Ograniczenie dostępu do informacji publicznej?
Wpisany przez Redakcja   
wtorek, 10 marca 2020 09:20

Wójt Gminy Masłów odmówił Stowarzyszeniu Rozwój Inicjatyw Obywatelskich informacji publicznej w zakresie ankiet radnych o sposobie komunikowania się z mieszkańcami.
Ankieta została przeprowadzona przez Wójta na przełomie stycznia/lutego 2020r. wśród masłowskich radnych na skutek działań Stowarzyszenia RIO:

-czy deklaruje Pan/Pani chęć założenia służbowego konta email?

-czy wyraża Pan/Pani zgodę na udostępnienie swoich danych kontaktowych osobom zgłaszającym się do biura rady?

-jeśli tak to proszę o wskazanie, na udostępnienie których danych wyraża Pan/Pani zgodę: nr telefonu komórkowego, adres e-mail służbowy, adres e-mail prywatny

O ile pomysł był RIO o tyle już wyniki zebrane przez Wójta wg jego oceny – nie są już informacją publiczną.

Stowarzyszenie uważa, że jest to naruszenie podstawowych zasad demokracji. Czy mieszkaniec nie ma prawa wiedzieć w jaki sposób ma się kontaktować z konkretnym radnym?

Czy Stowarzyszenie RIO powinno powziąć dalsze działanie, w tym wystąpienie na drogę sądową, celem zdobycia wnioskowanych informacji? Czy uważacie, że ta sprawa nie jest dla Was ważna?

Czy Stowarzyszenie RIO powinno uzyskać informacje jak zdecydowali radni? Na takie pytanie możecie Państwo odpowiadać w ankiecie

 

Dodaj komentarz

1. Odpowiedzialność za treść komentarzy ponoszą tylko i wyłącznie ich autorzy. Redakcja Masłów Info nie odpowiada za ich treść
2. Wpisy obraźliwe, wulgarne, naruszające prawo będą usuwane
3. Komentarze promujące własne strony, produkty itp. będą usuwane.
4. Treść zamieszczanego wpisu powinna być związana z treścią komentowanego artykułu.
5. Aby poprawnie zamieścić swój komentarz należy bezbłędnie przepisać w specjalne pole kod zabezpieczający. Należy zwracać uwagę na wielkość liter. Jeśli kod jest nieczytelny należy odświeżyć stronę przed wpisaniem komentarza.


Kod antyspamowy
Odśwież

Polecamy:
POLECAMY

Pliki Cookies

Polityka prywatności
Korzystanie z portalu oznacza akceptację
zasad jej wykorzystywania
> Więcej na temat polityki prywatności i plików cookies <

WSPÓŁPRACUJEMY Z: