Młodzi ludzie porządkowali żołnierskie mogiły w Brzezinkach
Wpisany przez Masłów Info   
sobota, 29 października 2011 03:26

Porządkowaniem żołnierskich mogił znajdujących się na cmentarzu w Brzezinkach zajęli się uczniowie Szkoły Podstawowej w Mąchocicach Scholasterii. Uporządkowali groby, pozamiatali płyty nagrobne i usunęli sterty liści.

Na cmentarzu w Brzezinkach znajdują się trzy mogiły, którymi opiekują się uczniowie.  Pierwsza z nich to mogiła zbiorowa Franciszka Głowackiego ps.”RYŚ”, żołnierza oddziału „Wybranieccy”, który zginął w walce z okupantem oraz innego żołnierza Armii Krajowej. Na tablicach pozostałych z trudem można odczytać zacierające się napisy: „Tu spoczywają oficerowie WP” oraz „Tu spoczywa 13 nieznanych żołnierzy”.

Dzień wcześniej delegacja uczniów z Mąchocic Scholasterii posprzątała także miejsce wokół tablicy pamiątkowej poświęconej rodzicom Stefana Żeromskiego, znajdującej się na cmentarzu w Leszczynach.
Cmentarz w Brzezinkach każdego roku odwiedzają również uczniowie miejscowej szkoły. Zapraszamy do obejrzenia reportażu zrealizowanego w ubiegłym roku z udziałem uczniów Szkoły Podstawowej w Brzezinkach:

TV Masłów Info

 

Polecamy:
POLECAMY

Pliki Cookies

Polityka prywatności
Korzystanie z portalu oznacza akceptację
zasad jej wykorzystywania
> Więcej na temat polityki prywatności i plików cookies <

WSPÓŁPRACUJEMY Z: