Noworoczny Turniej w Piłce Nożnej w sobotę. Zagra 11 zespołów
Wpisany przez Masłów Info   
wtorek, 18 lutego 2014 20:40

11 drużyn weźmie udział w Noworocznym Turnieju w Piłce Nożnej o Puchar Wójta Gminy Masłów. Rozgrywki do których zgłosiło się 11 drużyn odbędą się w sobotę, 22 lutego na hali w Mąchocicach Scholasterii. Pierwszy mecz o godzinie 10.

 

 

 


Podział na grupy:

Grupa A

1.    „Przedwiośnie” Mąchocice Kapitulne
2.    Wola Kopcowa
3.    MORDOR TEAM
4.    MHT Podwiśniówka

Grupa B

1.    Domaszowice
2.    FC Ciekoty
3.    Lotnik Masłów
4.    Torpeda Scholasteria

Grupa C

1.    FUTSAL Domaszowice
2.    Champion Dolina Marczakowa
3.    Lubrzanka Brzezinki

 

 Terminarz

1.    10.00 -10.15 – „Przedwiośnie” Mąchocice Kapitulne – Wola Kopcowa

2.    10.20 – 10.35 – MORDOR TEAM – MHT Podwiśniówka

3.    10.40 – 10.55 – Domaszowice – FC Ciekoty

4.    11.00 – 11.15 – LOTNIK Masłów – TORPEDA Scholasteria

5.    11.20 – 11.35 – „Przedwiośnie” Mąchocice Kapitulne – MORDOR TEAM

6.    11.40 – 11.55 – Wola Kopcowa – MHT Podwiśniówka

7.    12.00 – 12.15 – Domaszowice – LOTNIK Masłów

8.    12.20 – 12.35 – FC Ciekoty - TORPEDA Scholasteria

9.    12.40 – 12.55 – FUTSAL Domaszowice – Champion Dolina Marczakowa

10.    13.00 – 13.15 – „Przedwiośnie” Mąchocice Kapitulne - MHT Podwiśniówka

11.    13.20 – 13.35 - Wola Kopcowa - MORDOR TEAM

12.    13.40 – 13.55 - FUTSAL Domaszowice – Lubrzanka Brzezinki

13.    14.00 – 14.15 – Domaszowice - TORPEDA Scholasteria

14.     14.20 – 14.35 – FC Ciekoty – LOTNIK Masłów

15.    14.40 – 14.55 - Champion Dolina Marczakowa - Lubrzanka Brzezinki15.10 – 15.30 – zwycięzca grupy A    - najlepsza drużyna z drugiego miejsca

15.35 – 15.55 – zwycięzca grupy B – zwycięzca grupy C

16.10 – 16.30 – mecz o III miejsce

16.45 – 17.05 – mecz o I miejsce


Regulamin

I. Postanowienia Ogólne.

Celem Turnieju jest popularyzacja halowej piłki nożnej wśród mieszkańców gminy Masłów, jako formy aktywnego wypoczynku. Rozgrywki organizowane są przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Masłowie. Mecze Noworocznego Turnieju będą odbywać się 22  lutego 2014 od godziny 10.00 w hali sportowej w Mąchocicach Scholasterii. Uczestników zabawy obowiązują przepisy gry w piłkę nożną PZPN oraz z uwagi na specyfikę gry w hali postanowienia niniejszego regulaminu.II. Zasady uczestnictwa w turnieju

1. W tegorocznym turnieju weźmie udział 11 drużyn.

2. W turnieju biorą udział zawodnicy zameldowani bądź uczący się w szkołach na terenie gminy Masłów.

3. Zawodnik jest zobowiązany posiadać przy sobie ważny dokument tożsamości i ukazać go na żądanie sędziego (dokument ma być ważny).

4. Dany zawodnik może grać tylko w jednej drużynie.

5. Każda drużyna jest zobowiązana posiadać jednolite stroje. Wymagane jest obuwie sportowe o jasnej podeszwie. Zawodnik nie posiadający odpowiedniego obuwia, zostanie nie dopuszczony do udziały w grze.

6. Zawodnicy biorą udział w Turnieju Noworocznym  na własną odpowiedzialność.

7. Zawodnicy niepełnoletni (którzy do pierwszego dnia turnieju nie ukończyli 18 lat) zobowiązani są dostarczyć Oświadczenie  wypełnione i podpisane przez prawnych opiekunów o zgodzie na udział w Turnieju.

8. W hali sportowej wszyscy uczestnicy winni podporządkować się kierownikom lub kapitanom drużyn oraz organizatorom rozgrywek.

9. Za rzeczy pozostawione w szatniach organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności.III. System rozgrywek i zasady wyłonienia mistrza Turnieju Mikołajkowego

1.  Dokonany zostanie podział drużyn do poszczególnych grup poprzez losowanie, które odbędzie się na zebraniu dotyczącym turnieju (18.02.2014).

2.  Runda eliminacyjna została podzielona na trzy grupy składające się z trzech  bądź czterech drużyn. W każdej grupie będzie po jednym zespole z tzw. rozstawienia. Wśród zespołów rozstawionych znalazły się trzy kolejne najlepsze zespoły z poprzedniej edycji turnieju. W każdej grupie odbędą się rozgrywki w systemie każdy z każdym.

3.  Kolejny etap rozgrywek to faza pucharowa, do której awansują zespoły ze wszystkich grup, które zajęły miejsce 1 oraz jedna najlepsza drużyna z 2 miejsca (czynnikiem decydującym będzie: liczba uzyskanych punktów, następnie korzystniejsza różnica bilansu bramkowego, następnie bramki zdobyte). W grupach A i B dla drużyn z 2 miejsca nie będą uwzględniane mecze z ostatnią drużyną w tabeli.

4.  Zawody należy zweryfikować jako walkower 0:3 na niekorzyść danej drużyny :
a)   w przypadku nie stawienia się na zawody w regulaminowym czasie.
b)   w której brał udział nieuprawniony do gry zawodnik (nie był zgłoszony Turnieju na składanych przez kapitanów listach z udziałem zawodników), nie posiada dowodu tożsamości.
c)   w przypadku, gdy w meczu brał udział zawodnik grający w innej drużynie.

5.Punktacja w meczach przedstawia się następująco (w systemie każdy z każdym):
a)   za zwycięstwo –  3 pkt
b)   za remis  –  1 pkt
c)   za porażkę  –  0 pkt

6. O kolejności zespołów decyduje :
a)   liczba zdobytych punktów
b)   w przypadku uzyskania równej ilości punktów przez 2 drużyny o zajętym miejscu kolejno decyduje:
- liczba zdobytych punktów między tymi drużynami (bezpośredni pojedynek)
- korzystniejsza różnica bramek w całych rozgrywkach
- przy identycznej różnicy – większa ilość strzelonych bramek w całych rozgrywkach

7. W przypadku zdobycia równej ilości punktów przez 3 drużyny – dodatkowa tabela między tymi drużynami zgodnie wg następujących zasad:
- liczba zdobytych punktów między tymi drużynami (bezpośredni pojedynek)
- korzystniejsza różnica bramek w całych rozgrywkach
- przy identycznej różnicy – większa ilość strzelonych bramek w całych rozgrywkachIV. Najważniejsze przepisy gry obowiązujące w Turnieju

W rozgrywkach obowiązywać będą przepisy gry PZPN w piłkę nożną oraz z uwagi na specyfikę gry w hali postanowienia niniejszego regulaminu.

1.  Zawody rozgrywane będą w hali sportowej w Mąchocicach Scholasterii piłką futsalową dostarczoną przez organizatora.

2.  Bramki o wymiarach 3m x 2m.

3.  Mecze eliminacyjne trwają 1x15minut. Natomiast mecze fazy pucharowej trwają 2x10 min. bez przerwy na odpoczynek.

4.  W grze bierze udział po 5 zawodników w tym bramkarz.


5.  Bramkarz grę od bramki wznawia wyrzutem z ręki.

6.  Zmiany zawodników są dozwolone w czasie meczu w strefie zmian pod warunkiem, że najpierw opuści boisko zawodnik biorący udział w grze, a dopiero w jego miejsce może wejść inny zawodnik. Dozwolona jest wielokrotna  wymiana zawodników w jednym meczu (zmiany hokejowe). Wymiana bramkarza tylko podczas przerwy w grze i wcześniejszym powiadomieniu sędziego głównego.

7.  Aut, rzut rożny i rzut wolny:
a)  po wyjściu piłki na aut, następuje wznowienie gry nogą z parkietu w miejscu gdzie piłka opuściła pole gry. W/w wznowienie jest rzutem pośrednim.
b)  rzuty z rogu według przepisów PZPN są rzutami bezpośrednimi, a prawidłowe wykonany rzut jest zaliczony wtedy, gdy piłka stoi na łączeniu linii bocznej z końcową.
c)  w przypadku odbicia piłki od sufitu - wznowienie gry rzutem pośrednim przez drużynę przeciwną z linii autowej.
d)  czas na wznowienie gry max 4 sekundy od chwili wejścia w posiadanie piłki (w każdej sytuacji).

8.  Odległość broniącego zawodnika (lub zawodników) w czasie wykonywania rzutów wolnych i rożnych wynosi 5m od piłki.

9.  Pole karne wyznacza linia ciągła (półkole). Rzut karny wykonywany jest z odległości 6 m.

10.  Piłka nie jest w grze, jeżeli wyjdzie poza linię boiska.

11.  Kary indywidualne – stosuje się kary wychowawcze czasowe.
a)  żółta kartka – 1 minuta
b)  czerwona kartka – zawodnik ukarany zostaje wykluczony z gry do końca meczu, a w jego miejsce może wejść inny zawodnik po upływie 3 minut. W przypadku otrzymania czerwonej kartki za przewinienie
z Artykułu

12. Przepisów gry w piłkę nożną” PZPN np. brutalny faul, uderzenie przeciwnika zawodnik zostaje ukarany karą dyskwalifikacji, czyli całkowitego wykluczenia z turnieju (ostateczną karę dla zawodnika określają sędziowie).
c)  zawodnik ukarany drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną kartką zostaje wykluczony z gry do końca meczu, a w jego miejsce może wejść inny zawodnik po upływie 2 minut.

13. Zespół, który gra w osłabieniu może być uzupełniony przed upływem kary czasowej w przypadku straty bramki. W tym przypadku stosuje się następujące zasady (dotyczy żółtej kartki lub czerwonej kartki z dwóch żółtych – NIE DOTYCZY BEZPOŚREDNIEJ CZERWONEJ KARTKI):
a)  jeżeli zespół z większa liczbą zawodników zdobędzie bramkę to drużyna z mniejszą ilością zawodników może uzupełnić skład
b)  jeżeli obie drużyny mają po takiej samej ilości zawodników i padnie bramka to oba zespoły nie uzupełniają składu         
c)  jeżeli zespół gra z większą ilością o dwóch i zdobędzie bramkę, to drużynie posiadającej mniejszą ilość zawodników przysługuje uzupełnienie o jednego zawodnika
d)  jeżeli drużyna grająca w osłabieniu zdobędzie bramkę, to nadal gra w osłabieniu, aż do końca kary czasowej nałożonej na zawodnika lub straty bramki  
e)  w przypadku straty bramki przez zespół grający w osłabieniu, w wyniku otrzymania bezpośrednio czerwonej kartki zespół nadal gra w osłabieniu, aż do końca kary czasowej nałożonej na zawodnika (nie dotyczy czerwonej kartki otrzymanej z dwóch żółtych)

14. Gra wślizgiem jest niedozwolona. Interpretacja: zawodnik atakuje wślizgiem piłkę będącą w posiadaniu przeciwnika (wślizg odbierający) oprócz bramkarza we własnym polu karnym pod warunkiem, że nie gra w sposób nierozważny, lekkomyślny i przy użyciu nadmiernej siły. Ostateczną decyzję dotyczącą nieprawidłowego odbioru piłki (ataku wślizgiem) podejmuje sędzia prowadzący zawody.

15. Dotyczy gry z bramkarzem. Rzut wolny pośredni jest przyznawany drużynie przeciwnej, jeżeli bramkarz popełnia jedno z przewinień:
a)  po uwolnieniu piłki ze swego posiadania otrzymuje ją z powrotem od współpartnera, jeżeli wcześniej nie przekroczyła ona linii środkowej lub nie została zagrana lub dotknięta przez przeciwnika,
b)  dotyka lub zagrywa piłkę rękami po rozmyślnym kopnięciu jej do niego przez współpartnera,
c)  dotyka lub zagrywa piłkę rękami po otrzymaniu jej bezpośrednio z rzutu z autu wykonanego przez współpartnera

16. Bramkarz nie może ponownie zagrać piłki nogą lub ręka zanim nie zostanie ona dotknięta przez przeciwnika albo nie przekroczy linii środkowej boiska. Naruszenie tego przepisu powoduje przyznanie drużynie przeciwnej rzut wolny pośredni z miejsca przewinienia, a jeżeli nastąpiło ono w obrębie pola karnego to rzut wolny pośredni wykonuje się z linii pola karnego najbliżej miejsca przewinienia. Powyższe zachowanie traktowane jest jako niesportowe i karane rzutem wolnym pośrednim.

17. Zatrzymanie czasy gry na tablicy świetlnej zachodzi w następujących przypadkach:
a)  gdy piłka wyjdzie poza bandę dzielącą boisko z trybunami
b)  gdy dojdzie do poważnej kontuzji zawodnika na boisku
c)  gdy sędzia zdecyduję się na pokazanie zawodnikowi żółtej bądź czerwonej kartki. Rzutu karnego
d)  gdy na boisku pojawią się osoby trzecie (np. kibice, zwierzęta itp.)

O ZATRZYMANIU CZASU DECYDUJE SĘDZIA GŁÓWNY ZAWODÓW W POROZUMIENIU Z SĘDZIA STOLIKOWY.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Polecamy:
POLECAMY

Pliki Cookies

Polityka prywatności
Korzystanie z portalu oznacza akceptację
zasad jej wykorzystywania
> Więcej na temat polityki prywatności i plików cookies <

WSPÓŁPRACUJEMY Z: