Wigilia Polonii Węgierskiej z masłowskim akcentem
Wpisany przez Redakcja Masłów Info / Informacje na podstawie: Radio Kielce   
czwartek, 17 grudnia 2009 12:00

Wójt gminy Masłów, Włodzimierz Korona uczestniczył w spotkaniu wigilijnym z Polonią w węgierskim mieście Gyor. Na spotkanie na Węgry wyjechały wybrane polskie zespoły oraz przedstawiciele samorządów, które współpracują z węgierskimi miastami.


Jak mówi Joanna Balo, przedstawiciel Mniejszości Polskiej w Gyor województwo świętokrzyskie reprezentował wójt Masłowa, ponieważ z tą gminą współpraca układa się bardzo dobrze.   Dodaje, że dzieci z Masłowa przyjeżdżają tam na kolonie, jak również Węgrzy, dzięki współpracy z Masłowem, mają okazję przyjechać do Polski.

Wójt Masłowa Włodzimierz Korona mówi, że podczas spotkania wigilijnego omawiane były też dalsze plany współpracy z Węgrami.   – Te plany są z roku na rok ciekawsze. W przyszłym roku będziemy realizować wspólny projekt finansowany ze środków unijnych – mówi wójt Korona.

Gmina Masłów współpracę z Węgrami rozpoczęła w 2004 roku.

 

Dodaj komentarz

1. Odpowiedzialność za treść komentarzy ponoszą tylko i wyłącznie ich autorzy. Redakcja Masłów Info nie odpowiada za ich treść
2. Wpisy obraźliwe, wulgarne, naruszające prawo będą usuwane
3. Komentarze promujące własne strony, produkty itp. będą usuwane.
4. Treść zamieszczanego wpisu powinna być związana z treścią komentowanego artykułu.
5. Aby poprawnie zamieścić swój komentarz należy bezbłędnie przepisać w specjalne pole kod zabezpieczający. Należy zwracać uwagę na wielkość liter. Jeśli kod jest nieczytelny należy odświeżyć stronę przed wpisaniem komentarza.


Kod antyspamowy
Odśwież

Polecamy:
POLECAMY

Pliki Cookies

Polityka prywatności
Korzystanie z portalu oznacza akceptację
zasad jej wykorzystywania
> Więcej na temat polityki prywatności i plików cookies <

WSPÓŁPRACUJEMY Z: