Ćwiczenia z ratownictwa lodowego
Wpisany przez Redakcja   
środa, 25 stycznia 2017 17:55

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Woli Kopcowej w ostatnim tygodniu przyswajała wiedzę z zakresu ratownictwa lodowego. Szkolenie trwało od 15.01.2017 r. do 22.01.2017 r. i składało się z części teoretycznej i praktycznej. Celem było przygotowanie członków OSP do działań na lodzie.

- Ćwiczenia w naszej Jednostce zostały zorganizowane w celu przygotowania druhów do działań na lodzie. W 2016 roku pozyskaliśmy specjalistyczny sprzęt do ratownictwa na zamarzniętych zbiornikach wodnych w tym pneumatyczne sanie lodowe oraz niezbędny sprzęt ochrony osobistej strażaka. Podczas szkolenia poruszyliśmy wiele zagadnień związanych z tą specjalizacją. Główną uwagę skupiliśmy na zasadach bezpiecznego poruszania się po lodzie, sposobach poruszania się ratowników po lodzie, sposobach jakimi możemy pomóc, sprzęcie, który posiadamy, zabezpieczeniu miejsca działań, wykorzystaniu sprzętu jaki mamy do dyspozycji. Cała wiedza teoretyczna została wykorzystana w ćwiczeniach praktycznych. Przeanalizowaliśmy wiele sytuacji w jakich możemy się znaleźć podczas takich akcji, z użyciem sprzętu jak i bez niego. Nad szkoleniem czuwał pracownik Państwowej Straży Pożarnej, który jest również strażakiem w naszej Jednostce - mówi Naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej z Woli Kopcowej dh Paweł Kopacz.

Ćwiczenia praktyczne odbyły się na zbiorniku wodnym w Cedzynie. W niedługiej przyszłości zbiornik ma zostać zrewitalizowany, co spowoduje zwiększenie zainteresowania tym miejscem.

- Ćwiczenia praktyczne przeprowadziliśmy na zbiorniku wodnym w Cedzynie. Podczas szkolenia, dało się zauważyć duże zainteresowanie tym miejscem. Spotkaliśmy wielu rybaków, robiących przeręble do połowu ryb, oraz spacerowiczów. Ludzie przechadzali się wokoło zbiornika jak i po zamarzniętej tafli lodu. Wszyscy obecni w pobliżu byli dość mocno zainteresowani naszymi ćwiczeniami na lodzie. Myślę, że rewitalizacja spowoduje znaczny wzrost zainteresowania zbiornikiem wodnym w Cedzynie, które przecież w chwili obecnej jest bardzo duże, co widzieliśmy podczas ćwiczeń - mówił Naczelnik OSP.

Działania OSP Wola Kopcowa na bieżąco na profilu FB

 

Dodaj komentarz

1. Odpowiedzialność za treść komentarzy ponoszą tylko i wyłącznie ich autorzy. Redakcja Masłów Info nie odpowiada za ich treść
2. Wpisy obraźliwe, wulgarne, naruszające prawo będą usuwane
3. Komentarze promujące własne strony, produkty itp. będą usuwane.
4. Treść zamieszczanego wpisu powinna być związana z treścią komentowanego artykułu.
5. Aby poprawnie zamieścić swój komentarz należy bezbłędnie przepisać w specjalne pole kod zabezpieczający. Należy zwracać uwagę na wielkość liter. Jeśli kod jest nieczytelny należy odświeżyć stronę przed wpisaniem komentarza.


Kod antyspamowy
Odśwież

Polecamy:
POLECAMY

Pliki Cookies

Polityka prywatności
Korzystanie z portalu oznacza akceptację
zasad jej wykorzystywania
> Więcej na temat polityki prywatności i plików cookies <

WSPÓŁPRACUJEMY Z: