Kolędnicy z Mąchocic Scholasterii najlepsi w województwie [RELACJA WIDEO - ZOBACZ NAGRODZONY WYSTĘP]
Wpisany przez Masłów Info   
poniedziałek, 06 stycznia 2014 14:57

Grupa kolędnicza "Herody" ze Szkoły Podstawowej w Mąchocicach Scholasterii oraz kolędnicy z Czyżowic - to zwycięzcy Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Kolędniczych, który odbył się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Zespoły będą reprezentować województwo świętokrzyskie na festiwalu kolędniczym w Bukowinie Tatrzańskiej.

Podczas trwających do 20 minut prezentacji, każdy z biorących udział zespołów pokazał dowolny program. Rada artystyczna w składzie: Tomasz Rak (etnograf z Muzeum Wsi Kieleckiej), Jerzy Gumuła (muzyk, WDK) oraz Michał Stachurski (muzyk, WDK) wybrała najlepsze zespoły, które zostały nagrodzone.

Poziom był wysoki, samych zespołów było jednak mniej niż w poprzednich latach, bo osiem - mówi Patrycja Kalinowska, kierownik działu dziedzictwa kulturowego w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.

Pierwsze miejsce ex aequo zdobyła Grupa Kolędnicza z Czyżowic i Herody z Mąchocic-Scholasterii. Drugie miejsce przypadło Kolędnikom Wsi Skorzeszyce a trzecie Pastuszkom z Nidy. Nagroda specjalna została przyznana Kolędnikom z Pawłowa.

Laureaci przeglądu będą reprezentować województwo świętokrzyskie w "Karnawale góralskim" w Bukowinie Tatrzańskiej oraz w "Pastuszkowym kolędowaniu" w Podegrodziu.

 

Zobacz występ grupy ze Scholasterii:


 

 

>> ZOBACZ ZDJĘCIA W PORTALU GAZETY WYBORCZEJ <<

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

1. Odpowiedzialność za treść komentarzy ponoszą tylko i wyłącznie ich autorzy. Redakcja Masłów Info nie odpowiada za ich treść
2. Wpisy obraźliwe, wulgarne, naruszające prawo będą usuwane
3. Komentarze promujące własne strony, produkty itp. będą usuwane.
4. Treść zamieszczanego wpisu powinna być związana z treścią komentowanego artykułu.
5. Aby poprawnie zamieścić swój komentarz należy bezbłędnie przepisać w specjalne pole kod zabezpieczający. Należy zwracać uwagę na wielkość liter. Jeśli kod jest nieczytelny należy odświeżyć stronę przed wpisaniem komentarza.


Kod antyspamowy
Odśwież

Polecamy:
POLECAMY

Pliki Cookies

Polityka prywatności
Korzystanie z portalu oznacza akceptację
zasad jej wykorzystywania
> Więcej na temat polityki prywatności i plików cookies <

WSPÓŁPRACUJEMY Z: