Nowy dojazd do Masłowa od ul. Radomskiej do 2020r.
Wpisany przez Redakcja   
wtorek, 22 marca 2016 12:13

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach rozpoczął konsultacje społeczne  dotyczące rozbudowy ulic Zagnańskiej i Witosa w Kielcach. Ulica Witosa ma mieć dwie jezdnie na całej długości. Dodatkowo przetnie ona ul. Warszawską i zostanie połączona nową trasą z ulicą Radomską, co pozwoli ominąć ulicę Szybowcową (obecny dojazd obok szkoły i kościoła). Inwestycja ma kosztować 130 milionów złotych. Przebudowa tych dróg może się rozpocząć w przyszłym roku i potrwa do 2020 r. Dla mieszkańców gminy Masłów oznacza to, że zmieni się nieco dojazd do Masłowa Pierwszego od strony Dąbrowy tj. od ul. Radomskiej. Największe zmiany będą dotyczyły skrzyżowania ul. Szybowcowej z ul. Radomską. Konsultacje zakładają dwa warianty przebudowy tego odcinka.


I wariant zakłada budowę dużego ronda wraz z włączeniem ul. Witosa przecinającej również ul. Starogórską do ul. Radomskiej oraz przebudowę odcinka ul. Szybowcowej  do granic miasta w kierunku Świerczyn, wraz z budową chodników, ścieżki rowerowej, bezpiecznych przejść dla pieszych oraz wysepek rozdzielających. Przebudowany zostanie również dojazd do pętli autobusowej m.in. linii nr 5 na Dąbrowie.

II wariant zakłada dobudowanie skrzyżowania ul. Radomskiej z przedłużeniem ul. Witosa oraz przebudowa skrzyżowania ul. Radomskiej z u. Szybowcową. Dalsza przebudowa ul. Szybowcowej w kierunku Masłowa tak jak w wariancie I.

Projekt przebudowy ul. Szybowcowej kończy się na włączeniu ul. Sikorskiego do nowoprojektowanej drogi wojewódzkiej 745 na granicy z Gminą Masłów do Mąchocic Kapitulnych.

Szczegółowe informacje i plany sytuacyjne wszystkich odcinków nowej trasy dostępne na stronie: http://idea.kielce.eu/konsultacje/rozbudowa-witosa-radomska.html#prettyPhoto

Dla nas najbardziej interesujące są Arkusze D1/11 i D1/12 wariant I i D1/11 wariant II

 

Dodaj komentarz

1. Odpowiedzialność za treść komentarzy ponoszą tylko i wyłącznie ich autorzy. Redakcja Masłów Info nie odpowiada za ich treść
2. Wpisy obraźliwe, wulgarne, naruszające prawo będą usuwane
3. Komentarze promujące własne strony, produkty itp. będą usuwane.
4. Treść zamieszczanego wpisu powinna być związana z treścią komentowanego artykułu.
5. Aby poprawnie zamieścić swój komentarz należy bezbłędnie przepisać w specjalne pole kod zabezpieczający. Należy zwracać uwagę na wielkość liter. Jeśli kod jest nieczytelny należy odświeżyć stronę przed wpisaniem komentarza.


Kod antyspamowy
Odśwież

Polecamy:
POLECAMY

Pliki Cookies

Polityka prywatności
Korzystanie z portalu oznacza akceptację
zasad jej wykorzystywania
> Więcej na temat polityki prywatności i plików cookies <

WSPÓŁPRACUJEMY Z: