Noworoczny Tort Kultury 2007
Wpisany przez Masłów Info   
poniedziałek, 23 stycznia 2006 02:00

W sobotę, 21 stycznia br. o godzinie 16 w Zespole Szkół im. Jana Pawła Drugiego w Masłowie odbyła się uroczystość pod nazwą "Noworoczny Tort Kultury 2006". Przybyły na nią osoby, które tworzą kulturę, czyli zespoły folklorystyczne, młodzieżowe, pieśni i tańca, kapele ludowe, koła gospodyń wiejskich oraz Chór Masłowianie i Kabaret Golica, a także osoby, bez których Masłów nie mógłby chwalić się pozycją lidera kultury w regionie świętokrzyskim (sponsorzy i organizatorzy konkursów, władze samorządowe różnych szczebli).

Wśród gości specjalnych można było spotkać starostę kieleckiego Zbigniewa Banaśkiewicza, który współpracuje z gminą od kilku lat, posła na Sejm RP Henryka Milcarza, radnego Kielc Jacka Nowaka, przewodniczącego Rady Powiatu Kieleckiego i jednocześnie dyrektora SP w Mąchocicach Scholasterii Tomasza Lato i innych.


Tort Kultury to spotkanie przyjaciół kultury Masłowskiej. Pierwsza tego typu impreza odbyła się w roku 2003 z inicjatywy Pani Lucyny Kozubek, byłej dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Masłowie, która nadała tej imprezie wspaniały początek.. Organizowana jest corocznie, w tym roku po raz trzeci. Na scenie zaprezentowały się następujące zespoły:  Lubrzanka z Mąchocic Kapitulnych, Brzezinianki z Brzezinek, Nove z Masłowa Drugiego, Kopcowianki z Woli Kopcowej, Barczanki z Barczy, Dąbrowianki z Dąbrowy, Zespół Pieśni i Tańca Ciekoty a także: kabaret Golica, Chór Masłowianie i Zespół muzyczny Pana Andrzeja Wilkosa. Gościem specjalnym wśród zespołów był zespół Dieżgowianki z Dzieżgowa (powiat Włoszczowski, gmina Radków), który współpracuje z gminą Masłów od kilku lat. 

Dodaj komentarz

1. Odpowiedzialność za treść komentarzy ponoszą tylko i wyłącznie ich autorzy. Redakcja Masłów Info nie odpowiada za ich treść
2. Wpisy obraźliwe, wulgarne, naruszające prawo będą usuwane
3. Komentarze promujące własne strony, produkty itp. będą usuwane.
4. Treść zamieszczanego wpisu powinna być związana z treścią komentowanego artykułu.
5. Aby poprawnie zamieścić swój komentarz należy bezbłędnie przepisać w specjalne pole kod zabezpieczający. Należy zwracać uwagę na wielkość liter. Jeśli kod jest nieczytelny należy odświeżyć stronę przed wpisaniem komentarza.


Kod antyspamowy
Odśwież

Polecamy:
POLECAMY

Pliki Cookies

Polityka prywatności
Korzystanie z portalu oznacza akceptację
zasad jej wykorzystywania
> Więcej na temat polityki prywatności i plików cookies <

WSPÓŁPRACUJEMY Z: