Świąteczne prezenty od Radnych i Wójta
Wpisany przez Redakcja   
czwartek, 23 grudnia 2021 12:51

Do tego, że Radni i władze Gminy Masłów lubią dawać prezenty mieszkańcom (w sensie negatywnym) zwłaszcza w okresie przedświątecznym i noworocznym już się przyzwyczailiśmy ale nikt się nie spodziewał, że aż tak boleśnie odczujemy to w swoich kieszeniach.

Przypomnijmy, że najpierw Radni w dniu 25 listopada podjęli uchwałę o podwyżce dla Wójta z kwoty ok. 10000 zł brutto do 19470 zł oczywiście z wyrównaniem od sierpnia 2021.

Podnieśli również podatki o ok. 8%. Rozpędzające się, że już im tak dobrze idzie, w dniu 7 grudnia na Nadzwyczajnej Sesji Rady Gminy, podjęli decyzję o podniesieniu opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
Od Nowego Roku będziemy płacić 24 zł miesięcznie od jednego mieszkańca, przy selektywnej zbiórce odpadów (było 20 zł), a w przypadku braku sortowania, mieszkaniec musi zapłacić 48 zł miesięcznie.
Gospodarstwa domowe, które prowadzą przydomowe kompostowniki będą zwolnione w wysokości 3 zł miesięcznie. Czyli w tym przypadku od 1 mieszkańca opłata za odbiór śmieci wyniesie 21 zł.

Szczegóły: Prawie 19,5 tys. wynagrodzenia dla wójta Tomasza Lato, podwyżki dostali również mieszkańcy

Radni nie zapomnieli też o sobie podnosząc znacząco diety. W listopadzie była propozycja podniesienia diety o ok. 30%, ale projekt uchwały został zdjęty z porządku obrad sesji. Pojawił się z kolei 22 grudnia, z jeszcze większymi kwotami, niektórzy radni dostaną podwyżkę ok. 50%

1) Przewodniczącego Rady Gminy w wysokości 2.100,00 zł.
2) Wiceprzewodniczących Rady Gminy w wysokości 1.300,00 zł.
3) Przewodniczących Komisji w wysokości 1.300,00 zł.
4) Zastępcy Przewodniczącego Komisji w wysokości 1.100,00 zł.
5) pozostałych Radnych Rady Gminy w wysokości 800,00 zł.

Sołtysi nie zostali pominięci, podwyżka ich diet również jest znacząca i będzie wynosić 465zł

Mieszkańcom tak "dobrze" zarządzanej Gminy, pozostaje tylko przytoczyć cytat z kultowego filmu "Rejs"
"Nic się nie dzieje. (...) No i panie, i kto za to płaci? Pan płaci... Pani płaci... My płacimy... To są nasze pieniądze, proszę pana..."

Wszystkim naszym mieszkańcom i czytelnikom składamy życzenia zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. Z kolei w Nowym Roku dużo szczęścia i pomyślności, a w samorządach więcej  normalności !

 

Dodaj komentarz

1. Odpowiedzialność za treść komentarzy ponoszą tylko i wyłącznie ich autorzy. Redakcja Masłów Info nie odpowiada za ich treść
2. Wpisy obraźliwe, wulgarne, naruszające prawo będą usuwane
3. Komentarze promujące własne strony, produkty itp. będą usuwane.
4. Treść zamieszczanego wpisu powinna być związana z treścią komentowanego artykułu.
5. Aby poprawnie zamieścić swój komentarz należy bezbłędnie przepisać w specjalne pole kod zabezpieczający. Należy zwracać uwagę na wielkość liter. Jeśli kod jest nieczytelny należy odświeżyć stronę przed wpisaniem komentarza.


Kod antyspamowy
Odśwież

Polecamy:
POLECAMY

Pliki Cookies

Polityka prywatności
Korzystanie z portalu oznacza akceptację
zasad jej wykorzystywania
> Więcej na temat polityki prywatności i plików cookies <

WSPÓŁPRACUJEMY Z: