Uroczyste pożegnanie młodzieży z Usola w ZS w Mąchocicach
Wpisany przez Redakcja   
wtorek, 28 lipca 2015 22:15

W piątek 24 lipca odbyło się uroczyste spotkanie z młodzieżą z Usola Syberyjskiego.

10 osobowa grupa uczniów wraz z dwiema nauczycielkami z Gimnazjum na Syberii przebywała tydzień na terenie Gminy Masłów, w ramach podpisanej współpracy pomiędzy Zespołem Szkół w Mąchocicach Kapitulnych a Gimnazjum Nr 1 w Usolu Syberyjskim.

Przypomnijmy, że współpracę zapoczątkowała pani Aneta Ksel z Mąchocic-Scholasterii, która już od 6 lat uczy języka polskiego na dalekiej Syberii. Dzięki jej zaangażowaniu i pani dyrektor Janiny Gozdek po raz drugi możliwa była wymiana polskiej i rosyjskiej młodzieży. Pozyskane środki zewnętrzne z projektów pozwoliły w części sfinansować koszty podróży, zakwaterowania oraz wyżywienia zarówno dla młodzieży rosyjskiej jak i polskiej, która wybiera się do Usola z rewizytą na początku września.

Piątkowa uroczystość miała podniosły charakter. W spotkaniu uczestniczyły władze gminy, radni, pani poseł Renata Janik, pani kurator oświaty Małgorzata Muzoł, przedstwiciele stowarzyszeń, księża z pobliskich parafii, dzieci wyjeżdżające do Usola wraz z rodzicami, oraz inni zaproszeni goście, którzy nie omieszkali obdarować gości licznymi upominkami. Uczestnicy mogli obejrzeć występy artystyczne młodzieży rosyjskiej jak i polskiej, występ Zespołu Lubrzanka by na koniec skorzystać z poczęstunku i w kuluarach porozmawiać o odczuciach młodych gości na temat Polski i Gminy Masłów.

 

Polecamy:
POLECAMY

Pliki Cookies

Polityka prywatności
Korzystanie z portalu oznacza akceptację
zasad jej wykorzystywania
> Więcej na temat polityki prywatności i plików cookies <

WSPÓŁPRACUJEMY Z: