Złoto i brąz w boksie na Mistrzostwach Polski. Sukces zawodników ze Scholasterii
Wpisany przez Masłów Info
sobota, 08 grudnia 2012 03:35

Z sukcesami wrócili młodzi bokserzy z klubu RUSHH filia w Mąchocicach Scholasterii z pierwszych Mistrzostw Polski Młodzików w Boksie. Konkurencja była duża, bo o medale rywalizowało 65 zawodników z 43 klubów.

Sebastian  Karyś w kategorii 52 kg w walce o finał przegrał z zawodnikiem Górnika Sosnowiec Krzysztofem Kubziakowskim i ostatecznie zdobył brązowy medal. Z kolei Dawid Łakomiec w wadze 68 kg w półfinale pokonał przed czasem w III rundzie przez RSC zawodnika  Sokoła Piła Pawła Radtke, a w finale wygrał jednogłośnie na punkty 3:0 z Bartkiem Stefańskim z Pomorzanina Toruń i wywalczył tytuł Mistrza Polski w wadze 68 kg. Poza tym Dawid został uznany najlepszym pięściarzem imprezy bez podziału na kategorie wagowe i zdobył puchar dla najlepszego zawodnika mistrzostw.

Trenerzy z klubu RUSHH mówią, że start zawodników z Mąchocic Scholasterii można uznać za bardzo udany ponieważ potwierdzili, że należą do najlepszych bokserów w kraju w swoich wagach, a kielecki klub okazał się najlepszy w Polsce spośród 43 klubów biorących udział w mistrzostwach.

Kielecki Klub Bokserski RUSHH - filia Mąchocice Scholastyeria zaprasza wszystkich chętnych na treningi bokserskie, które odbywają się codziennie w Szkole Podstawowej w Mąchocicach Scholasterii w godz. 16-19. Cały czas prowadzony jest nabór do sekcji bokserskiej.