Noworoczny Tort Kultury 2008
Wpisany przez Masłów Info   
środa, 23 stycznia 2008 01:00

Już po raz szósty w gm. Masłów odbył się Noworoczny Tort Kultury. 19 stycznia ponad 200 osób przybyłych do Mąchocic Scholasterii miało okazję przekonać się jak bardzo Masłów działa w zakresie kultury. Celem imprezy było podziękowanie osobom przyczyniającym się do jej krzewienia.

W uroczystości, którą już od sześciu lat organizuje Urząd Gminy wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Masłowie, wzięli udział urzędnicy, parlamentarzyści, przedstawiciele placówek oświatowych, kulturalnych i administracyjnych z regionu, a przede wszystkim osoby, które tworzą kulturę - członkinie kół gospodyń, muzycy z zespołów folklorystycznych, przedstawiciele stowarzyszeń oraz sponsorzy, dzięki którym kultura może się rozwijać.

- Sześć lat temu pojawił się pomysł, aby doprowadzić do organizacji spotkania ludzi tworzących kulturę z ludźmi, którzy własnymi pieniędzmi, całkowicie i bezinteresownie ich wspierają i pomagają oraz z ludźmi, którzy wspierają gminę na różnych forach, bo są dobrze nastawieni do planów rozwojowych naszej gminy, a to jest bardzo szeroki krąg osób - mówi wójt Masłowa, Włodzimierz Korona.

Spotkanie rozpoczęło się lampką szampana oraz spróbowaniem ważącego 28 kilogramów tortu. W pierwszej części imprezy na scenie zaprezentował się między innymi Zespół Pieśni i Tańca Ciekoty, zespół ludowy z Woli Kopcowej czy Chór Masłowianie.  - Jesteśmy najstarszym zespołem, który bierze udział w tym noworocznym spotkaniu, ponieważ liczymy już około 87 lat - mówi Marianna Samiczak, która w Chórze Masłowianie śpiewa już od 30 lat. - Dwa lata temu obchodziliśmy nasze 85-lecie i dalej ciągniemy sobie te nasze roczki do przodu - dodaje Marianna Samiczak.

Swoimi osiągnięciami chwaliły się także przedstawicielki pozostałych zespołów.   - Nasze koło istnieje już 42 lata, nasza pzrewodnicząca działa w nim bardzo długo. Pierwsze panie, założycielki, już dawno odeszły od nas. kiedyś w naszym składzie było sporo ośób, teraz zostało tylko 10 - opowiada Maria Januchta z Koła Gospodyń Wiejskich w Brzezinkach.

Równie chętnie swój zespół prezentowała przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich z Barczy.   - Nasz zespół powstał już dziesięć lat temu, jest nas 10 koleżanek. Spotykamy się co piątek w naszym przytulnym małym pomieszczeniu w naszej szkole w Barczy, uczymy się śpiewać, organizujemy też imprezy - mówi Danuta Pulut, przewodnicząca Koła Gospodyń z Barczy.

Za stołami zasiedli także przedstawiciele innych zespołów, kół gospodyń czy pracownicy placówek oświatowych i kulturalnych. Był także działający zaledwie od dwóch lat Klub Seniora, który skupia w swoich szeregach 35 osób z całej gminy.    - Pan wójt obiecał nam, że będzie nam pomagał i rzeczywiście wspiera nas finansowo - mówi Genowefa Wojtyna, przewodnicząca Klubu Seniora.

W międzyczasie wręczono pamiątkowe wyróżnienia dla dwóch stowarzyszeń działających w zakresie kultury - Stowarzyszenia Masłów Info oraz Stowarzyszenia lokalna Grupa Działania Wokół Łysej Góry.

Pierwszą część spotkania zakończył występ Zespołu Pieśni i Tańca Ciekoty. Wieczór należał już do Duetu MOCCO. Goście wspaniale bawili się przy utworach znanych - starych i nowych. Przy piosenkach takich jak "Dziewczyny lubią brąz" czy "Z kopyta kulig rwie" wszyscy goście przystąpili do wspólnej zabawy.

 

ZOBACZ W  TV MASŁÓW INFO:
Materiał filmowy we Fleszu Masłowskim
Obszerna relacja wideo - 11.02 w TV Masłów Info

ZOBACZ TAKŻE:
Noworoczny Tort Kultury 2007
Noworoczny Tort Kultury 2006

 

Dodaj komentarz

1. Odpowiedzialność za treść komentarzy ponoszą tylko i wyłącznie ich autorzy. Redakcja Masłów Info nie odpowiada za ich treść
2. Wpisy obraźliwe, wulgarne, naruszające prawo będą usuwane
3. Komentarze promujące własne strony, produkty itp. będą usuwane.
4. Treść zamieszczanego wpisu powinna być związana z treścią komentowanego artykułu.
5. Aby poprawnie zamieścić swój komentarz należy bezbłędnie przepisać w specjalne pole kod zabezpieczający. Należy zwracać uwagę na wielkość liter. Jeśli kod jest nieczytelny należy odświeżyć stronę przed wpisaniem komentarza.


Kod antyspamowy
Odśwież

Polecamy:
POLECAMY

Pliki Cookies

Polityka prywatności
Korzystanie z portalu oznacza akceptację
zasad jej wykorzystywania
> Więcej na temat polityki prywatności i plików cookies <

WSPÓŁPRACUJEMY Z: