Obywatelu sam "proś" Wójta...
Wpisany przez Redakcja   
niedziela, 23 lutego 2020 16:55

Coraz większa frustracja wśród mieszkańców gminy. Jedni pytają się co się dzieje, inni kręcą tylko głowami a jeszcze inni uważają, że od tej władzy "woda sodowa niektórym uderzyła do głowy"
Niejednokrotnie pisaliśmy o skargach i negatywnych komentarzach pod adresem zarówno Wójta jak i radnych i sołtysów.

Mieszkańcy wystawili negatywną ocenę władzy!

Przede wszystkim chodzi o problem dostępu do informacji, izolowania mieszkańców od spraw ważnych dla gminy a w konsekwencji żeby władzy nie przeszkadzać! Bo jak inaczej nazwać ostatnie wydarzenia, które dzieją się na poziomie Rady Gminy, zdjęcie punktu sprawy różne z porządku obrad sesji czy chociażby zmniejszanie roli konsultacji społecznych jako jednego z najważniejszych aspektów społeczeństwa demokratycznego. Dlatego wielu może dziwić fakt, że Wójt potrafi wziąć udział w kilkuset imprezach rocznie natomiast trudniej spotkać się przynajmniej raz w roku z mieszkańcami. Niektórzy próbują na własną rękę chodzić do gabinetu Wójta i "upraszać łaski" po czym wychodzą jeszcze bardziej rozczarowani. Inni próbują sami organizować spotkania na których i tak Wójt się nie pojawia, a radni i sołtysi tylko rozkładają ręce. Jeszcze większe rozgoryczenie jest wtedy gdy Wójt zaprasza tylko wybiórczo niektóre osoby a nie wszystkich, których sprawa dotyczy. Za to obietnic ze strony Wójta jest tysiące tylko co z tego jak już niektórzy nie wierzą, że w ogóle dojdzie do jakiegoś załatwiania sprawy. Przykładem są mieszkańcy Parceli w Woli Kopcowej ul. Granicznej, Sosnowej, Bukowej. Tam obietnice trwają już ok. 4 lat. Po czym słyszymy od radnego czy sołtysa, że Pan Wójt nie miał czasu, że może w przyszłym miesiącu i tak lecą lata. A w komentarzach: "panie, tam do niego to nawet nie ma po co iść ... ze łzami w oczach wyszłam z gabinetu, po co ? tu się nic nie zmieni! Chyba, że się zmieni władza!"
"Żenujące tłumaczenia Wójta na zebraniu OSP. Mówi o współpracy, pojednaniu tylko, że to on najbardziej miesza, kłamie i doprowadza do wojenek. Nie dość, że nie dał na samochód to jeszcze zabiera nam świetlicę, chce budować jakąś małą salkę gimnastyczną, komu? Niech wreszcie przyjdzie na zebranie wiejskie, to szybko będzie uciekał oszust jeden. A kto w ogóle pozwolił wypowiadać się przewodniczącemu rady? Ten gość powinien mieć zakaz!!! Trzeba robić to samo z nim co on z mieszkańcami - zabrać głos!!!. Niech przyjdzie na zebranie wiejskie! ciekawe czy się odważy ?"

"Ścieżka rowerowa..." wg Urzędników

Gmina coraz mniej przyjazna!

Kolejne kpiny z mieszkańców ze strony władz?!

A kolejny z czytelników za pośrednictwem Masłów Info prosi o publikację treści w sprawie bulwersującego tematu braku zebrań sołeckich w gminie Masłów:
"...Po ostatnich wyborach sołeckich w Woli Kopcowej sołtys Edward Mazur jeszcze na zebraniu sołeckim złożył deklaracje, w której stwierdził rychłe zebranie sołeckie. Mija już prawie rok czasu, deklaracja sołtysa Edwarda Mazura niezrealizowana! Wydaje mi się, że ma to podłoże związane z ogromnym strachem przed prawdą i nie realizacją swych założeń, które sołtys powinien wypełniać, kolejnym podłożem braku zainteresowania zdaniem mieszkańców może być ogromny wpływ wójta Lato, który w wyniku wielu nieprawidłowości o jakich się dowiadujemy, boi się tylko i wyłącznie o utratę swojego wizerunku nie zważając na sprawy mieszkańców „nie pozwalając” sołtysowi zwołać zebrania....
Proszę redakcję Masłów Info by poprzez publikację tego artykułu udowodniła, iż mieszkańcy Gminy Masłów chcą w swobodny sposób rozmawiać i zrobią wszystko, mimo zakazu do wolnej wypowiedzi w organach gminy, by ich głos został usłyszany! Nie pozwólmy zabronić nam mówić !!!

Czy w Urzędzie Gminy złamano prawo!?

Watchdog Polska – o gminie Masłów

Czy obywatel wie …? Organy samorządowe muszą mieć czas na spotkanie po godzinach pracy !!!

Kolejny wypadek na ścieżce rowerowej. Podejmujemy interwencję !

 

Dodaj komentarz

1. Odpowiedzialność za treść komentarzy ponoszą tylko i wyłącznie ich autorzy. Redakcja Masłów Info nie odpowiada za ich treść
2. Wpisy obraźliwe, wulgarne, naruszające prawo będą usuwane
3. Komentarze promujące własne strony, produkty itp. będą usuwane.
4. Treść zamieszczanego wpisu powinna być związana z treścią komentowanego artykułu.
5. Aby poprawnie zamieścić swój komentarz należy bezbłędnie przepisać w specjalne pole kod zabezpieczający. Należy zwracać uwagę na wielkość liter. Jeśli kod jest nieczytelny należy odświeżyć stronę przed wpisaniem komentarza.


Kod antyspamowy
Odśwież

Polecamy:
POLECAMY

Pliki Cookies

Polityka prywatności
Korzystanie z portalu oznacza akceptację
zasad jej wykorzystywania
> Więcej na temat polityki prywatności i plików cookies <

WSPÓŁPRACUJEMY Z: