Zawody lekkoatletyczne na zakończenie sportowego roku szkolnego
niedziela, 20 czerwca 2010 17:17

Sportowy rok szkolny zakończył się tradycyjnie cyklem zawodów lekkoatletycznych organizowanych przez Zarząd Wojewódzki Szkolnego Związku Sportowego w Kielcach. Ze sporymi sukcesami startowali reprezentanci szkół z terenu gminy Masłów.

Indywidualne Mistrzostwa Województwa SZS w lekkiej atletyce uczniów szkół podstawowych – Sandomierz 25.05.2010.

-    I – sze miejsce w skoku wzwyż chłopców zajął Bartosz Januchta (SP Masłów) z rezultatem 142 cm , w tej samej konkurencji Michał  Bednarski (SP Masłów) z wynikiem 130 cm zajął V-te miejsce.
-    II – gie miejsce w biegu na dystansie 600 m dziewcząt zajęła Karolina Wypych (SP Masłow) z rezultatem 2,02,43 min.
-    V-te miejsce w biegu na 60 m zajęła Anna Błaszczyk (SP Masłów)  z rezultatem 9,12 s

Indywidualne Mistrzostwa Województwa SZS w lekkiej atletyce uczniów gimnazjum – Kielce 14 / 15 czerwiec 2010.

-    I miejsce w biegu na dystansie 1000 m zajął Sebastian Kowalski (Gimnazjum Masłów) z rezultatem 2,43,62 min. – rekord życiowy
-    III – cie miejsce w skoku w dal chłopców zajął Piotr Fortuna (Gimnazjum Mąchocice Kapitulne) z rezultatem 5,97 m – rekord życiowy.
-    w rzucie dyskiem 1,5 kg IV-te był Michał Piotrowski (Gim. Mąchocice Kap.) z rezultatem 24,92 m a V-te miejsce zajął Łukasz Pedrycz (Gim. Mąchocice Kap.) z rezultatem 24,14 m .
-    w rzucie oszczepem 700g V-te miejsce zajął Arkadiusz Barcicki (Gim. Mąchocice Kap.) z rezultatem 33,98 m.

Mistrzostwa Województwa SZS w 4 – boju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców  SP – Strawczyn  31.05.10 i 02.06.2010.

Reprezentacja dziewcząt SP Masłów zajęłą niewdzięczne IV-te miejsce z rezultatem 1144 pkt. ( od medalu dzieliło je 21 pkt.), indywidualnie najlepszy wynik osiągnęła Anna Błaszczyk – 243 pkt. (IX lokata)

Reprezentacja chłopców SP Masłów I zajęła odległą (chociaż nieostatnią)  XIII lokatę z wynikiem 889 pkt., indywidualnie najlepszy wynik osiągnął Łukasz Gajda – 229 pkt. (XIII lokata). Na usprawiedliwienie słabego wyniku chłopców można dodać, że z różnych względów na finał nie pojechało dwóch najlepszych zawodników.

Na 4-bój składają się : bieg 60m, skok w dal lub wzwyż, rzut piłką palantową, bieg 600m dziewcząt i bieg 1000 m chłopcy.  Startują uczniowie klas szóstych i młodsi.

Mistrzostwa Województwa SZS w 3 – boju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców  SP – Rytwiany  10 / 11 czerwiec 2010 r.

Reprezentacja dziewcząt SP Masłów zajęłą II-gie  miejsce z rezultatem  539 pkt. ( od złotego medalu  dzieliło je zaledwie 2 pkt.), indywidualnie najlepszy wynik osiągnęła Natalia Drzewicz – 122 pkt. (X lokata)

Chłopcy z gminy Masłów  w 3-boju L.A. nie startowali.

Na 3-bój składają się : bieg 60m, skok w dal, rzut piłką palantową,  Startują uczniowie czwartych i młodsi.

Opiekunami młodych lekkoatletów z gminy Masłów byli: p. Dorota Malarczyk  i p. Robert Fortuna – Mąchocice Kapitulne oraz p. Józef Kłos i p. Mariusz Wiktorowski – Masłów.