Dzień Kobiet z polityką w tle [GALERIA ZDJĘĆ, RELACJA FILMOWA]
Wpisany przez Masłów Info   
niedziela, 10 marca 2013 08:56

Dwie imprezy z okazji Dnia Kobiet odbyły się w sobotę w gminie Masłów. W Dworku Żeromskiego na wieczorku poetycko-literackim zorganizowanym przez Szklany Dom spotkało się około 20 osób, zaś w Masłowie Drugim na uroczystość zorganizowaną przez PSL przybyło ponad 150 kobiet z terenu gminy. Na tą imprezę nie każdy mógł jednak przyjechać, a większość zespołów ludowych wystąpiła bez akompaniamentu. - Zdecydowałyśmy się przyjechać tu bez naszego instruktora, aby nie narażać go na konsekwencje ze względu na udział w wydarzeniu, które nie jest organizowane przez gminę - powiedziała nam jedna pań z zespołu ludowego.

 Obie imprezy z okazji Dnia Kobiet odbyły się w sobotę o godzinie 16. Do Dworku Żeromskiego mógł przyjść każdy, a na imprezę w Masłowie Drugim osoby, które otrzymały zaproszenia.WIECZOREK POETYCKO-LITERACKI W CIEKOTACH

Spotkanie w Dworku Żeromskiego odbyło się pod hasłem "Kobiety Kobietom".    - Kobiety rządzą w Szklanym Domu, w kulturze, a więc taki był zamysł, aby to właśnie kobiety coś przygotowały dla kobiet - mówi Krystyna Nowakowska, kierownik Szklanego Domu. Podczas wieczorku poetka Janina Raczyńska - Kraj przeczytała swoje liryki miłosne, także te, które dopiero przygotowywane są do druku. Z kolei Małgorzata Biesaga wystąpiła z poezją śpiewaną. Wokalistka debiutowała w Opolu w 1972 roku, a dziś ma na swoim koncie m.in. autorską płytę "Chcę marzyć z Tobą".

W spotkaniu wzięło udział około 20 osób, w tym pracownicy Szklanego Domu, Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, biblioteki publicznej, wicewójt gminy i radna Genowefa Jaros.


UROCZYSTOŚĆ W MASŁOWIE DRUGIM

Do udziału w spotkaniu z okazji Dnia Kobiet, które odbyło się w Masłowie II z inicjatywy PSL-u, zaproszone zostały przedstawicielki zespołów oraz panie, które prowadzą działalność na terenie gminy. Wystąpiły też kieleckie zespoły. Taniec akrobatyczny przedstawił zespół Trzpioty, a towarzyski pary ze szkoły tańca Charleston. Później występowały zespoły z gminy Masłów.

Każda z pań otrzymała kwiaty, a życzenia składali im m.in. marszałek województwa Adam Jarubas, poseł Marek Gos i przewodniczący Rady Gminy Sylwester Wojtyna.    - My mężczyźni powinniśmy być coraz bardziej wyrozumiali dla naszych pań. I o to apeluję dziś do panów obecnych na sali, aby byli bardziej wyrozumiali i bardziej otwarci dla naszych kobiet - mówił Adam Jarubas.

- Były panie z kół gospodyń, z jednostek współpracujących z gminą, jak również panie prowadzące działalność gospodarczą. Zainteresowanie było bardzo duże, można powiedzieć, że prawie zabrakło miejsc - powiedział Krzysztof Paliborek z zarządu gminnego PSL, organizator imprezy. Dodaje, że w sumie przyjechało około 160 kobiet i 30 towarzyszących im panów.ZGRZYT...

Wśród uczestników imprezy w Masłowie Drugim słychać było rozmowy o kulisach organizowania imprez z okazji święta kobiet.  Prawie wszystkie zespoły ludowe wystąpiły bez akompaniamentu. Nie było z nimi instruktorów, których zatrudnia gmina.    - Zdecydowałyśmy, że przyjedziemy same, aby nie narażać naszego instruktora na utratę pracy albo inne nieprzyjemności ze względu na udział w wydarzeniu, które nie jest organizowane przez gminę - mówiła nam jedna z przedstawicielek zespołu ludowego, prosząc o anonimowość.

Z kolei jeden z panów uczestniczących w imprezie w Masłowie Drugim zasugerował, że wydarzenie w Ciekotach odbywające się o tej samej godzinie miało odciągnąć ludzi od spotkania z marszałkiem województwa. Nie zgadza się z tym Krystyna Nowakowska, kierowniczka Szklanego Domu.    - Sami wpadliśmy na pomysł zorganizowania wieczorku poetycko-literackiego, w ogóle nie wiedzieliśmy, że w tym samym czasie będzie odbywało się inne spotkanie. O tym, że uroczystość będzie odbywała się także w Masłowie Drugim dowiedziałam się kilka dni temu z portalu Masłów Info - powiedziała Krystyna Nowakowska.

 

Zobacz relacje filmowe:

 

UROCZYSTOŚĆ W MASŁOWIE DRUGIM:

 

 

 

 

 

WIECZOREK POETYCKO-LITERACKI W CIEKOTACH:

 

 

 

 

 

 

 

 

Galerie zdjęć:

 

MASŁÓW DRUGI:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CIEKOTY:

 

 

 

 

Zobacz relacje filmowe:

 

UROCZYSTOŚĆ W MASŁOWIE DRUGIM:

WIECZOREK POETYCKO-LITERACKI W CIEKOTACH:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

1. Odpowiedzialność za treść komentarzy ponoszą tylko i wyłącznie ich autorzy. Redakcja Masłów Info nie odpowiada za ich treść
2. Wpisy obraźliwe, wulgarne, naruszające prawo będą usuwane
3. Komentarze promujące własne strony, produkty itp. będą usuwane.
4. Treść zamieszczanego wpisu powinna być związana z treścią komentowanego artykułu.
5. Aby poprawnie zamieścić swój komentarz należy bezbłędnie przepisać w specjalne pole kod zabezpieczający. Należy zwracać uwagę na wielkość liter. Jeśli kod jest nieczytelny należy odświeżyć stronę przed wpisaniem komentarza.


Kod antyspamowy
Odśwież

Polecamy:
POLECAMY

Pliki Cookies

Polityka prywatności
Korzystanie z portalu oznacza akceptację
zasad jej wykorzystywania
> Więcej na temat polityki prywatności i plików cookies <

WSPÓŁPRACUJEMY Z: