Harcerze z Brzezinek rajdem zakończyli rok szkolny
Wpisany przez Masłów Info   
wtorek, 21 czerwca 2011 18:51

Drużyna Harcerska działająca przy Szkole Podstawowej w Brzezinkach zakończyła rok szkolny pieszym rajdem na Bukową Górę. W poniedziałek uczniowie wyruszyli ze szkoły na szlak przez Barczę i Klonów.

Po drodze na harcerzy czekało kilka przystanków, na których musieli wykonać specjalne zadania przygotowane przez drużynową Olgę Zawodnik. Konieczne było wykazanie się umiejętnością odszyfrowania wiadomości, znajomością historii harcerstwa, określania kierunków oraz wykazanie się sprawnością fizyczną. Mimo kapryśnej pogody nikt nie narzekał. Opady deszczu wracały co kilkanaście minut, ale nie popsuły dobrej zabawy.

Najważniejszym punktem rajdu było złożenie przyrzeczenia harcerskiego przez najmłodszych harcerzy na leśnej polanie. W szeregi 50 Drużyny Harcerskiej działającej przy SP Brzezinki przyjęli ich starsi koledzy, którzy kilka minut wcześniej przypomnieli zasady i punkty prawa harcerskiego. Przypieczętowaniem uroczystości było przypięcie do munduru krzyża harcerskiego.

Drużyna harcerska w SP Brzezinkach działa pięć lat. Ostatnio wzięła udział w zimowym biwaku hufca Kielce Powiat oraz w powiatowych rozgrywkach tenisa stołowego. Od początku drużynę prowadzi Olga Zawodnik, nauczycielka języka polskiego w miejscowej szkole, podharcmistrz.
Info, zdjęcia:
Olga Zawodnik
SP Brzezinki
 

Polecamy:
POLECAMY

Pliki Cookies

Polityka prywatności
Korzystanie z portalu oznacza akceptację
zasad jej wykorzystywania
> Więcej na temat polityki prywatności i plików cookies <

WSPÓŁPRACUJEMY Z: