Radiowa Trójka o Kusokch w Ciekotach [POSŁUCHAJ]
Wpisany przez Masłów Info   
środa, 26 lutego 2014 09:40

Organizowanymi w najbliższy weekend Kusokami Świętokrzyskimi w Ciekotach zainteresowały się media ogólnopolskie. O imprezie mówił w audycji "Radiowy Dom Kultury" Program Trzeci Polskiego Radia.

 

 

 


_Posłuchaj fragmentu audycji (źródło: Polskie Radio)
_kliknij play

_


 

Jak już informowaliśmy, ze względu na bardzo duże zainteresowanie Kusokami Świętokrzyskimi, impreza odbędzie się w tym roku dwukrotnie. Zabawa na zakończenie karnawału odbędzie się w piątek (28.02) oraz w sobotę (1.03). Program imprezy w oba dni będzie ten sam.

Zabawa odbędzie się w tańcbudzie gospodarstwa agroturystycznego "Nad Wodą" w Ciekotach.    - Pląsać będziemy w tradycyjnych rytmach świętokrzyskich poleczek, walczyków, obertasów, na drewnianej podłodze, jak dawniej bywało - zapowiadają organizatorzy.

Kusoki to jedyna okazja, aby wspólnie z lokalnymi tancerzami z Ciekot zatańczyć  "Na len i na konopie", czyli kusokowy taniec obrzędowy. Do tańca przygrywać będzie Kapela Ciekoty. O swojskie zakąski i napitek zadbają ciekockie gospodynie.

Wstęp na Kusoki kosztuje 30 zł. Impreza rozpocznie się o godzinie 19 i potrwa co najmniej do północy. Ilość miejsc jest ograniczona, a informacje o wolnych miejscach można uzyskać pod numerem telefon u 662 565 217.

 

Tak było rok temu:

 

 

 

 

 

>> Przejdź do relacji z ubiegłorocznej imprezy >> LINK <<

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Polecamy:
POLECAMY

Pliki Cookies

Polityka prywatności
Korzystanie z portalu oznacza akceptację
zasad jej wykorzystywania
> Więcej na temat polityki prywatności i plików cookies <

WSPÓŁPRACUJEMY Z: