Informacja na straży prawa
Wpisany przez Redakcja   
piątek, 28 stycznia 2022 11:54

Dużą popularnością wśród mieszkańców gminy Masłów cieszy się biuletyn informacyjny Stowarzyszenia Rozwój Inicjatyw Obywatelskich. Przypomnijmy, że projekt Stowarzyszenia RIO: „Informacja na Straży Prawa”, został zrealizowany przy wsparciu Funduszu Obywatelskiego im. Henryka Wujca prowadzony przez Fundację dla Polski, jest niezależną inicjatywą finansowaną przez obywateli dla obywateli.

W ramach projektu, Stowarzyszenie RIO przygotowało lokalną gazetkę społeczną, w której pisze nie tylko o prawach mieszkańców, ale pokazuje rzeczywistość z perspektywy organizacji pozarządowej niezwiązanej z żadną opcją polityczną, której członkowie wywodzą się wprost z lokalnych społeczności.

Okazało się, że po wydaniu pierwszego numeru biuletynu, mieszkańcy dopominali się aby dotarł on do wszystkich domów na terenie gminy. W związku z tym stowarzyszenie postanowiło zlecić dystrybucję gazetki Poczcie Polskiej oraz dodatkowo zaangażowani byli również członkowie stowarzyszenia, zwłaszcza na terenach gdzie docierały sygnały, że jeszcze gazetka nie dotarła bądź gdzieś zaginęła.

Bardzo duży oddźwięk wśród mieszkańców przyniósł drugi numer gazetki. Co widzimy zauważyliśmy w licznych komentarzach na Masłów Info jak również podczas rozmów z mieszkańcami. Miejmy nadzieję, że wkrótce pojawią się kolejne numery. Wielu mieszkańców chce znać "prawdę" niekoniecznie tylko z gazety urzędowej Kurier Masłowski czy oficjalnej strony internetowej Urzędu Gminy w Masłowie.

Poniżej załączamy oba numery biuletyny do pobrania w wersji elektronicznej.

 

Dodaj komentarz

1. Odpowiedzialność za treść komentarzy ponoszą tylko i wyłącznie ich autorzy. Redakcja Masłów Info nie odpowiada za ich treść
2. Wpisy obraźliwe, wulgarne, naruszające prawo będą usuwane
3. Komentarze promujące własne strony, produkty itp. będą usuwane.
4. Treść zamieszczanego wpisu powinna być związana z treścią komentowanego artykułu.
5. Aby poprawnie zamieścić swój komentarz należy bezbłędnie przepisać w specjalne pole kod zabezpieczający. Należy zwracać uwagę na wielkość liter. Jeśli kod jest nieczytelny należy odświeżyć stronę przed wpisaniem komentarza.


Kod antyspamowy
Odśwież

Polecamy:
POLECAMY

Pliki Cookies

Polityka prywatności
Korzystanie z portalu oznacza akceptację
zasad jej wykorzystywania
> Więcej na temat polityki prywatności i plików cookies <

WSPÓŁPRACUJEMY Z: