Nagroda Polskiego Radia dla Iwony Furmańczyk
Wpisany przez Redakcja   
niedziela, 10 stycznia 2016 19:57

Zakończył się konkurs organizowany przez Program III Polskiego Radia na Kulturystę roku 2015.

Agnieszka Szydłowska, Agnieszka Obszańska i Michał Nogaś - trzyosobowe jury "Radiowego Domu Kultury" - ogłosili, kto został Kulturystą Roku 2015. Nagroda trafia do rąk Iwony Furmańczyk!

Za co nasi jurorzy przyznali nagrodę właśnie Iwonie Furmańczyk? Za to, że od lat przemierza ziemię świętokrzyską wzdłuż i wszerz, by odnaleźć śpiewaków i muzykantów, dokumentować i odtwarzać zapomniane obrzędy tamtejszej wsi; za zainicjowanie i współtworzenie - z mieszkańcami Ciekot i okolic - Kusoków Świętokrzyskich kończących czas karnawału; za przypominanie tego, co dziedziczymy po przodkach, za przywracanie - miejscom i ludziom - ich tożsamości i należnej im godności.

Laureatka nagrody w rozmowie z prowadzącymi audycję nie kryła ogromnego wzruszenia. - Serce strasznie mocno mi bije. Bardzo serdecznie wam dziękuję, przede wszystkim za wrażliwość, która pozwala sięgać wam poza granice dużych miast - powiedziała. Iwona Furmańczyk mówiła także o kilkuset osobach, które wraz z nią będą cieszyć się z nagrody, i całkiem przypadkiem zdradziła, jak jest nazywana przez ludzi, którzy dostrzegają jej pracę.

Źródło: www.polskieradio.pl/

www.radio.kielce.pl

 

Dodaj komentarz

1. Odpowiedzialność za treść komentarzy ponoszą tylko i wyłącznie ich autorzy. Redakcja Masłów Info nie odpowiada za ich treść
2. Wpisy obraźliwe, wulgarne, naruszające prawo będą usuwane
3. Komentarze promujące własne strony, produkty itp. będą usuwane.
4. Treść zamieszczanego wpisu powinna być związana z treścią komentowanego artykułu.
5. Aby poprawnie zamieścić swój komentarz należy bezbłędnie przepisać w specjalne pole kod zabezpieczający. Należy zwracać uwagę na wielkość liter. Jeśli kod jest nieczytelny należy odświeżyć stronę przed wpisaniem komentarza.


Kod antyspamowy
Odśwież

Polecamy:
POLECAMY

Pliki Cookies

Polityka prywatności
Korzystanie z portalu oznacza akceptację
zasad jej wykorzystywania
> Więcej na temat polityki prywatności i plików cookies <

WSPÓŁPRACUJEMY Z: