Rok więzienia za zabicie kotów w gminie Masłów
Wpisany przez Redakcja   
czwartek, 08 grudnia 2016 10:35

Sąd Rejonowy w Kielcach skazał na rok bezwzględnego więzienia mieszkańca Woli Kopcowej gmina Masłów, który w maju tego roku zabił sześć małych kotów.
O tej bulwersującej sprawie informowały również ogólnopolskie media.

W niedzielę 22 maja dwaj chłopcy w wieku 9 i 11 lat zobaczyli, jak ich sąsiad wkłada do reklamówki sześć kociąt, a następnie uderza nimi o ścianę gospodarczego budynku. Dzieci wołały by przestał, ale on nie reagował. O całym zajściu poinformowały kobietę, która na podwórku sąsiada znalazła reklamówkę z martwymi kociętami i zaalarmowała policję. Na miejsce szybko przyjechali mundurowi z Komisariatu Policji IV w Kielcach, policjanci ustalili przebieg wydarzeń a badanie wykazało, że 62-letni oprawca był pijany. - Miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu – relacjonował Damian Janus, oficer prasowy świętokrzyskiej komendy policji. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu, z którego został zwolniony następnego dnia po przesłuchaniu. Za zabicie zwierząt ze szczególnym okrucieństwem ustawodawca przewidział karę do trzech lat więzienia. W październiku Sąd Rejonowy w Kielcach uznał, że oskarżony zabijając koty, na dodatek w obecności dzieci działał ze szczególnym okrucieństwem i skazał go na rok pozbawienia wolności oraz 1000 złotych nawiązki na rzecz Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

- Najwyraźniej sędzia uznał, że kara wolnościowa – wyrok w zawieszeniu, nie spełni swej roli – wyjaśnia sędzia Jan Klocek rzecznik sądu.- W aktach nie ma uzasadnienia wyroku, bo żadna ze stron nie odwołała się od niego. Zadowolona z takiej kary jest Anna Studzińska kierująca kieleckim oddziałem Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami . – To pierwszy w naszym województwie wyrok bezwzględnego więzienia dla osoby znęcającej się nad zwierzętami. Do tej pory sędziowie byli łagodni , najczęściej dawali wyroki w zawiasach lub sprawy umarzano ze względu na niską szkodliwość czynu. Może teraz to się zmieni?
... W czerwcu Ministerstwo Sprawiedliwości poinformowało o propozycjach zaostrzenia prawa, mających zwiększyć ochronę zwierząt między innymi do pięciu lat więzienia za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem (teraz maksymalnie 3 lata), kary finansowe do 100 tysięcy złotych i możliwość orzekania zakazu wykonywania określonych zawodów.

Wyrok na mieszkańca Woli Kopcowej właśnie się uprawomocnił i w ciągu najbliższych dni otrzyma on wezwanie do stawienia się w najbliższym więzieniu: areszcie śledczym w Kielcach lub w zakładzie w Pińczowie. – Jeśli tego nie uczyni dobrowolnie zostanie dostarczony przez policję – dopowiada rzecznik sądu.

Szczegóły na portalu www.echodnia.eu

 

Dodaj komentarz

1. Odpowiedzialność za treść komentarzy ponoszą tylko i wyłącznie ich autorzy. Redakcja Masłów Info nie odpowiada za ich treść
2. Wpisy obraźliwe, wulgarne, naruszające prawo będą usuwane
3. Komentarze promujące własne strony, produkty itp. będą usuwane.
4. Treść zamieszczanego wpisu powinna być związana z treścią komentowanego artykułu.
5. Aby poprawnie zamieścić swój komentarz należy bezbłędnie przepisać w specjalne pole kod zabezpieczający. Należy zwracać uwagę na wielkość liter. Jeśli kod jest nieczytelny należy odświeżyć stronę przed wpisaniem komentarza.


Kod antyspamowy
Odśwież

Polecamy:
POLECAMY

Pliki Cookies

Polityka prywatności
Korzystanie z portalu oznacza akceptację
zasad jej wykorzystywania
> Więcej na temat polityki prywatności i plików cookies <

WSPÓŁPRACUJEMY Z: