Uczniowie z Brzezinek wytyczyli ścieżkę przyrodniczą do Szklanego Domu
Wpisany przez Masłów Info   
wtorek, 27 kwietnia 2010 02:41

Z Brzezinek przez Mąchocice Scholasterię, Górę Dąbrówkę, obok Diabelskiego Kamienia, przez Przełom Lubrzanki do Ciekot - tak przebiegać będzie nowa ścieżka dydaktyczno - przyrodnicza, która połączy najciekawsze zakątki gminy ze Szklanym Domem. Opracowaniem trasy zajęli się uczniowie z klubu 4H działającego przy szkole w Brzezinkach.

Najmłodsi przy pomocy dyrektora szkoły Zbigniewa Długosza oraz opiekuna klubu Sylwii Nalepy wyznaczyli również ciekawe miejsca postojowe, widokowe oraz przede wszystkim cały katalog roślin, które można spotkać na szlaku, a które często występowały w  twórczości Stefana Żeromskiego.

Nowa ścieżka, której nazwa brzmi: "Przyroda w twórczości Stefana Żeromskiego" wpisuje się w realizowany przez Urząd Gminy projekt związany z budową Szklanego Domu oraz dworku, w jakim przed laty mieszkał pisarz.   Bogusław Krukowski, koordynator projektu tłumaczy, że składa się on nie tylko z części budowlano-inwestycyjnej ale również z części turystyczno-promocyjnej. Dodaje, że same prace budowlane przebiegają bardzo sprawnie i wyprzedzają nieznacznie harmonogram.

W drugiej połowie roku wykonane mają zostać także 3 ścieżki literackie poświęcone pamięci Stefana Żeromskiego. W planach jest również odnowienie już istniejących szklaków: rowerowego (niebieskiego) i pieszego (czerwonego).


4hbrzez4.jpg 4hbrzez3.jpg 4hbrzez1.jpg
4hbrzez5.jpg 4hbrzez6.jpg 4hbrzez7.jpg
4hbrzez8.jpg 4hbrzez10.jpg 4hbrzez11.jpg
Uczniowie z Brzezinek na trasie wytyczonego przez siebie szlaku
 

Polecamy:
POLECAMY

Pliki Cookies

Polityka prywatności
Korzystanie z portalu oznacza akceptację
zasad jej wykorzystywania
> Więcej na temat polityki prywatności i plików cookies <

WSPÓŁPRACUJEMY Z: