Gminny turniej tańca
Wpisany przez Masłów Info   
poniedziałek, 07 kwietnia 2008 11:10

Pierwszy gminny turniej tańca nowoczesnego i towarzyskiego odbył się 28 marca w Mąchocicach Scholasterii. Swoje umiejętności zaprezentowały tancerki biorące udział w szkoleniach prowadzonych w szkołach gminy Masłów. Występy oceniało jury składające się z profesjonalnych tancerzy.

Pomysł na rozpoczęcie w gm. Masłów zajęć tanecznych zrodził się już 3 lata temu. W zajęciach prowadzonych przez Panią Patrycję Pedrycz - Gołąbek bierze udział łącznie ponad 50 osób z całej gminy. W turnieju wzięło udział 26 osób.

- To był pierwszy gminny turniej tańca, bardzo nam zależało, aby dziewczyny się pokazały. Szykujemy się na konfrontacje taneczne do Małogoszczy i w czerwcu na turniej tańca w Kielcach, chciałyśmy poczuć trochę rywalizacji - mówi Patrycja Pedrycz-Gołąbek, instruktor tańca.

Współorganizatorem imprezy był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Masłowie.   - To był już w zasadzie najwyższy czas, aby dzieci pokazać szerszej publiczności, żeby wzbudzić w nich pewną rywalizację i doping do dalszej pracy - mówi Marzena Biskupska z Gminnego Ośrodka Kultury w Masłowie.

Pokazy cieszyły się zainteresowaniem widzów. Sami tancerze ocenili ich poziom jako wysoki. I rzeczywiście. Walka o pierwsze miejsce toczyła się zacięcie.   - Zawodniczki są mocne, bardzo dobrze tańczą. Nie spodziewałam się, że będę na pierwszym miejscu w duetach - mówi Karolina Kasperek.   - Dużo trenowałam, codziennie w domu po dwie, trzy godziny. Zawodniczki były bardzo dobre w tańcu. próbowałam jak najlepiej zatańczyć, nie spodziewałam się tego, że będę na podium - dodaje Dominika Biskupska.

Występy młodych ludzi oceniało jury składające się z profesjonalnych tancerzy. Kamila Janikowska, Marta Ciosek i Krzysztof Moskwa wspólnie stwierdzili, że przed młodymi zawodniczkami jeszcze sporo sukcesów w tańcu.   - Uważamy, że poziom był bardzo wyrównany. Ciężko było nam ocenić, która z dziewczyn, solistka, będzie na pierwszym miejscu. Było bardzo miło, super spędziliśmy czas - twierdzi Marta Ciosek.   - Młodzi ludzie mogą się spotkać razem ze sobą, spędzić bardzo miło czas, troszkę porywalizować. Widać było rywalizację, dziewczyny się starały. Widać talent taneczny, u niektórych lepszy, u niektórych gorszy. Wszystko przed nimi - dodaje Krzysztof Moskwa.

Turniej był także okazją do spotkania się młodych tancerzy. Mogli oni wymienić swoje poglądy, zaprezentować nowo poznane tańce.   - Najmniej trudności sprawia mi hip-hop, jive z tańca towarzyskiego i taniec nowoczesny - opowiada Dominika Biskupska.

Pomiędzy kolejnymi występami swoje umiejętności prezentowali także członkowie zespołu Gurido z Woli Kopcowej.   - Zaprezentowaliśmy sztukę xema, która złożona jest ze wszystkich sztuk walk, najefektowniejszych tricków, połączonych w jedną - opisuje Karol Jugo.   - Wykonałem sanczeza, wapstera, pierwszy raz w życiu, bo nigdy go nie próbowałem. oprócz tego gwiazdy, trochę na rękach postałem, pokopniaczyłem jeszcze - dodaje Jakub Kozłowski z zespołu Gurido.

Opiekunka i zarazem instruktorka zespołu tanecznego gminy Masłów, Patrycja Pedrycz - Gołąbek już teraz zapowiada, że zrobi wszystko, aby na tym turnieju się nie zakończyło. Z pewnością wkrótce odbędą się kolejne.

Ostateczne wyniki turnieju przedstawiają się następująco:
W kategorii „Taniec Solo”:
I miejsce – Dominika Biskupska
II miejsce – Agata Mochocka
III miejsce – Iga Fortuna
W kategorii „Taniec Duet”:
I miejsce – Dominika Biskupska i Karolina Kasperek
II miejsce – Agata Mochocka i Anna Lato
III miejsce – Edyta Boszczyk i Małgorzata Perkowska

Zdjęcia: Masłów Info

Zdjęcia (II część): GOK Masłów

 

ZOBACZ MATERIAŁ FILMOWY WE "FLESZU MASŁOWSKIM" TV MASŁÓW INFO

 

Dodaj komentarz

1. Odpowiedzialność za treść komentarzy ponoszą tylko i wyłącznie ich autorzy. Redakcja Masłów Info nie odpowiada za ich treść
2. Wpisy obraźliwe, wulgarne, naruszające prawo będą usuwane
3. Komentarze promujące własne strony, produkty itp. będą usuwane.
4. Treść zamieszczanego wpisu powinna być związana z treścią komentowanego artykułu.
5. Aby poprawnie zamieścić swój komentarz należy bezbłędnie przepisać w specjalne pole kod zabezpieczający. Należy zwracać uwagę na wielkość liter. Jeśli kod jest nieczytelny należy odświeżyć stronę przed wpisaniem komentarza.


Kod antyspamowy
Odśwież

Polecamy:
POLECAMY

Pliki Cookies

Polityka prywatności
Korzystanie z portalu oznacza akceptację
zasad jej wykorzystywania
> Więcej na temat polityki prywatności i plików cookies <

WSPÓŁPRACUJEMY Z: