Noworoczny Tort Kultury 2014 [GALERIA ZDJĘĆ, MATERIAŁ FILMOWY]
Wpisany przez Masłów Info   
niedziela, 26 stycznia 2014 12:00

Członkowie lokalnych zespołów, samorządowcy i zaproszeni goście wzięli udział w Noworocznym Torcie Kultury. Impreza, która odbyła się w hali sportowej w Mąchocicach Scholasterii zgromadziła tych, którzy działają na rzecz lokalnej kultury.

 Spotkanie rozpoczęło się od pokrojenia ważącego kilkanaście kilogramów tortu. Cukiernicy przedstawili na nim książki z tytułami powieści Stefana Żeromskiego. W tym roku mija 150. rocznica jego urodzin.

- Noworoczny Tort Kultury to święto naszej gminy. Chcemy podziękować ludziom za to, że kontynuują taką piękną tradycję ludowych pieśni i ludowych obyczajów oraz tworzą nowe wzory kultury współczesnej. W ten sposób budujemy cywilizację XXI wieku - mówił wójt Masłowa Ryszard Pazera.Życzenia dla ludzi kultury złożyli zaproszeni goście.   -  Życzę, aby codziennie budząc się i zasypiając mogliście państwo zaśpiewać albo powiedzieć sobie "kocham cię życie" - mówiła wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Kieleckiego Teodora Jagiełło.    - Hasło, które wisi tu na hali sportowej od jej otwarcia "marzenia się spełniają" niech będzie spełnieniem w tym roku państwa życzeń i oczekiwań" - dodał radny powiatowy Tomasz Lato, który w tym roku, po raz pierwszy od lat wystąpił w roli gościa imprezy, a nie prowadzącego.

Jacek Kowalczyk, dyrektor departamentu odpowiedzialnego m.in. za kulturę w Urzędzie Marszałkowskim mówił, że w regionie nie ma innej gminy, która ma tyle zespołów obrzędowych, ludowych, kół gospodyń wiejskich. Z kolei prezes Wodociągów Kieleckich mówił, że gmina Masłów jest mu szczególnie bliska:  - Jest to dla mnie honor i zaszczyt, że mogę tu z Wami być. Obecny na torcie kultury wójt gminy Strawczyn powiedział, że idea tej imprezy robi na nim wrażenie i dlatego spróbuje przenieść ją także do swojej gminy.

 

Zobacz relację filmową:


 

W imprezie przeszkodziły problemy z dostawą prądu. Przez kilka minut goście siedzieli w ciemnościach >>Zobacz wideo na facebooku<<
Problemy były też z dojazdem. Ze względu na śliskie drogi, autokar wiozący jeden z zespołów ludowych wjechał do rowu.

 

 

Galeria zdjęć:


 

 

 

Zobacz relację filmową:


 

 

 

Zobacz także:

> Relacja z ubiegłorocznej imprezy - zdjęcia i wideo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

1. Odpowiedzialność za treść komentarzy ponoszą tylko i wyłącznie ich autorzy. Redakcja Masłów Info nie odpowiada za ich treść
2. Wpisy obraźliwe, wulgarne, naruszające prawo będą usuwane
3. Komentarze promujące własne strony, produkty itp. będą usuwane.
4. Treść zamieszczanego wpisu powinna być związana z treścią komentowanego artykułu.
5. Aby poprawnie zamieścić swój komentarz należy bezbłędnie przepisać w specjalne pole kod zabezpieczający. Należy zwracać uwagę na wielkość liter. Jeśli kod jest nieczytelny należy odświeżyć stronę przed wpisaniem komentarza.


Kod antyspamowy
Odśwież

Polecamy:
POLECAMY

Pliki Cookies

Polityka prywatności
Korzystanie z portalu oznacza akceptację
zasad jej wykorzystywania
> Więcej na temat polityki prywatności i plików cookies <

WSPÓŁPRACUJEMY Z: