Mistrzostwa Świata: Zawodniczka z Kazachstanu jednak lepsza od naszej Martyny
Wpisany przez Masłów Info   
czwartek, 26 września 2013 16:20

Za nami walka Martyny Gil z Masłowa, podopiecznej klubu Skalnik Wiśniówka na Mistrzostwach Świata Juniorek i Kadetek w Boksie. W ćwierćfinałowym pojedynku lepsza od Martyny okazała się jednak Anastazja Rylina z Kazachstanu. Zawody odbywają się w Bułgarii.

- Choć Martyna walkę przegrała, powinniśmy być z niej dumni - mówią osoby związane z Polskim Związkiem Bokserskim. Dodają, że dostanie się do samych Mistrzostw Świata nie jest sprawą prostą.

- Martyna Gil, brązowa medalistka ubiegłorocznych Mistrzostw Europy Juniorek była zapewne dobrze przygotowana do zawodów i dodatkowo zmotywowana wygranymi pojedynkami swoich koleżanek, jednakże przez cały pojedynek nie potrafiła wykorzystać atutu lepszego wyszkolenia technicznego. Przeciwniczka Martyny przez pełen dystans hołdowała atakowi, dając się trafiać każdym niemal ciosem Polki. Niestety akcji ofensywnych naszej zawodniczki było jak na lekarstwo i w ringu królował chaos, w którym jak ryba w wodzie czuła się Rylina i to jej sędziowie przyznali zwycięstwo 2-0 (dwa razy 40:36 i remis 38:38) oraz prawo walki o finał - podaje portal internetowy polskiboks.pl


>> Więcej o występie juniorek na polskiboks.pl >> LINK <<

Martyna do Mistrzostw przygotowywała się z kadrą Polski w Szczecinku oraz w Zakopanem. Przed wyjazdem trenowała też w Krakowie.

 


Martyna Gil   (fot. archiwum)

 

 

WCZEŚNIEJ NA TEN TEMAT:
>> Mistrzostwa Świata: Martyna Gil w środę powalczy o medal [24.09.2013r.]
>> Martyna Gil pojedzie na Mistrzostwa Świata! [8.09.2013r.]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Polecamy:
POLECAMY

Pliki Cookies

Polityka prywatności
Korzystanie z portalu oznacza akceptację
zasad jej wykorzystywania
> Więcej na temat polityki prywatności i plików cookies <

WSPÓŁPRACUJEMY Z: