Wyróżnienie dla Iwony Furmańczyk
Wpisany przez Redakcja   
poniedziałek, 14 grudnia 2015 10:42

Iwona Furmańczyk - prezes Fundacji "Korzenie", działającej w gminie Masłów została nominowana do nagrody "Kulturysta Roku 2015", przyznawanej przez Program III Polskiego Radia. To honorowy tytuł, dla osób toczących codzienną walkę o dostęp do kultury dla wszystkich.

Iwona Furmańczyk przyznaje, że jest zaskoczona nominacją, ponieważ nie przypuszczała, że jej działalność z dala od kultury wielkiego miasta może być dostrzeżona przez dziennikarzy radiowej Trójki.

Iwona Furmańczyk otrzymała wyróżnienie w drugiej edycji konkursu Radia Kielce "Jawor- u źródeł kultury". Sztandarowym projektem Fundacji Korzenie jest wskrzeszenie Kusoków, czyli tradycyjnego zakończenia okresu karnawału na wsi świętokrzyskiej, realizowanej wspólnie z mieszkańcami Ciekot od pięciu lat.

W ubiegłym roku, kierowana przez Iwonę Furmańczyk fundacja wspólnie z mieszkankami Mąchocic-Scholasterii przypomniała dawne przędzenie lnu i wełny oraz zorganizowała warsztaty pieśni prządkowych.

Laureata nagrody "Kulturysta 2015" spośród pięciu osób nominowanych radiowa Trójka ogłosi w styczniu przyszłego roku.

Źródło: www.radio.kielce.pl/pl/post-38277

A my przypominamy jak wyglądały Kusoki zorganizowane przez panią Iwonę Furmańczyk w latach poprzednich: foto i materiał filmowy

 

Dodaj komentarz

1. Odpowiedzialność za treść komentarzy ponoszą tylko i wyłącznie ich autorzy. Redakcja Masłów Info nie odpowiada za ich treść
2. Wpisy obraźliwe, wulgarne, naruszające prawo będą usuwane
3. Komentarze promujące własne strony, produkty itp. będą usuwane.
4. Treść zamieszczanego wpisu powinna być związana z treścią komentowanego artykułu.
5. Aby poprawnie zamieścić swój komentarz należy bezbłędnie przepisać w specjalne pole kod zabezpieczający. Należy zwracać uwagę na wielkość liter. Jeśli kod jest nieczytelny należy odświeżyć stronę przed wpisaniem komentarza.


Kod antyspamowy
Odśwież

Polecamy:
POLECAMY

Pliki Cookies

Polityka prywatności
Korzystanie z portalu oznacza akceptację
zasad jej wykorzystywania
> Więcej na temat polityki prywatności i plików cookies <

WSPÓŁPRACUJEMY Z: