Projekt nowego odcinka drogi 745 coraz bliżej
Wpisany przez Redakcja   
wtorek, 27 września 2016 08:30

Trzy warianty rozbudowy drogi do Mąchocic. Ma być bezpieczniej.
Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich przygotowuje się do rozbudowy trasy nr 745, na odcinku od granic Kielc przez Masłów do Mąchocic. Dyrektor instytucji- Damian Urbanowski informuje, że przygotowano trzy warianty przebiegu nowej drogi, a wkrótce wyłoniona zostanie firma, która wykona projekt inwestycji.

Każdy z wariantów przewiduje przedłużenie na wprost trasy biegnącej obecnie wzdłuż pasa startowego lotniska w Masłowie. Projektowana droga ma prowadzić niezabudowanymi terenami do granic Masłowa z Kielcami, gdzie połączy się z ulicami Szybowcową i Radomską. Dzięki temu ominięte zostaną gęsto zabudowane tereny oraz zlikwidowane niebezpieczne zakręty.

Damian Urbanowski dodaje, że w przyszłym roku Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich zgłosi projekt rozbudowy trasy nr 745 do konkursu w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Drogowcy chcą bowiem uzyskać unijne dofinansowanie inwestycji, która według wstępnych wyliczeń będzie kosztowała około 30-40 milionów złotych łącznie z wykupami gruntów.

Źródło: www.radio.kielce.pl

 

Dodaj komentarz

1. Odpowiedzialność za treść komentarzy ponoszą tylko i wyłącznie ich autorzy. Redakcja Masłów Info nie odpowiada za ich treść
2. Wpisy obraźliwe, wulgarne, naruszające prawo będą usuwane
3. Komentarze promujące własne strony, produkty itp. będą usuwane.
4. Treść zamieszczanego wpisu powinna być związana z treścią komentowanego artykułu.
5. Aby poprawnie zamieścić swój komentarz należy bezbłędnie przepisać w specjalne pole kod zabezpieczający. Należy zwracać uwagę na wielkość liter. Jeśli kod jest nieczytelny należy odświeżyć stronę przed wpisaniem komentarza.


Kod antyspamowy
Odśwież

Polecamy:
POLECAMY

Pliki Cookies

Polityka prywatności
Korzystanie z portalu oznacza akceptację
zasad jej wykorzystywania
> Więcej na temat polityki prywatności i plików cookies <

WSPÓŁPRACUJEMY Z: