Nocne czytanie u Metzgera. Było też Masłów Info
Wpisany przez Masłów Info   
niedziela, 14 kwietnia 2013 14:10

Przedstawiciele organizacji młodzieżowych z woj. świętokrzyskiego oraz samorządowcy wzięli udział w akcji Nocnego Czytania w Antykwariacie im. A. Metzgera w Kielcach. Wydarzenie zorganizowano w ramach kampanii "Nowa Przestrzeń", której celem jest umożliwienie młodym ludziom aktywnego działania oraz zachęcenie samorządowców do wspierania ich.Organizatorem kampanii jest Fundacja Aktywizacji i Rozwoju Młodzieży FARMA, która aktywnie działa na terenie powiatu staszowskiego. Oprócz młodych ludzi reprezentujących Fundację, w akcji, która odbyła się w piątkowy wieczór w Antykwariacie Metzgera wzięli też udział przedstawiciele Stowarzyszenia Masłów Info, Spektrum Możliwości z Miedzianej Góry, Centrum Wolontariatu z Kielc oraz uczniowie z gimnazjum w Tumlinie w gminie Zagnańsk. Nasze Stowarzyszenie reprezentowały uczestniczki projektów realizowanych przez Masłów Info - Marta Gołąbek i Kinga Krajcarz, uczennice gimnazjum w Mąchocicach Kapitulnych.

Przygotowane teksty opisywały życie młodzieży w czasach PRL. Było więc o bikiniarzach, maluchach, kaszance i prywatkach. Razem z młodzieżą czytali też zaproszeni goście: Beata Oczkowicz- Wiceminister Obrony Narodowej, Zdzisław Wrzałka- Starosta Kielecki, Grzegorz Forkasiewicz- wójt gminy Rytwiany, Andrzej Kruzel- Starosta Staszowski, Henryk Milcarz- prezes Wodociągów Kieleckich, Robert Kaszuba- zastępca wójta gminy Zagnańsk, Renata Janik- wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Kieleckiego oraz Gerard Bah- przedstawiciel Świętokrzyskiego Komendanta Policji, pełnomocnik do spraw Ochrony Praw Człowieka.

Czytane przez młodzież i samorządowców teksty oceniała Loża Szyderców, w składzie: Anna Krawiecka i Paweł Więcek- dziennikarze Echa Dnia oraz Janusz Knap- dyrektor Wzgórza Zamkowego w Kielcach.

 


Kinga Krajcarz (Masłów Info) razem z Grzegorzem Forkasiewiczem - wójtem Rytwian
czytała o prywatkach w czasach PRL-u


Marta Gołąbek (Masłów Info) razem z Robertem Kaszubą - zastępcą wójta Zagnańska
czytała o autostopowiczach w czasach PRL-u


Spotkanie w Antykwariacie im. A. Metzgera cieszyło się dużym zainteresowaniem

 

Zdjęcia: Marcin Sztuchlik - Masłów Info

 

 

 

 

 

 

 


 

Dodaj komentarz

1. Odpowiedzialność za treść komentarzy ponoszą tylko i wyłącznie ich autorzy. Redakcja Masłów Info nie odpowiada za ich treść
2. Wpisy obraźliwe, wulgarne, naruszające prawo będą usuwane
3. Komentarze promujące własne strony, produkty itp. będą usuwane.
4. Treść zamieszczanego wpisu powinna być związana z treścią komentowanego artykułu.
5. Aby poprawnie zamieścić swój komentarz należy bezbłędnie przepisać w specjalne pole kod zabezpieczający. Należy zwracać uwagę na wielkość liter. Jeśli kod jest nieczytelny należy odświeżyć stronę przed wpisaniem komentarza.


Kod antyspamowy
Odśwież

Polecamy:
POLECAMY

Pliki Cookies

Polityka prywatności
Korzystanie z portalu oznacza akceptację
zasad jej wykorzystywania
> Więcej na temat polityki prywatności i plików cookies <

WSPÓŁPRACUJEMY Z: