CBA weszło do spółek Michała Sołowowa. Zatrzymano jego wieloletniego współpracownika
Wpisany przez Redakcja   
czwartek, 07 lipca 2016 11:08

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli do byłej i obecnych spółek jednego z najbogatszych Polaków, kielczanina Michała Sołowowa. Na polecenie prokuratury krajowej zatrzymano jego wieloletniego współpracownika Krzysztofa K.

To część wielkiej akcji CBA realizowanej na polecenie Mazowieckiego Wydziału Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej.

We wtorek rano zatrzymano w tej sprawie Krzysztofa K., byłego dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Włodzimierza S., prezesa Aeroklubu Polskiego, oraz biznesmena Krzysztofa K. Tego ostatniego w oficjalnym komunikacie CBA przedstawiono jako "członka zarządów i rad nadzorczych szeregu spółek związanych z przemysłem chemicznym, drzewnym oraz budownictwem".

"Wyborcza" ustaliła, że chodzi o bliskiego współpracownika jednego z najbogatszych Polaków, kielczanina Michała Sołowowa. Krzysztof K. zajmował bowiem kluczowe stanowiska i funkcje w należących do niego firmach. Przez wiele lat był dyrektorem, a także prokurentem stworzonego i należącego do ubiegłego roku do Sołowowa Echa Investment, zasiadał również m.in. w radach nadzorczych Synthosu i Barlinka. Obie te firmy należą do miliardera z Kielc. Rezygnację z członkostwa w radzie nadzorczej Synthosu Krzysztof K. złożył w kwietniu tego roku, uzasadniając ją względami zdrowotnymi.

Prokuratura Krajowa potwierdziła nasze ustalenia, a w CBA usłyszeliśmy, że Krzysztof K. został zatrzymany w domu, kilkanaście kilometrów od Kielc.

Źródło i szczegóły: http://kielce.wyborcza.pl/kielce/1,47262,20361450,cba-weszlo-do-spolek-michala-solowowa-zatrzymano-jego-wieloletniego.html

 

Dodaj komentarz

1. Odpowiedzialność za treść komentarzy ponoszą tylko i wyłącznie ich autorzy. Redakcja Masłów Info nie odpowiada za ich treść
2. Wpisy obraźliwe, wulgarne, naruszające prawo będą usuwane
3. Komentarze promujące własne strony, produkty itp. będą usuwane.
4. Treść zamieszczanego wpisu powinna być związana z treścią komentowanego artykułu.
5. Aby poprawnie zamieścić swój komentarz należy bezbłędnie przepisać w specjalne pole kod zabezpieczający. Należy zwracać uwagę na wielkość liter. Jeśli kod jest nieczytelny należy odświeżyć stronę przed wpisaniem komentarza.


Kod antyspamowy
Odśwież

Polecamy:
POLECAMY

Pliki Cookies

Polityka prywatności
Korzystanie z portalu oznacza akceptację
zasad jej wykorzystywania
> Więcej na temat polityki prywatności i plików cookies <

WSPÓŁPRACUJEMY Z: