Rozbudowa szkoły w Brzezinkach
Wpisany przez Michał Michta, Paulina Łakomiec   
środa, 04 listopada 2009 01:00

Rozpoczęła się rozbudowa Szkoły Podstawowej w Brzezinkach. Prace zaczęły się na przełomie września i października. Dobudowane zostaną dwie sale lekcyjne, pokój nauczycielski, łazienki oraz szatnia. Z inwestycji najbardziej cieszą się nauczyciele. Do tej pory mieli problem ze zmieszczeniem wszystkich klas w jednym budynku.

 

Obecny budynek Szkoły Podstawowej w Brzezinkach funkcjonuje od roku 1994. Ostatnio jednak zaczęło robić się ciasno.   - Mamy siedem oddziałów, łącznie z zerówką, a klas lekcyjnych zaledwie pięć. Były ogromne problemy z ułożeniem planu, no i warunki zajęć, które były w takich klasach były dość trudne - mówi Zbigniew Długosz, dyrektor szkoły.

Teraz warunki znacznie poprawią się. Prace budowlane trwają od ponad miesiąca.   - Będą to dwie sale dydaktyczne, pokój nauczycielski, węzły sanitarne i szatnia. Łączna powierzchnia nowego pawilonu to około 180 metrów kwadratowych - dodał dyrektor Zbigniew Długosz. Jego zdaniem rozwiąże to wszystkie problemy lokalowe, z jakimi placówka boryka się obecnie.

W nowych salach lekcyjnych zajęcia będą miały m.in. najmłodsze dzieci, na co uwagę zwraca przewodnicząca Rady Gminy Masłów Genowefa Jaros.    - Konieczna była rozbudowa tej szkoły po to, żeby dzieci z oddziału przedszkolnego, a w przyszłości pięciolatki, które zgodnie  z reformą mają być objęte obowiązkiem oddziaływania przedszkolnego, miały gdzie się uczyć - mówiła Genowefa Jaros.

Prace postępują bardzo szybko, widać już pierwsze mury. Zakończenie budowy planowane jest jeszcze w tym roku szkolnym.   - Mam nadzieję, że przed zimą mury już tutaj staną. Natomiast termin oddania nowego pawilonu przewidywany jest na 30 kwietnia 2010r.

W Szkole Podstawowej w Brzezinakch oprócz oddziału przedszkolnego dzieci uczą się w klasach od pierwszej do szóstej. Nad ich opieką czuwa 12 osobowa kadra pedagogiczna.
 

Polecamy:
POLECAMY

Pliki Cookies

Polityka prywatności
Korzystanie z portalu oznacza akceptację
zasad jej wykorzystywania
> Więcej na temat polityki prywatności i plików cookies <

WSPÓŁPRACUJEMY Z: