W Masłowie nie wypłacili zasiłków...
Wpisany przez Redakcja   
czwartek, 01 grudnia 2016 08:49

Dzisiejsza Gazeta Wyborcza: W Masłowie nie wypłacili zasiłków. Dyrektor u wojewody: Sytuacja kuriozalna

Mieszkańcy podkieleckiego Masłowa żalą się, że nie wypłacono im zasiłków rodzinnych. Władze gminy twierdzą, że nie dostały pieniędzy z urzędu wojewódzkiego. Urzędnicy wojewody odpierają zarzuty. - Kuriozalna sytuacja. Wszystkie samorządy wypłaciły pieniądze, a jeden ma problem - słyszymy.

O sprawie poinformował nas czytelnik. - Gmina nie wypłaciła mieszkańcom zasiłków rodzinnych - stwierdził mieszkaniec Masłowa.
Opowiadał, że sprawę próbował wyjaśniać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej. - Usłyszałem, że nie mają pieniędzy, więc w tym miesiącu nie dostaniemy zasiłków. Później mają zostać wypłacone z wyrównaniem. To jakaś farsa. Co ludzie mają zrobić bez tych pieniędzy? - pyta oburzony.

Władze gminy przyznają, że pieniądze nie trafiły do wszystkich uprawnionych osób. - Zasiłki nie zostały wypłacone, bo nie dotarły do nas środki finansowe. Otrzymujemy je od wojewody, a gmina tylko pośredniczy w przekazaniu pieniędzy mieszkańcom - wyjaśnia wójt Tomasz Lato. - Każda osoba, która jest w trudnej sytuacji finansowej, może się do nas zgłosić o jednorazową zapomogę. Cały czas jesteśmy w kontakcie z urzędem wojewódzkim w tej sprawie. Opóźnienia z wypłacaniem zasiłków nie powinny być duże - twierdzi.

Aneta Kułak, kierownik GOPS w Masłowie, informuje, że tylko część mieszkańców nie otrzymała pieniędzy. - Do końca roku na wypłatę zasiłków zabrakło nam 230 tys. zł. Mamy zapewnienie z urzędu wojewódzkiego, że starają się o uruchomienie rezerwy celowej z budżetu państwa - mówi Kułak.

Problemem z wypłatą zasiłków w Masłowie jest zdziwiona Anna Gromska, dyrektor wydziału polityki społecznej i zdrowia w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim. - GOPS wstrzymał wypłaty od listopada, a my tydzień temu przekazaliśmy wszystkie pieniądze zgodnie ze zgłoszonym przez gminę zapotrzebowaniem. Masłów dostał w sumie 349 tys. zł, a mieszkańcy powinni otrzymać pieniądze do 30 listopada - wyjaśnia dyrektorka.

Pracownicy urzędu wojewódzkiego po naszym telefonie interweniowali w tej sprawie w urzędzie gminy. - Najpóźniej w czwartek zasiłki powinny zostać wypłacone - zapowiada Gromska. - Nie wiem, skąd ten problem. Sytuacja jest kuriozalna. Wszystkie 102 gminy w województwie otrzymały od nas pieniądze na zasiłki rodzinne, a tylko jedna ma problem - oburza się Gromska.

Dodaje, że służby wojewody w najbliższych dniach otrzymają pieniądze na zasiłki grudniowe. - Rzeczywiście, wystąpiliśmy o środki z rezerwy celowej w budżecie państwa. To jednak normalna praktyka. Co miesiąc przekazujemy samorządom 42 mln zł, a na grudzień zabrakło nam 8 mln. Pieniądze otrzymamy w czwartek, a do 15 grudnia wypłacimy je gminom - zaznacza Anna Gromska.

Źródło: www.gazeta.pl/kielce

 

Dodaj komentarz

1. Odpowiedzialność za treść komentarzy ponoszą tylko i wyłącznie ich autorzy. Redakcja Masłów Info nie odpowiada za ich treść
2. Wpisy obraźliwe, wulgarne, naruszające prawo będą usuwane
3. Komentarze promujące własne strony, produkty itp. będą usuwane.
4. Treść zamieszczanego wpisu powinna być związana z treścią komentowanego artykułu.
5. Aby poprawnie zamieścić swój komentarz należy bezbłędnie przepisać w specjalne pole kod zabezpieczający. Należy zwracać uwagę na wielkość liter. Jeśli kod jest nieczytelny należy odświeżyć stronę przed wpisaniem komentarza.


Kod antyspamowy
Odśwież

Polecamy:
POLECAMY

Pliki Cookies

Polityka prywatności
Korzystanie z portalu oznacza akceptację
zasad jej wykorzystywania
> Więcej na temat polityki prywatności i plików cookies <

WSPÓŁPRACUJEMY Z: