Babiniec w Wiśniówce już otwarty
Wpisany przez Edyta Boszczyk   
wtorek, 25 sierpnia 2009 01:10

W Wśniówce otworzono nowy klub "Babiniec". To pierwsza tego typu inicjatywa w miejscowości. Obecnie do klubu uczęszcza ona 16 osób.

 

- Wiśniówka ma swoją tradycję. To nie jest wieś tylko osiedle robotnicze. Stąd pewnie troszkę inne formy organizacyjne, nawiązywanie do troche innych tradycji - mówi wójt Masłowa, Włodzimierz Korona.    - Nie mamy gospodarstw, jak to np. w innych miejscowościach, gdzie są koła gospodyń. Jako osiedlowy klub postanowiliśmy go nazwać Babiniec, ponieważ jest tu sporo kobiet, bab, jak my to nazywamy - dodała Jadwiga Wasik, członkini klubu.

O uruchomienie klubu zabiegał m.in. radny z Wiśniówki Tadeusz Kumański. W jego ocenie przyczyni się on do integracji mieszkańców.    - Klub powstał w celu integracji mieszkańców osiedla. Chciałem, żeby w końcu coś się zaczęło wreszcie dziać, bo wcześniej to nie było nawet gdzie wyjść, gdzie się spotkać - mówił radny.

Uroczyste otwarcie klubu odbyło się w piątek, 14 sierpnia. Jednak panie spotykały się tu już wcześniej. Najpierw w prywatnym domu, później zaś w udostępnionym im lokalu.    - Tutaj spotykają się, robią serwetki na szydełku, gotują, pieką ciasta, po prostu tak sobie spędzają czas - mówi Mariola Bysiak, sołtys Wiśniówki.

Z powstania klubu cieszy się też Genowefa Jaros, przewodnicząca Rady Gminy Masłów. Jej zdaniem takie miejsca powinny powstać w każdej z miejscowości.    - Oni wiele w życiu przeżyli, wiele umieją, chcą się podzielić tym doświadczeniem. Uważam, że w każdej miejscowości, starsi ludzie, w znaczeniu w stosownym wieku, ci którzy są na emeryturze napewno chętnie by się spotykali - mówiła Genowefa Jaros w rozmowie z Masłów Info.

Członkinie klubu Babiniec zachęcają też innych mieszkańców Wiśniówki do wpółpracy. Jak mówią, zamierzają się spotykać co najmniej raz na dwa tygodnie.

Wanda Wojtyna, przewodnicząca klubu Babiniec
 

Dodaj komentarz

1. Odpowiedzialność za treść komentarzy ponoszą tylko i wyłącznie ich autorzy. Redakcja Masłów Info nie odpowiada za ich treść
2. Wpisy obraźliwe, wulgarne, naruszające prawo będą usuwane
3. Komentarze promujące własne strony, produkty itp. będą usuwane.
4. Treść zamieszczanego wpisu powinna być związana z treścią komentowanego artykułu.
5. Aby poprawnie zamieścić swój komentarz należy bezbłędnie przepisać w specjalne pole kod zabezpieczający. Należy zwracać uwagę na wielkość liter. Jeśli kod jest nieczytelny należy odświeżyć stronę przed wpisaniem komentarza.


Kod antyspamowy
Odśwież

Polecamy:
POLECAMY

Pliki Cookies

Polityka prywatności
Korzystanie z portalu oznacza akceptację
zasad jej wykorzystywania
> Więcej na temat polityki prywatności i plików cookies <

WSPÓŁPRACUJEMY Z: