Kiermasz Bożonarodzeniowy w Ciekotach [RELACJA FILMOWA, GALERIA ZDJĘĆ]
Wpisany przez Masłów Info   
niedziela, 08 grudnia 2013 19:26

Ozdoby świąteczne przygotowane przez lokalnych artystów, koła gospodyń oraz młodzież można było obejrzeć i zakupić podczas kiermaszu świątecznego zorganizowanego w Szklanym Domu w Ciekotach. Był też konkurs potraw świątecznych połączony z ich degustacją oraz występy artystyczne.

 


W kiermaszu jak i w konkursie na świąteczną potrawę wzięli udział mieszkańcy kilku gmin regionu świętokrzyskiego. Wśród nich byli m.in. członkowie stowarzyszenia "Wilków Nasz Dom".     - Staramy się podtrzymywać tradycje naszych babć i mam. Przygotowując świąteczny stół wracamy do regionalnych zwyczajów - powiedziała Aleksandra Gawrońska ze Stowarzyszenia.

Mieszkańcom gminy, którzy przyjechali do Szklanego Domu smakowały potrawy przygotowane przez miejscowe koła gospodyń - z Woli Kopcowej, Mąchocic Kapitulnych czy Dąbrowy. Panie z Woli Kopcowej do konkursu na świąteczną potrawę zgłosiły dorsza ze szpinakiem. Ale na stoisku nie brakowało też innych smakołyków.
- Zrobiłyśmy też kilka potraw ze śledzi. bardzo szybko znikały z naszego stołu, a to oznacza, że wszystkim smakowały - mówiła Halina Różyc z koła gospodyń.

 


Przeróżne ozdoby świąteczne można było zakupić na kiermaszu. Swoje wyroby zaprezentowały m.in. panie ze Stowarzyszenia Twórczych Kobiet. Zainteresowaniem cieszyło się też stoisko szkoły w Masłowie.    - Nasza szkoła przygotowała różnorodne choinki z makaronu, aniołki, bombki ze wstążek i z filcu. Mamy też dużo rzeczy z masy solnej, dzwoneczki. Bardzo się nad tym napracowaliśmy - powiedziała nam Klaudia Sikora, uczennica szkoły w Masłowie.

Z kolei na scenie Szklanego Domu trwał konkurs na obrzęd bożonarodzeniowy. Wystąpiły również dzieci ze Szkoły Podstawowej w Mąchocicach Scholasterii, a także Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Masłowa. Wręczone zostały także nagrody w konkursie plastycznym - malowana polska kolęda, który zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna.

Dzień wcześniej w Szklanym Dom odbyły się warsztaty wykonywania ozdób świątecznych. Organizatorem była Lokalna Grupa Działania Wokół Łysej Góry. Jak mówi Katarzyna Witkowska z LGD, kiermasz udało się zorganizować w ramach projektu finansowanego przez Szwajcarsko-Polski Program Współpracy.

 

 

Relacja filmowa:

 

 

Galeria zdjęć:

 

 

 

Relacja filmowa:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

1. Odpowiedzialność za treść komentarzy ponoszą tylko i wyłącznie ich autorzy. Redakcja Masłów Info nie odpowiada za ich treść
2. Wpisy obraźliwe, wulgarne, naruszające prawo będą usuwane
3. Komentarze promujące własne strony, produkty itp. będą usuwane.
4. Treść zamieszczanego wpisu powinna być związana z treścią komentowanego artykułu.
5. Aby poprawnie zamieścić swój komentarz należy bezbłędnie przepisać w specjalne pole kod zabezpieczający. Należy zwracać uwagę na wielkość liter. Jeśli kod jest nieczytelny należy odświeżyć stronę przed wpisaniem komentarza.


Kod antyspamowy
Odśwież

Polecamy:
POLECAMY

Pliki Cookies

Polityka prywatności
Korzystanie z portalu oznacza akceptację
zasad jej wykorzystywania
> Więcej na temat polityki prywatności i plików cookies <

WSPÓŁPRACUJEMY Z: