Imprezowy weekend w Masłowie
Wpisany przez Masłów Info   
wtorek, 01 lipca 2008 01:00

Ostatni weekend czerwca upłynął pod znakiem dużych imprez w całym regionie świętokrzyskim. W Masłowie goście bawili się w sobotę na Święcie Lotniska zaś dzień później już przy dużo większej frekwencji na Biesiadzie Masłowskiej. Wystąpiły zarówno zespoły młodzieżowe, taneczne jak i prezentujące muzyką regionalną.

Sobota była świętem lotniska. Do godziny 16 można było obserwować skoki spadochronowe a także oglądać stacjonujące tu samoloty. Później rozpoczęła się część artystyczna. Wystąpiły kieleckie zespoły: m.in. Trzpioty, Zespół Pieśni i Tańca Kielce oraz Małe Kielczanki. Największą popularnością cieszył się jednak konkurs karaoke dla dzieci.  Niestety pogoda jak i publiczność nie dopisała, a z upływem czasu ludzi ubywało.

Inaczej było kolejnego dnia. Wtedy właśnie obyła się Biesiada Masłowska - impreza zdecydowanie udana.     - Cel jest jeden: stworzyć szansę do tego, żeby tu na lotnisku czy w Ciekotach na terenie Żeromszczyzny ludzie mogli się spotkać, pobawić, czasami porozmawiać o sprawach gminnych. Dziś mamy np. duże stoisko Wodociągów Kieleckich. Można tam dopytać o to co się dzieje z projektem kanalizacji i wodociągów, który właśnie Wodociągi będą realizować - mówił Włodzimierz korona, wójt Masłowa, gospodarz imprezy.

Oprócz wspomnianego stoiska Wodociągów swoje miejsce miał także Klub Seniora z Masłowa. Goście mogli spróbować regionalnych potraw oraz zapytać o przepisy na wykonywanie prezentowanych dań.    - Prezentujemy kapustę, kapuśniak, bezy, cytrynówkę mamy swojej roboty, naleweczkę, wiśniówkę no i paszteciki, ciasto różne - opowiadała Danta Kozubek z Klubu Seniora.   Jak podkreślają Panie z Klubu, przygotowanie tych potraw zajmuje obecnie zdecydowanie mniej czasu niż jeszcze kilkanaście lat temu.     - Wcześniej trzeba było w piecu palić, teraz szybko nam to idzie. Jest prąd, wszystko się miksuje, wcześniej trzeba było trzepać, ucierać - mówi Stanisława Majcherczyk.

Na scenie zaprezentował się m.in. zespół taneczny z gminy Masłów, inscenizację taneczna zaprezentował także zespół gimnazjalny z Bielin. Światowe hity zaśpiewała Weronika Kundra zaś z przebojami znanymi przede wszystkim starszym widzom wystąpił Dariusz Zwierzchowski. Usłyszeć można było także szanty - to w wykonaniu zespołu Andrzej i Przyjaciele.

- Takie imprezy powinny być częściej u nas, nawet ze względu na dzieci. Są zainteresowane, przychodzą, spotykają się. Bardzo mi się podoba taka impreza - twierdzi Elżbieta Pabis.      - Jest bardzo fajnie, dużo atrakcji dla dzieci - dodaje Maciej Śluzak.

Gościem specjalnym był zespół Swietanok z Kijowa. Jego przyjazd był możliwy dzięki porozumieniu o współpracy pomiędzy Masłowem a Ukrainą.        - Nasz zespół gościł w różnych miejscach świata: Europa, Afryka, Wielka Brytania, najbardziej polubiliśmy jednak Polskę, w której jesteśmy z zespołem nie pierwszy raz, bardzo nam się tu podoba - opowiada Halina Glińciuk, dyrektor artystyczny zespołu Swietanok.

Wspaniałą zabawę zagwarantował również zespół Uśmiech z Kielc. W jego skład wchodzą niepełnosprawne osoby wywodzące się z Klubu Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski.    - To jest kategoria inscenizacji tanecznej, która pozwala wszystkim uczestnikom niepełnosprawnym na wykazanie się w tym, co potrafią najlepiej. Ci co mają poczucie rytmu mają powierzone role taneczne, jeżeli nie mają tych zdolności mają powierzone role inne - tłumaczy Alicja Grażyna Piłat, choreograf zespołu.

Publiczność podczas niedzielnej imprezy bawiła się znakomicie. A widzów byłoby z pewnością jeszcze więcej, gdyby w tym samym czasie nie odbywały się inne, większe imprezy.       - W sytuacjach, kiedy jest jakaś impreza w dużym mieście, uważam że wtedy należy wzmacniać takie mniejsze środowiska lokalne i dlatego tutaj jestem - mówi Marzena Okła - Drewnowicz, posłanka Platformy Obywatelskiej.       - Różnica potencjałów poqoduje to, że to my musimy się jednak liczyć z tym, że mnóstwo ludzi dotrze na ul. Sienkiewicza, a nie dotrze do nas - dodał wójt Masłowa, Włodzimierz Korona. 

Jak dodaje wójt Masłowa, prawdopodobnie w przyszłym roku obie imprezy zostaną połączone w jednodniowe spotkanie. Być może odbędzie się ono w innym terminie niż Święto Kielc.

Niedzielny wieczór należał już do młodzieży. Od godziny 21 do północy trwała dyskoteka pod gwiazdami. Przy znanych i lubianych utworach bawiło się kilkaset osób. Kolejna gminna impreza już pod koniec sierpnia, będą to dożynki.


 


ZDJĘCIA - ŚWIĘTO LOTNISKA
(sobota, 28.06.2008r.)

 

ZDJĘCIA - BIESIADA MASŁOWSKA
(niedziela, 29.06.2008r.)

 


BIESIADA MASŁOWSKA - ZAKOŃCZENI LIGI PIŁKI NOŻNEJ
(niedziela, 29.06.2008r.)

 

 

 

 

Dodaj komentarz

1. Odpowiedzialność za treść komentarzy ponoszą tylko i wyłącznie ich autorzy. Redakcja Masłów Info nie odpowiada za ich treść
2. Wpisy obraźliwe, wulgarne, naruszające prawo będą usuwane
3. Komentarze promujące własne strony, produkty itp. będą usuwane.
4. Treść zamieszczanego wpisu powinna być związana z treścią komentowanego artykułu.
5. Aby poprawnie zamieścić swój komentarz należy bezbłędnie przepisać w specjalne pole kod zabezpieczający. Należy zwracać uwagę na wielkość liter. Jeśli kod jest nieczytelny należy odświeżyć stronę przed wpisaniem komentarza.


Kod antyspamowy
Odśwież

Polecamy:
POLECAMY

Pliki Cookies

Polityka prywatności
Korzystanie z portalu oznacza akceptację
zasad jej wykorzystywania
> Więcej na temat polityki prywatności i plików cookies <

WSPÓŁPRACUJEMY Z: