Przesłuchania do orkiestry dętej
Wpisany przez Masłów Info   
niedziela, 08 stycznia 2012 21:37

Kilkanaście młodych osób zgłosiło się na przesłuchania do powstającej Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Masłowie. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum musieli zaprezentować swoje umiejętności.Każdy kto chce grać w orkiestrze dętej musiał wykazać się podczas przesłuchania m.in. znajomością pojęć muzycznych, ale były też ćwiczenia. Trzeba było powtórzyć usłyszany rytm, zagrać usłyszane wcześniej dźwięki czy zaśpiewać wybrany utwór.

- Przesłuchanie ma na celu sprawdzenie predyspozycji kandydatów, przede wszystkim chodzi nam o zdolności muzyczne, słuchowe i rytmiczne - mówi Marcin Stojek, kapelmistrz, który pokieruje orkiestrą.

Na młodych muzyków czekają instrumenty dęte drewniane i blaszane. To między innymi klarnety, flety, saksofony, trąbki, tuby i perkusja. Aby orkiestra mogła zagrać potrzeba 25 osób.

O powstaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Masłowie mówiło się już w 2010 roku. Z programu Rozwoju Obszarów Wiejskich zakupione zostały instrumenty, a wspólnie z jednym z banków - szafy do ich przechowywania.

 

 


Marcin Stojek - kapelmistrz, szef Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Masłowie

 

 

 

Zobacz materiał filmowy:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

1. Odpowiedzialność za treść komentarzy ponoszą tylko i wyłącznie ich autorzy. Redakcja Masłów Info nie odpowiada za ich treść
2. Wpisy obraźliwe, wulgarne, naruszające prawo będą usuwane
3. Komentarze promujące własne strony, produkty itp. będą usuwane.
4. Treść zamieszczanego wpisu powinna być związana z treścią komentowanego artykułu.
5. Aby poprawnie zamieścić swój komentarz należy bezbłędnie przepisać w specjalne pole kod zabezpieczający. Należy zwracać uwagę na wielkość liter. Jeśli kod jest nieczytelny należy odświeżyć stronę przed wpisaniem komentarza.


Kod antyspamowy
Odśwież

Polecamy:
POLECAMY

Pliki Cookies

Polityka prywatności
Korzystanie z portalu oznacza akceptację
zasad jej wykorzystywania
> Więcej na temat polityki prywatności i plików cookies <

WSPÓŁPRACUJEMY Z: