zapadł w lipcu, dalej pełni on funkcję radnego.
Chodzi o radnego Andrzeja Kułaka, który przyznał się do winy i dobrowolnie poddał się karze. rzecznik Sądu Okręgowego w Kielcach sędzia Marcin Chałoński przypomniał na łamach Echa Dnia, że prawomocny wyrok w tej sprawie zapadł 16 lipca. Radnego skazano na karę grzywny w wysokości tysiąca złotych, ma też zakaz prowadzenia pojazdów przez rok, dodatkowo miał wpłacić 300 złotych na Stowarzyszenie Ofiar Wypadków Samochodowych.

Sprawa trafiła do urzędu Wojewódzkiego, który od razu wystosował pismo do przewodniczącego Rady Gminy w Masłowie.     – Sąd wydając wyrok mógł nie wiedzieć czy ma do czynienia z radnym, dlatego wyrok sądu mógł nie zostać przesłany do przewodniczącego jak i też Urzędu Gminy. Widać radny nie przyznał się, że jest radnym. Moim zdaniem, jeśli radny ma choć trochę wewnętrznego poczucia odpowiedzialności, to taką sprawę powinien od razu ujawnić - mówił na łamach Echa Dnia wicewojewoda świętokrzyski Grzegorz Dziubek.    - Kiedy sprawa się wyjaśni i okaże się, że jest wyrok skazujący, to wtedy radni sami muszą podjąć decyzje w formie uchwały o wygaśnięciu mandatu. Jeżeli rada przeciwstawi się wygaśnięciu mandatu i nie podejmie uchwały, wtedy wzywamy przewodniczącego i z urzędu prowadzimy postępowanie wyjaśniające – dodał wicewojewoda Dziubek.

Tymczasem Sylwester Wojtyna, przewodniczący Rady Gminy, pytany o sprawę przez Echo Dnia powiedział, że sprawę przekazał do gminnego radcy prawnego, który ma dokonać analizy prawnej. Dodał też, że nie ma jeszcze wyroku i nie wie czy sytuacja z którą ma do czynienia to przestępstwo czy wykroczenie.      - Są trzy możliwości, albo radny sam złoży mandat, albo my zaczniemy działać, jako rada, albo wcześniej wojewoda sama uchyli mandat radnemu - mówił Sylwester Wojtyna na łamach Echa Dnia.


Więcej na ten temat w Echu Dnia
>> czytaj artykuł w portalu echodnia.eu
 

Dodaj komentarz

1. Odpowiedzialność za treść komentarzy ponoszą tylko i wyłącznie ich autorzy. Redakcja Masłów Info nie odpowiada za ich treść
2. Wpisy obraźliwe, wulgarne, naruszające prawo będą usuwane
3. Komentarze promujące własne strony, produkty itp. będą usuwane.
4. Treść zamieszczanego wpisu powinna być związana z treścią komentowanego artykułu.
5. Aby poprawnie zamieścić swój komentarz należy bezbłędnie przepisać w specjalne pole kod zabezpieczający. Należy zwracać uwagę na wielkość liter. Jeśli kod jest nieczytelny należy odświeżyć stronę przed wpisaniem komentarza.


Kod antyspamowy
Odśwież

Polecamy:
POLECAMY

Pliki Cookies

Polityka prywatności
Korzystanie z portalu oznacza akceptację
zasad jej wykorzystywania
> Więcej na temat polityki prywatności i plików cookies <

WSPÓŁPRACUJEMY Z: